Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Velký návrat obývacích stěn

Obývací stěna, nebo obývací sestava je kusem nábytku spjatým s dobou minulou a dlouho fungovala jako synonymum kýče a špatného vkusu. Dnes se ale obývací stěny vracejí na scénu a znovu si nás získávají. V žádném případě se však nejedná o socialistické prototypy, současné obývací stěny efektivně pracují s využitím místa a jsou vysoce elegantní.

                

                                     Obývací stěna Nums

 

Co je vlastně obývací stěna

V podstatě se jedná o multifunkční kus nábytku sestávající z kombinace skříněk, polic, vitrín nebo regálů. Vyberte si to správné uspořádání podle velikosti vašeho obýváku a množství věcí, které potřebujete uložit. Moderní obývací stěny se často vyrábějí i plně připevnitelné na zeď a hodí se tak do menších interiérů.

Obývací pokoj je nejreprezentativnější místností v každém domě, právě zde trávíme čas s rodinou, odpočíváme a zveme sem hosty. Proto by měl být nejen pohodlný a funkční, ale také vkusně zařízený. Místo hledání a kombinování různých kusů nábytku zvolte jistotu v podobě jednotlivých kusů ze stejné kolekce.

 

                            Nábytek do obývacího pokoje i kanceláře - kolekce Elio viking

 

Obývací sestava, dva možné způsoby sestavení

Obývací stěny dnes disponují širokou škálou designů, barev i použitých materiálů, od robustních konstrukcí se spoustou úložného prostoru, po minimalistické nástěnné kousky. Záleží jen na vás, zda zvolíte otevřené nebo prosklené skříně na vystavení knih či suvenýrů z cest, případně plná dvířka. 

Kromě základní funkčnosti myslete především na barvu nábytku. Do tradičního interiéru zvolte obývací stěnu tmavší barvy, do moderních interiérů se hodí nábytek v jasných barvách nebo ve vysokém lesku. Vynikající volbou jsou bílé nebo světlé odstíny dřeva. Bílá barva nábytku má tu výhodu, že nepřebije zbytek interiéru a můžete ji dle libosti dodávat nový styl nejrůznějšími doplňky. Španělský výrobce přichází na trh s celou řadou velmi nadčasových obývacích stěn, které vás v mnoha ohledech překvapí. Především ale, je to možné sestavení obývací stěny do pravého úhlunebo po jedné přímce, tedy lépe řečeno v jedné linii. A to se přeci velmi hodí, můžete tak přizpůsobit obývací stěnu více prostoru či tvaru vašeho obývacího pokoje. Výrobce nabízí také velmi členité úložné prostory v podobě mnoha polic, skříněk regálů a odkládacích míst, můžete si tak své věci rozhodně lépe zorganizovat. 

 

    Obývací stěna 4K - dva způsoby sestavení  Obývací stěna4K, Španělsko

 

Obývací stěny nejen pro obývací pokoj

To, že jsou obývací stěny perfektním kusem nábytku pro obývací pokoj, je samozřejmost plynoucí už z jejich názvu. Mohou být ale skvělou volbou i pro ložnici nebo dětský pokoj.

Funkční a prostorná nástěnná jednotka vám umožní ukládat oblečení a dětské hračky a tím pomáhat udržovat v dětském pokojíčku pořádek. Obývací stěny také úspěšně nahradí komody a šatní skříně v ložnici pro dospělé, která díky nim získá na vzdušnosti.