Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Stolní lampy v interiéru

Správně osvětlený pracovní stůl nebo noční stolek je hned polovina úspěchu doma i v práci. Propátrali jsme pečlivě nabídku na českém trhu a našli pro vás ty nejzajímavější stolní lampy. Stolní lampy, které představujeme jako novinku mají jak praktické využití, ale také pro svůj originální design mohou zcela změnit ráz interiéru ve vaší ložnici, nebo obývacím pokoji. Všude tam, kde lampu potřebujete.

 

                                

 

Stolní lampy

Malá stojací lampy, ať už se ji chystáte postavit na pracovní stůl, nebo jen na zem jako náladové světlo, by měla prosjít stejně pečlivým sítem výběru jako jakékoliv jiné svítidlo. Kategorie, do nichž je zařazují prodejci, mohou sloužit jako dobré vodítko, ale nenechte se jimi příliš omezovat. Rozhodujte se jak podle účelu, tak podle vlastních potřeb. Každopádně platí, že pracovní lampa, zvlášť pokud bude sloužit k psaní, čtení, nebo třeba i líčení, by měla mít cílené světlo a snadno upravitelné polohy. U náladového světla zase oceníte kompaktní stínidlo, díky kterému bude žárovka vydávat jen příjemné měkké světlo rozlévající se rovnoměrně do všech stran. Žárovky představují samostatnou kapitolu výběru.

Obecné pravidlo říká, že jejich zbarvení světla ve studeném spektru se hodí pro práci, zatímco v teplém pro relaxaci. Ve výsledku ale záleží jen na tom, co právě vám dělá dobře.

 

Klasické

Využívají tradiční tvary a design, nejčastěji ty, které návrháři vymysleli v první polovině dvacátého století. Pokud se Vám líbí, dejte pozor na umístění a polohování světelného zdroje, zvlášť chete-li je mít na pracovním stole. Mohly by víc oslepovat než osvětlovat.

 

                                                                     

 

 

Moderní

Jednoduché linie moderních stolních lamp se často snoubí s nejnovějšími technologiemi. LED světla i halogenové zářivky umějí poskytnout dostatek osvětlení a příjemné je i to, že šetří elektřinu, protože ji spotřebují dlaeko méně než běžné žárovky. V obchodě si nechte ukázat, jak se vyměňují, zeptejte se na jejich životnost a kde po jejím skončení koupíte stejné náhradní světelné zdroje.

Zábavné

Designéři rádi experimentují, a pokud jde o zábavné lampy, dokážou se dost vyřádit. Zářivé barvy v kombinaci s jedinečnými konstrukcemi tvoří skvělé designové kousky třeba na komodě nebo v rohu předsíně. Pracovní stůl zabydlí stejně dobře, ale neměly by příliš rozptylovat pozornost.