Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Tipy na dekorace v provensálském stylu

Milujete cestování? Zařídili byste si svůj domov nejraději podle každé destinace, kterou navštívíte, a nemůžete se rozhodnout, jakou vybrat? Pak se seznamte s Provence! Vydejte se s námi do jihovýchodní Francie, nasajte atmosféru venkovského pobřeží a vůni levandule a hned budete mít ohledně budoucího stylu svého bydlení naprosto jasno. Poradíme vám, jak si domů nastěhovat Provence snadno a rychle.

 

 

Definice pohody

Co v takovém provensálském interiéru vlastně najdete? Prvků typických pro tento styl je mnoho, všechny ale mají jeden společný cíl: vytvořit vzdušný a útulný prostor, v němž se vám bude skvěle relaxovat a žít.

Při výběru barev sáhněte po živých, ale ne zářivých barvách. Ideální jsou něžné tlumené odstíny a přírodní tóny: s bílou, béžovou, slonovinovou, levandulovou, okrovou, olivovou, světle modrou nebo i slunečnicovou či terakotovou nešlápnete vedle.

 

 

 

Nábytek ve stylu Provence by měl plnit jak funkční, tak estetickou funkci. Máte v rodině vyřezávanou komodu, která se dědí z generace na generaci? Pak se vám do rukou možná dostal pravý provensálský poklad.

Je-li dřevo zachovalé a stále krásné, není třeba ho nijak vylepšovat. Pokud ale už má nejlepší léta za sebou, dopřejte nábytku nový nátěr, třeba v transparentní bílé barvě, pod kterým zůstane zachována přírodní struktura dřeva, a šup s ním na čestné místo.

 

 

 

Kouzlo detailů

Pokud se nechcete pouštět do malování ani natírání a přesto byste doma rádi kousek Francie, není nic snazšího než sáhnout po doplňcích (nebo láhvi vína a kousku sýra:). Pamatujte na pravidlo „čím více přírody, tím lépe“ a zaplňte obytné prostory květinami, bylinkami a jejich obrázky. Vzor růží, levandule, vlčích máků či květů ovocných stromů sluší také textiliím a porcelánu – místnost totiž krásně zjemní a oživí.

 

 

 

Materialista = ten, koho baví materiály

Rustikálno v pokoji navodí nejen motivy, ale i správně zvolené materiály. Kromě lehkého a odolného proutí a nadčasového dřeva se poohlédněte i po kovových detailech, dejte si však pozor, aby nepůsobily příliš stroze a těžce. Zaujmout by vás mohly například kovové květináče, věšáky, svítidla anebo čela postelí.

 

 

 

Bonjour, Provence!

A je to. Doplňky jsou důkazem, že na to, abyste svůj domov vylepšili o 100 %, vůbec nepotřebujete horentní sumy. Někdy stačí jen přidat pár malých detailů, uvelebit se ve svém oblíbeném křesle, pustit si příjemnou hudbu – a představit si, že moře je hned za okny. :)