Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Studentský pokoj má svá specifika

Při zařizování interiéru vašeho dítěte v průběhu jeho života, jsou v podstatě tři fáze pro vybavení místnosti, kterou mu určíte. Prvním krokem je dětský pokoj pro miminko, potom následuje dětský pokoj pro školáka a pokud máte tu možnost a volné finanční prostředky, třetím krokem by měla být přeměna dětského pokoje ve studentský pokoj. O dětských pokojích jsme napsali bezpočet článků a tak dnes se opravdu budeme věnovat tomu, jak zařídit interiér pro dospívající dítě a v čem jsou jeho specifika či co by určitě ve studentském pokoji nemělo chybět.

Postel s dostatečně velkým prostorem na spaní

Tou nejzásadnější či můžeme říci nejdůležitější změnou je výměna dětské postele s rozměrem místa na spaní 90x200 cm na postel s větším rozměrem místa na spaní. na trhu dnes můžete najít postele pro studenty s místem na spaní a tedy pro matraci o velikosti 120x200 cm, nebo 140x200 cm. Ve větší posteli se rozhodně bude dospívající dítě, které mnohdy výškou své rodiče přeroste, cítit pohodlněji a kvalita spánku bude daleko lepší. V dětské posteli o šíři 90 cm je už pro dospívající dítě opravdu těsno. Pokud vám to prostor dovolí, považujeme výměnu menší postele za větší tou nejdůležitější změnou.

 

                          Studentská postel Tonight

 

Na ilustračních fotografiích uvádíme návrh postele o velikosti 140x200 cm pro dospívající dívky a návrh postele o velikosti 140x200 cm pro dospívající chlapce. Nabídka studentských postelí je opravdu velmi široká a jsou zde i řešení pro malé interiéry v podobě postelí s velkými úložnými prostory a nadstavci. Multifunkční studentské postele větších rozměrů, které nabízí řadu úložných prostorů jsou oblíbené především v případě, kdy jeden interiér musí obývat sourozenci. V podstatě musíte místnost zařídit tak, aby bylo vhodná jak pro mladší z dětí, tak pro straší. A bohužel většina z nás nemá místa na zbyt. Postel s velkými úložnými prostory pak může ušetřit značnou část v místnosti.

 

                                                                                         Postel Space Up ideální pro dospívající děti

 

Pokud máte dvě děti a k dispozici jednu místnost, pro děti s velkým věkovým rozdílem nedoporučujeme řešení místa na spaní v podobě patrové postele. Starší z dětí potřebuje svůj soukromý prostor a klid a patrová postel nejenže toto soukromí neposkytuje, ale navíc palandy mají pouze rozměr místa na spaní 90x200 cm. Každé z dětí, pokud je věkový rozdíl velký, by mělo mít svou vlastní postel.   

 

Psací stůl pro studenta, studentka, to je již psací stůl pro dospělé

I zde je v podstatě vše o větším rozměru. S přibývajícím věkem, především pak na střední či vysoké škole učení přibývá. Psací stůl pro studenta musí mít větší pracovní plochu, ale měl by mít i více ukládacích prostorů. Psací stůl je druhou zásadní změnou v dětském pokoji, který chceme přizpůsobit dospívajícímu dítěti či přeměnit na studentský pokoj. Ostatní kusy nábytku jako jsou komody, skříň, nebo nějaké police lze zachovat, pokud se nerozhodne pro zcela nové vybavení interiéru. I taková možnost samozřejmě v nabídce je a výběr studentských pokojů je opravdu velmi zajímavý.

 

Široký psací stůl Whitney     Psací stůl Fosk osloví především chlapce

 

Další fotografie jsou ukázkou toho, jak lze vybavit, zařídit pokoj pro dospívající dítě. Osobní prostor, soukromí, dostatečně velká plocha na spaní, velký psací stůl s regálem, to vše přispívá ke spokojenosti a mnohdy i dobrým studijním výsledkům vašeho dítěte.