Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Stále více důmyslnější designy psacích stolů

Je velmi dobře, že výrobci neustále rozšiřují nabídku psacích stolů pro domácí využití. Bohužel stále častěji si nosíme práci domů, protože doba je náročná. Bez internetu se dnes už snad nikdo ani neobejde a tak v každé domácnosti je minimálně jeden počítač. Psací stůl se tak za posledních deset, možná i dvacet let stal běžnou součástí vybavení každé domácnosti. Pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří mají k dispozici samostatnou místnost pro vybavení kanceláře, pak je třeba psací stůl umístit do některého ze stávajících interiérů. A nejčastěji to je obývací pokoj, nebo ložnice. My se přikláníme k umístění psacího stolu do obývacího pokoje, jelikož jak radí odborníci, v ložnici by žádná elektronika neměla být. Umístit psací stůl do stávajícího, již vybaveného interiéru obývacího pokoje už dnes není naštěstí žádný problém. Nabídka designů a odstínů psacích stolů je rok od roku větší a vybrat si může každý. Otázkou spíše je, zda potřebujete psací stůl k občasné práci či jen na vyřízení soukromé pošty či ke každodenní práci, tedy psací stůl by měl dokázat nabídnout více. Co je a není možné o tom bude dnešní článek, který je zaměřen na psací stoly do vaší domácnosti.

 

Psací stůl jen k občasnému využití

Nemusí být v zásadě nijak rozměrově velký. Pokud má sloužit třeba jen k umístění notebooku pro vyřízení soukromé pošty či brouzdání po internetu, pak stačí jednoduchý, ale samozřejmě účelový design. Další otázkou je, kolik máte pro umístění psacího stolu místa. Také jsou různé typy psacích stolů, které jsme u nás v nabídce rozdělili do několika kategorií. Rohové psací stoly jsou vhodné pro malé interiéry, klasické psací stoly a psací stoly z masivu, které nabízí stylový, specifický design. Mezi nejčastěji pořizované psací stoly patří v moderním designu vyrobené z laminátu či mdf desky. Co se týče designu tak vede rohové provedení psacího stolu, které zabírá v dané místnosti nejméně místa a navíc lze více využít s ohledem na odkládací a úložné prostory. 

 

Psací stůl Gaming     Psací stůl Infine

 

Velkou výhodou u nabídky rohových psacích stolů francouzského výrobce je, že můžete stůl sestavit variabilně. Orientován na levou, nebo pravou stranu. Pokud pořídíte rohový psací stůl, zároveň získáte i nemalé odkládací a úložné prostory. Je to tedy ideální řešení pro malé interiéry. Na ilustračních fotografiích nejlépe posoudíte, jak důmyslné jsou moderní designy. V případě klasických psacích stolů, pokud nechcete rohovou variantu, je rovněž z čeho vybírat. Zásadní rozdíl mezi rohovým psacím stolem a klasickým je v tom, že u klasického provedení získáte větší pracovní plochu a u rohového provedení zase odkládací prostory. Pracovní plocha je však menší, jelikož je rozdělena na dvě části.

 

     Psací stůl Seven

 

Další fotografie ukazují design klasického psacího stolu. První stůl nabízí menší rozměry, ale řadu úložných a odkládacích prostorů, můžeme říci, že se jedná opravdu o tradiční design. Druhý psací stůl dokonce nabízí možnost uzamčení úložných prostorů.

Psací stůl ke každodennímu využití

Měl by být rozměrově větší, práce by měla být byť i z domu velmi pohodlná. Pokud hovoříme o rozměrově větším psacím stolu pak máme na mysli samozřejmě velikost pracovní desky. Pokud však spíše potřebujete větší odkládací a úložné prostory, je zde velmi důmyslné řešení psacích stolů s nadstavcem. A také nezaberou příliš místa v daném interiéru.

 

Psací stůl Game

 

Příkladem může být psací stůl na fotografii. V podstatě jeho pořízením vlastně získáte takovou malou kancelář pro domácí využití. Díky nadstavci je zde řada polic, nechybí ani místo na počítačovou jednotku. Příjemná je rovněž jeho pořizovací cena.

Ať už si vyberete jakýkoliv psací stůl, nezapomínejte na kvalitní kancelářskou židli, bez které to nejde. Pokud budete mít kvalitní psací stůl, ale nepohodlnou židli, vaše práce nebude příjemná. Vše se vším souvisí. I nabídka kancelářských židlí je velmi široká a rozhodně se vyplatí k psacímu stolu židli pořídit.