Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

V obývacím pokoji hlavně prakticky

Můžeme říci, že obývací pokoj by měl být místností, která slouží všem. Nejen rodičům, ale také jejich dětem. Nesnažte se z obývacího pokoje vytvořit pouze místnost na ukázku návštěvě. Doma bychom se měli cítit pohodlně a tak proč nevybavit obývací pokoj tak, aby byl hezký, ale také praktický. A pokud jste rodiči malých dětí, je třeba na praktickou stránku věci určitě myslet, aby také nedošlo k jejich zranění. Jak vlastně dnes můžete vybavit obývací pokoj aby jste byli s jeho designem spokojeni a zároveň vám k plné spokojenosti sloužil? Pojďme si představit několik zajímavých návrhů francouzské výrobce.

Materiál nábytku do obývacího pokoje

Výběr materiálů je opravdu velmi důležitý. Pokud zvolíte nábytek do obývacího pokoje z mdf desky, nebo laminátu, máte z půlky vyhráno. Tyto materiály nevyžadují vůbec žádnou péči, navíc jsou odolné vůči mechanickému poškození a ještě jsou cenově ze všech materiálů nejdostupnější. Pokud máte malé děti, tyto materiály jsou ideální. Nábytek do obývacího pokoje například z masivu, konkrétně dřeva borovice je sice krásný, ale dovolit si ho můžou jen ti, kteří obývací pokoj nepoužívají dnes a denně. Masiv ať už jakékoliv dřevo, je materiálem měkkým, není tak odolné vůči mechanickému poškození. Jsou sice dřeva, které mají takzvaný vysoký stupeň tvrdosti, ale jejich pořizovací cena je na druhou stranu velmi vysoká.

 

        

 

Nabídka nábytku do obývacího pokoje se v podstatě dále dělí na dvě kategorie. Nábytek jako nabídka samostatných dílů, kdy vy sami si obývací pokoj sestavíte vlastním výběrem, nebo obývací stěny jako celky. Pokud nejste milovníci klasických obývacích stěn určitě budete volit výběr z nabídky dílů. Nový způsob vybavení obývacího pokoje, kdy v místnosti klademe důraz na správné rozmístění daného nábytku. Ale i obývací stěny již nejsou tím čím byly, jejich design se velmi změnil. Můžeme říci, že se jedná spíše o jakési televizní stěny, než monstrózní sestavy, která zabraly půlku pokoje.

 

 

Výběr odstínu, pokud nemáme šťastnou ruku, může negativně ovlivnit celý dojem z obývacího pokoje. I když je třeba nábytek velmi krásný. Pro vybavení obývacího pokoje, ale nejen jeho v zásadě platí jedno nepsané pravidlo. Čím je místnost tmavší, tím by měl být nábytek ve světlejším odstínu. Třeba ideálně v kombinaci s bílou. A naopak. Čím je místnost světlejší, tím si více můžete dovolit i odstíny jako je tmavá imitace dřeva, černá, nebo tmavě hnědá. Jsou ale pravidla také pro malé a velké interiéry. Pokud chcete váš rozměrově malý obývací pokoj zvětšit, také zvolte některé ze světlých odstínů. Pokud máte velký interiér, nebojte se hodně tmavých odstínů.

 

Komoda Ness grafit      Vitrína Ness grafit

 

Vybavit obývací pokoj dnes, není vůbec náročné. Nábytek je multifunkční, mnohdy nabízí úložné prostory, možnost rozložení na větší rozměr a podobně. Nezapomínejte také na široký výběr regálů, které mohou být levným, ale velmi praktickým doplněním vašeho interiéru.