Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vybíráme nábytek pro relaxaci

Mělo by být prioritou se "doma" cítit především příjemně a uvolněně. Třeba i za cenu menších ztrát, že zrovna ten váš nábytek nebude tak úplně "in" a dle nejnovějších trendů. Je to ale při zařizování důležité? Nebo je lépe vybírat prostě takový nábytek, který je nám bližší, který na nás působí příjemně, který, když prostě vidíme, musíme mít, toužíme po něm? Vybrat správně nábytek je prostě velmi důležité, nemluvě ani o ložnici, kde by atmosféra především měla být příjemná. Vždyť v ložnici odpočíváme, spíme, naše mysl odchází do světa snů si především odpočinout. A v ložnici, která je třeba ve vysokém černém lesku, což je velmi trendy povrchová úprava, ale nemůžete se v ní uvolnit, Váš spánek je neklidný, pak nemá smysl ani spát. Vaše tělo si neodpočine, je narušováno barvou, kterou nemáte rádi. Pravda, půjdete ale s dobou a Váš interiér bude velmi moderní. Ne, tyto aspekty asi opravdu nejsou důležité. Který nábytek je vlastně zařazen do kategorie relaxačního? Odborníci na bydlení stále více tvrdí a designéři nábytku se stále více vracejí k přírodním materiálům. Co Vám můžeme nabídnout na našich stránkách pro uvolnění a relax, vám dnes představíme.

 

Ložnice z dřeva mahagon - příroda kolem nás      

 

Bílý nábytek - budiž světlo..

Snad nejpříjemnější a nejvíce uvolňující barvou třeba pro interiér ložnice je bílá. Už sama o sobě tato barva působí čistě, příjemně a pro naše oko neagresivně, jednoduše. Pokud zvolíte jako materiál navíc dřevo, třeba mahagon, jako u rustikálního nábytku dánského výrobce, jste v podstatě obklopeni přírodou. Velmi samozřejmě také záleží na materiálů povlečení, na typu matrace, musí Vám "sedět", ale také na dekoracích. Tedy na tom, jak celý interiér zakončíte. Jak sladíte nábytek s ostatními bytovými doplňky. Nezapomínejte v žádném případě na světlo. V ložnici by mělo být zcela určitě tlumené. A už vůbec nedávejte do ložnice televizi. To je snad to nejhorší, co pro svoji unavenou duši večer můžete udělat. V neposlední řadě a na závěr k interiéru ložnice, mluvíme o místnosti, která by měla být vzdušná a neměla by být "přecpaná" nábytkem.

 

Ložnice a bytové doplňky

 

Dětský pokoj, který uvolňuje napětí

Zařídit dětský pokoj pro vaše děti tak, aby v něm cítili svobodu, příjemnou atmosféru a soukromí, navíc spojené s požadavkem na praktičnost nábytku, byl ještě v dobách ne tak dávno minulých skoro neřešitelný problém. Dnes je naštěstí z čeho vybírat. Nabídka materiálů, designů a barev je velmi široká. V každém případě, při výběru dětského nábytku nepotlačujte identitu vašich dětí a uvědomte si, že nemusí mít stejný vkus jako vy. Také mohou mít jiné barvy v zorném poli, které na ně působí příjemně. Děti mají rády své odstíny, které se časem mění. A tak nevnucujme holčičkám růžovou, protože je to tak zavedené a chlapečkům modrou, aby všichni věděli, že je chlapeček? Zkusme se na zařízení dětského pokoje podívat očima našich dětí. Diskutujme s nimi o barvách a jejich vkusu a najděte s němi společné řešení. Výsledkem bude příjemná, uvolněná místnost, ve které naše děti budou šťastné.

 

    

 

Ano, na barvách velmi záleží. Záleží také na materiálu. Záleží ale ze všeho nejvíc především na Vás, jakou atmosféru svým charakterem vašemu domovu dáte. Zda se rodina cítí dobře doma, je otázkou především nás samotných, každého jedince v ní. Nábytek pak celý celek může dotvořit do kompletní harmonie. Zkuste vnímat, jak který interiér vypadá, vypovídá hodně o charakteru daných osob.