0
Infolinka: +420 777 761 549 (po-ne 8:00 - 18:00)
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Tak trochu výstřední nábytek

Pokud vyhledáváte spíše netradiční, nebojíme se říci výstřední designy i takové v naší nabídce nábytku určitě najdete. Novým směrem jehož prvky jsou inspirovány kulturou z Anglie je "industrial design". Pokud bychom měli tento design popsat jednoduše laicky, tak se jedná o rustikální nábytek, ale často ve výrazných pastelových barvách a našli by se i nějaké ty moderní prvky. Industrial design to je výstřední nábytek v mnoha odstínech, převážně vyroben ze dřeva manga a kovu. Interiéry vybavené tímto nábytkem jsou opravdu velmi osobní a mohou vyjadřovat charakter majitele. A proč industrial? Designéři se často nechávají v návrzích inspirovat dílenskou výrobou, prostředím vypůjčeným z továren a těžkého průmyslu.

 

Nábytek je strohý, můžeme ale říci také mohutný. Dřevo neopracované, stejně jako kov. Na nábytek v tomto designu je třeba také mít dostatek místa v interiéru, aby jeho originalita vynikla. Na nábytku Aldo máme netradiční designy rádi a proto se vždy snažíme přinášet něco "jiného", než je možná běžné na našem trhu. Industriální design je jednou z takových netradičních nabídek. Pořídit si můžete samostatné díly i celé sestavy a tento typ nábytku je kromě ložnic a dětských pokojů určen téměř do všech interiérů. Často je také využíván v restauračních zařízeních.

 

 

Netradiční stolování s industrial nábytkem

Myslíme si, že nejvíce nábytek ze dřeva manga a kovu vynikne právě v jídelně. Také nabídka je pro tento interiér největší. Barevné kovové židle, velké jídelní stoly nejrůznějších tvarů. Často se také k jednomu stolu umístí židle různých odstínů, v tomto designu určitě neplatí žádné konvence.

 

   

 

Malou nevýhodou je určitě údržba a při stolování je třeba dávat pozor na jídelní plochu stolu. Přeci jen se jedná o dřevo i když s vysokým stupněm tvrdosti. Nehrozí tedy mechanické poškození, ale třeba při převrhnutí skleničky s červeným vínem, může zůstat na desce stolu nehezká skvrna. Dřevo je vždy pórovité a tak jakoukoliv tekutinu rychle pohltí. Tento typ designu nedoporučujeme pro rodiny s malými dětmi. A pokud malé děti máte a design vás oslovil, vždy si můžete zařídit nějaký ten koutek jen pro sebe. Třeba právě kancelář, nebo lze umístit nějaký typ komody do některé z části interiéru.

 

    

 

Nábytek je velmi propracovaný, což znamená, že je náročný na výrobu. Design také patří k těm, který v určitých fázích lze vyrobit pouze ručně. S jedním dílem, jak také můžete posoudit na ilustračních fotografiích je opravdu hodně práce. Nábytek tak patří k finančně náročným. Ale i pořízením jednoho dílu nábytku získáte originální doplněk, který může zcela změnit ráz vašeho interiéru. Industrial design si buď zamilujete, nebo vám naopak nikdy nebude nic říkat.

Novinky do schránky
Posíláme pouze 2x měsíčně. Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.