Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Tak trochu výstřední nábytek

Pokud vyhledáváte spíše netradiční, nebojíme se říci výstřední designy i takové v naší nabídce nábytku určitě najdete. Novým směrem jehož prvky jsou inspirovány kulturou z Anglie je "industrial design". Pokud bychom měli tento design popsat jednoduše laicky, tak se jedná o rustikální nábytek, ale často ve výrazných pastelových barvách a našli by se i nějaké ty moderní prvky. Industrial design to je výstřední nábytek v mnoha odstínech, převážně vyroben ze dřeva manga a kovu. Interiéry vybavené tímto nábytkem jsou opravdu velmi osobní a mohou vyjadřovat charakter majitele. A proč industrial? Designéři se často nechávají v návrzích inspirovat dílenskou výrobou, prostředím vypůjčeným z továren a těžkého průmyslu.

Nábytek je strohý, můžeme ale říci také mohutný. Dřevo neopracované, stejně jako kov. Na nábytek v tomto designu je třeba také mít dostatek místa v interiéru, aby jeho originalita vynikla. Na nábytku Aldo máme netradiční designy rádi a proto se vždy snažíme přinášet něco "jiného", než je možná běžné na našem trhu. Industriální design je jednou z takových netradičních nabídek. Pořídit si můžete samostatné díly i celé sestavy a tento typ nábytku je kromě ložnic a dětských pokojů určen téměř do všech interiérů. Často je také využíván v restauračních zařízeních.

 

Netradiční stolování s industrial nábytkem

Myslíme si, že nejvíce nábytek ze dřeva manga a kovu vynikne právě v jídelně. Také nabídka je pro tento interiér největší. Barevné kovové židle, velké jídelní stoly nejrůznějších tvarů. Často se také k jednomu stolu umístí židle různých odstínů, v tomto designu určitě neplatí žádné konvence.

 

     

 

Malou nevýhodou je určitě údržba a při stolování je třeba dávat pozor na jídelní plochu stolu. Přeci jen se jedná o dřevo i když s vysokým stupněm tvrdosti. Nehrozí tedy mechanické poškození, ale třeba při převrhnutí skleničky s červeným vínem, může zůstat na desce stolu nehezká skvrna. Dřevo je vždy pórovité a tak jakoukoliv tekutinu rychle pohltí. Tento typ designu nedoporučujeme pro rodiny s malými dětmi. A pokud malé děti máte a design vás oslovil, vždy si můžete zařídit nějaký ten koutek jen pro sebe. Třeba právě kancelář, nebo lze umístit nějaký typ komody do některé z části interiéru.

 

  

 

Nábytek je velmi propracovaný, což znamená, že je náročný na výrobu. Design také patří k těm, který v určitých fázích lze vyrobit pouze ručně. S jedním dílem, jak také můžete posoudit na ilustračních fotografiích je opravdu hodně práce. Nábytek tak patří k finančně náročným. Ale i pořízením jednoho dílu nábytku získáte originální doplněk, který může zcela změnit ráz vašeho interiéru. Industrial design si buď zamilujete, nebo vám naopak nikdy nebude nic říkat.