Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Výběr polštáře

Staré české přísloví říká, že "jak si kdo ustele, tak si také lehne". V dnešní době, kdy má člověk čím dál méně času, to možná platí dvojnásob. Přitom se uvádí, že každý člověk prospí přibližně třetinu svého života. Určitě se pak vyplatí snažit se, abychom si tu třetinu života výborně užili a to hlavně v příjemně zařízené ložnici na kvalitní posteli. Nábytek Aldo vám nabízí široký výběr ložnic pro váš klidný a zdravý spánek.

 

      

 

 

Správná volba polštáře je důležitá

Pokud nechcete, abyste se ráno probouzeli ještě více unaveni než večer a s pocitem "rozlámaných zad", je dobré věnovat pozornost svému lůžku. A to především v poslední době tak populárním anatomickým provedením. Nespíte přeci ve věznici, aby vám stačila holá pryčna. Pro správné spaní je důležité, aby vaše páteř byla v přirozené poloze, tj. nemusela se různě kroutit a ohýbat. Tomu přispěje jednak vhodná volba matrací ale nezapomínejme také na polštáře. O matracích (a roštech) si povíme někdy v budoucnu, v tomto článku se budeme věnovat možnostem ve výběru polštářů. Při výběru polštáře jste postaveni před rozhodnutí, zda chcete klasický či anatomický. Anatomický je takový, který svou konstrukcí či volbou výplňového materiálu dovoluje hlavě zaujmout přirozenou polohu a umožňuje správnou a plnou opěru krční páteře při ležení. Samozřejmě že neexistuje univerzální polštář, který by vyhovoval všem. Každý člověk má jinou hmotnost a také jiné zvyky. Někdo má rád pod hlavou hodně a někdo málo. Navíc je důležité přihlédnout i k fyzické stavbě postavy. Optimální je si polštář před koupí alespoň na chvíli vyzkoušet.

 

 

Tvarované polštáře

Tvarované anatomické polštáře jsou většinou provedeny složením z více prvků. Typickým prvkem je podpůrný váleček pro odlehčení krčních obratlů a segmentovaná plocha pro uložení hlavy. Ta slouží i ke stabilizaci hlavy. Člověk tak má správnou polohu po celou dobu spánku. Jednotlivé prvky mohou mít různou velikost, v závislosti na stavbě člověka a jeho zvycích.
Nevýhodou tvarovaných polštářů je jejich specifické nasazení. Pokud jste např. zvyklí používat polštář i jako opěrku zad při čtení v posteli, tak tvarovaný polštář není právě nejvhodnější, jelikož si stále drží svůj profil.

 

Klasické polštáře

O materiálech do polštářů se rozepíši později. Na tomto místě je ale dobré si říci, že ne každý zdravotní polštář musí mít nezvyklý tvar a strukturu. Může to být docela obyčejný polštář, ovšem s vhodným materiálem. Jedná se například o ortopedický polštář plněný pohankovými, špaldovými nebo prosnými slupkami. Díky sypkavosti své náplně se automaticky a ortopedicky vhodně přizpůsobí vaší hlavě i šíji. Takový polštář je docela dobře použitelný i na sezení.

 

   

 

Klasická kolekce přikrývek, polštářů a podložky určená pro širokou veřejnost. Lehká a přitom nadýchaná souprava ve standardním zpracování s geometrickým proševem. Výplň tvoří kvalitní duté polyesterové vlákno, které je pružné, příjemně měkké a odolné proti sléhavosti. Přikrývky i polštáře lze prát při teplotě do 60 °C.

Ať už si vyberete jakýkoliv polštář, je dobré myslet i na jeho údržbu. Zde pak oceníte hlavně možnost praní a odvětrávání. Pamatujte na to, že jak si kdo ustele, tak si také lehne. Doporučujeme také navštívit českého výrobce s dlouholetou tradicí ve výrobě polštářů, přikrývek a matrací, společnost Gumotex.