Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Výběr židle k jídelnímu stolu

Zní to možná jako snaha udělat z komára velblouda, ale i výběr židle k jídelnímu stolu má své parametry a není dobré je zcela ignorovat. Stejně jako židle k pracovnímu stolu, i zde by měla židle správně vysoká, měla by mít odpovídají sklon opěráku, područky nejsou moc vhodné a je toho ještě víc. Nábytek Aldo vám nabízí novinky na našem portále. Kvalitní jídelní židle z bukového dřeva, českého výrobce s originálním designem, který vhodně doplní stylové kuchyně a jídelny z masivu. Ohýbaný nábytek společnosti Bernkopf s dlouholetou tradicí.

 

  

 

A proč?

Odpověď na tuhle otázku je vlastně velmi jednoduchá. Příjem potravy by měl být prováděný v klidu a s komfortem, tedy s komfortem ve smyslu neuspěchanosti a pohodlného pevného a rovného sezení. Průměrná výška postavy se dnes uvažuje kolem 185 cm a pro takového průměrně vzrostlého člověka se pak nábytek hromadně vyrábí. Pokud nemáte více než cca 205 cm a méně než 165 cm, pak byste nemuseli výšku nikterak řešit. V opačném případě se vyplatí zvolit atypovou výrobu, méně vzrostlí mohou problém řešit vysokým čalouněním a nebo polštářem. Rozhodně by vám ale při jídle neměly vyset nohy ve vzduchu. Ideál je, když chodidla volně splývají na podlaze, holeně jsou kolmé k zemi a stehna mají mírný sklon k zemi.

 

    

 

Nabídka jídelních židlí na nábytek Aldo nábytku je od moderních až po stylové. Jídelní židle rovněž patří k cenově náročnějším, pro zpevněnou konstrukci a vysokou kvalitu, kterou nabízí její výrobce. Výrobky různých designérů najdete na Aldo převážně v kategorii nábytek z masivu, která představuje velmi širokou nabídku produktů do všech interiérů.

 

Důležité parametry

Velmi důležitým parametrem je sklon opěráku. Rozhodně platí, že opěrák by neměl být kolmý a tedy v pravém úhlu k sedáku. To je velmi nepřirozené řešení. Dobrý je cca 5-10 ° záklon tak, aby pokud se plně opřete, aby tedy vaše sezení bylo pohodlné a abyste cítili, že se opíráte a ne že sedíte jako když lidově řečeno „spolknete pravítko“. Hlubší záklon také není vhodný.

Zvažte také, zdali je opravdu potřeba mít u židlí područky. Ty vám mohou při jídle vadit (můžete do nich narážet lokty) a také mohou komplikovat zasouvání židlí pod stůl.