Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Tradiční rustikální nábytek, design, který se nemění

Hledáte rustikální nábytek opravdu v tradičním designu bez přidání novodobých prvků? Dnes vám představíme rustikální nábytek, který se od nábytku starého několik stovek let opravdu neliší. Výrobce zachoval vše, co mělo být zachováno a tak si můžete vybrat opravdu tradiční vybavení pro vaší ložnici. Dnes vám chceme totiž představit rustikální nábytek do ložnice. Bytelná konstrukce, detaily které u rustikálního nábytku nesmí chybět, originální úchytky a ta nejvyšší možná kvalita. Rustikální nábytek je velmi krásný, ale má jednu nevýhodu. Nehodí se do malých interiérů třeba typu panelákových bytů, ale spíše větších, prostorných místností. Pokud máte to štěstí a jste majitelé velkého interiéru pro vybavení vaší ložnice, dnešní povídání pro vás může být inspirující.

Rustikální nábytek se nemění

Jestliže máme hovořit o tradičním rustikálním designu, pak ten se opravdu za posledních 200 let vůbec nezměnil. Určitě už jste někde, někdy viděli nábytek, který vám dnes představíme třeba při prohlídce některého z našich zámků. Jelikož je rustikální design náročný na detail i výrobu, bohužel úměrně k této skutečnosti je určitě finančně náročnější jeho pořízení oproti modernímu nábytku v jednoduchých liniích. Ale rustikální nábytek překoná mnohé z vás kvalitou a je to opravdu typ nábytku, který se může dědit z generace na generaci.

 

            Nábytek v country designu do jídelny, kolekce Broceliande

 

Rustikální nábytek tak jak ho známe po řadu desetiletí je však ovlivněný kulturou a tradicemi dané země. Můžeme říci, že rustikální nábytek do ložnice na prvních ilustračních fotografiích nese stopy německé, rakouské, ale i české kultury. Nábytek, který se před desítkami let objevoval a byl znám v rakousko-uherském území. Typické pro tento rustikální nábytek byly třeba mosazné úchytky, nebo podstavce pod nábytkem v oválném tvaru. Typický je však také odstín tohoto nábytku a to zejména kaštan, nebo ořech. Takovýto design nábytku jste mohli najít v dobách dávno minulých většinou v panských domech vážených obchodníků, bankéřů, nebo šlechty.

 

Rustikální nábytek, elegance z Francie

Je známo, že Francouzi jsou mistry módy a elegance. Tyto atributy se samozřejmě promítly také do designu nábytku. Rustikální nábytek z Francie je rozhodně zcela jiný, než například z Německa či Rakouska. Nábytek je sice rovněž mohutný, ale promítá se zde vliv francouzské riviéry a to nejen v designu, ale i odstínech. Bílý odstín pro rustikální nábytek je rozhodně doménou Francouzů a tmavé odstíny jako je ořech či kaštan jsou zase decentní, elegantnější. Nejlépe bude vliv francouzské kultury na rustikálním nábytku představit na ilustračních fotografiích.

 

                  Rustikální nábytek do ložnice v nabídce dílů - kolekce Margaux white

 

Rozdíl v designu jak sami můžete vidět je tedy zásadní. Kterému rustikální nábytku dáte přednost vy? A jak vlastně vybavit ložnici rustikálním designem, nábytkem? Jak jsme zmínili už v úvodu, rustikální nábytek potřebuje velký prostor, je vhodný do velkých interiérů. Než pořídíte jakoukoliv sestavu pro vybavení vaší ložnice, místnost a dané díly si pořádně proměřte. Ložnice by neměla být přecpaná nábytkem, jelikož krása rustikálního designu vůbec nevynikne. Také pamatujte na to, že rustikální nábytek sám o sobě nese náročnost  členitost a tak zbytek místnosti by měl být již velmi jednoduchý, bez zbytečných dekorací, kterých kdyby bylo moc, opět nevynikne samotná krása tohoto designu.

Oblíbené rustikální toaletní stolky

Mezi velmi oblíbené patří rozhodně toaletní stolky v rustikálním designu. Jejich obliba je natolik velká, že často vidíme moderní vybavení ložnice, ale rustikální design toaletního stolku. Toaletní stolek a to je pravda, také nejvíce vynikne právě  tomto specifickém designu. Rustikální nábytek je jiný a u tohoto typu nábytku se originalita projeví nejvíce.

 

              

 

Jsou vždy v dané kolekci dvě možnosti pro toaletní stolek. Zrcadlo s nádstavcem umístěné na psacím stole, nebo když máte méně místa tak zrcadlo umístěné na komodě. Také záleží na tom, co která žena preferuje. někdo je zvyklý na líčení v sedě a některé z žen upřednostňují líčení ve stoje a pak je lépe pořídit komodu se zrcadlem. V každém případě tyto toaletní stolky nabízí kromě kosmetického účelu rovněž velké úložné prostory, které se přeci vždy hodí. Věříme, že dnešní nabídky rustikálních designů její milovníky nadchla. Rustikální nábytek na portále nábytek Aldo můžete najít hned z několika zemí a to Francie, Německa, nebo Dánska.