Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Tipy na výzdobu štědrovečerní tabule

Štědrý večer je chvíle, kdy se u stolu sejde rodina a užívají si společně strávený čas. Jedná se o jednu z výjimečných chvil roku a její jedinečnost můžeme podtrhnout různě – chutnou večeří, vánoční výzdobou i tím, že si dáme záležet na tom, abychom vypadali upraveně. Neméně důležité je prostření a výzdoba štědrovečerního stolu.

Jaká je barva vašich Vánoc?

Pokud chcete doma vytvořit dokonalou vánoční výzdobu, tak se rozhodněte pro jednu barvu či kombinaci dvou, ve kterých budete volit doplňky a snažte se těchto barev držet. Nebo se alespoň rozhodněte, zdali budete volit doplňky v teplých či studených odstínech.

                                                                           Oválný jídelní stůl Portland

 

Které barvy jsou vánoční?

Mezi klasické vánoční barvy patří zelená, červená a zlatá. Obzvlášť oblíbená je tradiční kombinace červené a zelené. V poslední době vzrostla i obliba odstínů modré. Modrou můžete doplnit jak stříbrnou, tak zlatou. Tato kombinace zajistí vašemu domovu slavnostní nádech.

Tyto barevné kombinace můžete využít jak na dekorace po místnostech, na vánoční stromek, svícen a samozřejmě i na štědrovečerní tabuli.

 

                     Nábytek do jídelny Travis

 

Ubrus pro slavnostní chvíle

Ačkoliv se ubrusy na stolech objevují čím dál méně, na Vánoce by byla škoda je opomínat. Je skvělý podkladem pro dekorace i samotnou večeři.

Na tyto slavnostní chvíle mějte schovaný jeden lepší ubrus, pokud tedy nemáte v plánu kupovat nový. Běžné ubrusy mohou jevit známky používání, a to by při takto slavnostní večeři zkazilo výsledný dojem.

Velmi efektně vypadá kvalitní čistě bílý nebo světlý ubrus, který doplníte menším ozdobným ubrusem či běhounem, třeba i ve výraznější barvě.

 

                   Nábytek do jídelny Wendy

 

Nádobí je neméně důležité

Co se týče nádobí, nejdůležitější je jedno pravidlo – všechny kusy by měly být z jedné sady. Zda-li pak zvolíte jednoduché bílé talíře nebo ozdobné, které jste zdědili po babičce, je vedlejší. Záleží jen na vašem vkusu a stylu celé tabule.

Dejte si i pozor na to, abyste před každého nedali více než dva talíře. Pokud chcete mít vše připravené, tak naspod dejte mělký talíř na hlavní vchod a navrch hluboký talíř na polévku.

I příbory mají své rozvržení. Co nejdál od talíře budou ty příbory, které využijeme jako první. Nejblíže k talíři zase ty, které využijeme naposled. Na pravou stranu dáme příbory pro pravou ruku a naopak.

Skleničky by taktéž měly být všechny stejné, k tabuli můžete dát jednu na sekt či víno a druhou na nealkoholické nápoje. Dejte si chvíli na vyleštění skleniček, dotáhnete tím štědrovečerní tabuli k dokonalosti.

 

             Rozložitelný jídelní stůl, psací stůl, komoda v jednom, Kiona glossy white

 

Dekorace jsou třešničkou na dortu

Jako dekorace můžou posloužit i ubrousky, obzvlášť pokud si vyhrajete s jejich skládáním a zvolíte zajímavý vzor nebo barvu. Zaujmou pak na první pohled.

Doprostřed tabule můžete postavit svícen a při večeři si zapálit svíčku. Svícen nemusíte tvořit až pro tento večer, ozdobu vám může dělat již v průběhu prosince.

                                                    

Méně je někdy více – ačkoliv o Vánocích je výzdoba zdobnější než jindy, není třeba to přehánět. Postačí třeba jen zajímavá mistička doplněná oříšky či jinými pochutinami a třeba vámi nebo dětmi vytvořené dekorace, na které jsme vám dávali tipy v tomto článku.

 

Ale nejdůležitější je to, že jste se svými blízkými

Ačkoliv je celý článek o tom, jak si udělat Štědrý den krásný, sami dobře víte, že nejkrásnější je čas, který v poklidu strávíte se svými blízkými a potom je už vedlejší, jakou barvu má ubrus či z čeho jíte.

Hlavní je, že jste se sešli pohromadě a můžete Vánoce trávit společně.

A proto se nestresujte, pokud nebudete mít vše do detailů vyladěné, ale především si užijte tuto sváteční chvíli.