Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Středobod bytu se jmenuje postel

Postel je jedna z nejdůležitějších věcí v bytě. Ne-li přímo ta nejdůležitější! O matracích už toho bylo napsáno dost, co ale samotný rám postele? Jaké jsou na trhu, kolik stojí a do jakého typu pokoje se který hodí? Jakou postel si zkrátka vybrat? Aldo  představuje širokou nabídku postelí do  ložnic a dětských pokojů. Nejprve si musíme ujasnit, z jakého materiálu by rám naší postele měl být. Vybíráme samozřejmě podle nábytku, který v ložnici máme nebo chceme mít, není ale problém projet obchodní domy a jednoduše ložnici zařídit podle toho, jaká postel nám doslova padne do oka. Od kvalitní a pro nás příjemné postele bychom zkrátka měli začít.

 

  Rámy z materiálů, na které si jen vzpomenete

Na trhu jsou rámy z nejrůznějších materiálů, od klasického dřeva všech barev, např. postele z masivu, přes postele z lamina, kov nebo celočalouněné provedení. Novinkou na Aldu jsou rovněž postele z nového materiálu na našem  trhu známém pod názvem voština, kterou představuje na Aldu holandská společnost EDF. Nespokojíme-li se s tímto výběrem, může nám posloužit i kombinace více materiálů.

 

  

 

 

Vhodná délka i šířka

Velikost rámu postele je třeba přizpůsobit rozměrům ložnice, k posteli by totiž měl být dobrý přístup ze tří stran, i výšce spáčů. Délka by měla nocležníka převyšovat o alespoň dvacet centimetrů, nicméně čím delší postel, tím lepší spaní. Šířka bývá osmdesát či devadesát cm na jednu matraci, u takzvaného jeden a půl lůžka můžeme počítat se 120 až 140 cm.Obrovská postel v malé ložnici? I to jde!

Poslední dobou je obrovský zájem o velké postele, které se stávají přímo dominantou ložnice, někdy až tak dominantní, že na nábytek nezbude místo, a veškeré svršky pohltí samostatná šatna. Trend mezi postelemi udávají i obrovské rámy a vysoké matrace. Rám se tak stává jakýmsi odkládacím prostorem, kam můžete před spaním odložit knížku, mobilní telefon nebo hrneček s čajem. Vysoká matrace vám navíc navodí pocit přímo královského spaní a slíbí vám, že pověstný hrášek z pohádky o citlivé princezně vám rozhodně nezkazí spaní.Kované tajemství

Máte-li starý byt s parketami a kovaným nábytkem, zkuste si pořídit i kovanou postel. V kombinaci s nábytkem stejného stylu vypadá pokoj se světlými žlutými či okrovými stěnami jako pravý provensálský ráj.