Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Úložný prostor v dětském pokoji nemusí být jen skříň

Nejčastěji se v dětském pokoji řeší úložné prostory prostřednictvím šatní skříně. Ale co když není na velkou šatní skříň místo, nebo se nám do interiéru dětí zkrátka nehodí. Jak lze vyřešit úložné prostory jiným způsobem, aby v dětském pokoji panoval přeci jen nějaký pořádek a věci měly své místo? O tom si budeme dnes povídat a nápadů, které každým rokem výrobci přinášejí, je opravdu hodně. V nabídce dětského nábytku najdete nejrůznější formy úložných prostorů. Můžete je získat jako součást dětské postele, nebo patrové postele, může pořídit velmi funkční regály s úložnými boxy, nebo může být úložný prostor v podobě skříně součástí dalšího dílu nábytku, nejčastěji pak patrové postele. Představíme vám několik nápadů, které stojí za inspiraci.

Úložný prostor prostřednictvím patrové postele

Pokud i vy bojujete s nedostatkem místa v dětském pokoji, navíc máte dvě či tři děti, samostatná skříň by zabrala opravdu spousty místa. Výrobci se proto snaží zakomponovat šatní skříň do patrové postele jako takové. Skříň je její součástí a nemusí být umístěná samostatně v prostoru. Ale není to jenom šatní skříň, která se mnohdy stává součástí patrové postele. Jsou zde nejrůznější skryté úložné prostory, třeba jako pod schůdky, které vedou k hornímu lůžku. Často je součástí patrové postele také komoda a nikdy nechybí ani odkládací police na knížky a jiné předměty. Pořízením patrové postele, pokud je její design opravdu důmyslně zpracovaný, získáte do dětského pokoje téměř vše, navíc ještě místo na spaní pro vaše děti, k čemuž je prioritně vlastně určena.

 

 

Pořízením patrové postele na první fotografii získáte kromě dvou míst na spaní ještě třetí místo pro přespání a to pomocí šuplíku, který lze využít jako přistýlky. A co se týče úložných prostorů v této patrové posteli? Je zde skříň vedle schůdků s šatní tyčí, komoda u horního lůžka a pod každým schůdkem se schovává šuplík na drobné předměty. Navíc je to vše doplněno velkým psacím stolem pro dvě děti. Úspora místa je opravdu markantní a vašim dětem tak zbyde více místa na hraní. K tomu všemu je design velmi moderní. Patrová postel, která má šanci opravdu vyřešit malý interiér dětského pokoje.

 

                                                        

 

Součástí druhé patrové postele je opět skříň, která je umístěná vedle dolního lůžka. i zde nechybí odkládací police pro každé z dětí a úspora místa díky důmyslnému designu. Pokud máte dvě děti, je opravdu nejideálnějším způsobem pro úsporu místa pořízení patrové postele i kdyby měla být bez skříně. už jen tím, že nepořizujete dvě samostatné dětské postele je úspora značná.

Regál má v dětském pokoji své místo

Dalším výhodným a úsporným řešením pro vybavení dětského pokoje a získání úložných prostorů mohou být regály. Dnes najdete v nabídce velmi pěkné regály s látkovými boxy nejrůznějších odstínů a v každém boxu je místo na spousty věcí. Lze také do regálu umístit jen několik boxů, nebo můžete zaplnit všechny otvory, vždy dle potřeby.

Nabídka odstínů je široká jak sami můžete vidět na fotografii a vy sami určujete jaké odstíny budou v pokoji vašich dětí. Lze mít třeba všechny látkové boxy růžové, nebo lze mít třeba všechny látkové boxy modré. Nebo bílo černá kombinace do pokoje již větší dětí. Možností je opravdu celá řada, adekvátně k široké nabídce odstínů. A jak jsme uvedli, nemusí být v každém otvoru regálu látkový box, může jich být méně a také může být regál zcela bez těchto boxů. navíc si nemusíte vybírat regál jen ve tvaru pyramidy, jsou i tvary obdélníku, nebo čtverce.

Úložné prostory jen pro doplnění dětského pokoje

Pokud hledáte jen nějakou variantu malého úložného prostoru, pak jsou ideální taburety k sezení, které zároveň nabízí úložný prostor, v tomto případě s víkem. Dítě tak využije k sezení, lehce celý taburet třeba s drobnýma hračkami přenese kam bude chtít a navíc taburety jsou dnes designově velmi zajímavě zpracovány.

 

 

Jsou nejrůznější odstíny a témata taburetů, vybrat si také můžete z nejrůznějších velikostí. Taburety jako úložné boxy jsou omyvatelné, velmi snadné na údržbu. A když taburet nebudete třeba potřebovat nebo by vám z nějakého důvodu překážel, můžete box poskládat a schovat někam do skříně. Další výhodou a samozřejmě nemalou je pořizovací cena, která je zanedbatelná. Můžete pořídit dva taburety pro dvě děti, ale třeba i více, zkrátka opět dle potřeb úložných prostorů. V neposlední řadě, kolikrát designový taburet může oživit fádní interiér dětského pokoje a dát mu zcela novou tvář. Úložné prostory to nejsou jen komody a skříně.