Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Specifický rustikální nábytek

Rustikální nábytek patří k specifickým typům nábytku, je určený náročným milovníkům masivu a kvalitní ruční práce. Základní charakteristikou rustikálního nábytku je jeho starobylý vzhled a důraz na každý detail. V rustikálním stylu lze zařídit celý pokoj či byt, ale jeden dobře vybraný rustikální kus zajímavě doplní i moderní interiér. Rustikální nábytek na nábytku Aldo, je velmi oblíbenou kategorií také díky možnosti výroby atypů, dle vašich požadavků.

Hřejivý rustikální nábytek

Pokud máte pocit, že vašemu moderně zařízenému bytu něco schází, že působí poněkud studeně, výborným řešením může být rustikální komoda nebo jídelní sestava, která rozhodně zapůsobí hřejivě a zároveň interiér ozvláštní. Dojem hřejivosti zajistí především teplý přírodní materiál, kterým dřevo bezesporu je. Dalším prvkem, který působí příjemně teple, je dobře zvolený odstín a oblé linii, rovněž typické pro rustikální nábytek. Dřevo patří k materiálům opracovávaným ručně, u dřevěného rustikálního nábytku to platí dvojnásob. Bez ruční práce rustikální nábytek nelze vyrábět. Detaily a oblé linie dokáže vytvořit pouze zručný tesař. Ruční práce nezajistí ovšem pouze to, že každý kus v zásadě platí za originál. Důležité je, že nábytek vyrobený ručně, je opravdu kvalitní. Nemusíte se bát továrních a strojových nedokonalostí. Každý detail rustikálního nábytku prošel rukou profesionála ve svém oboru. Navíc vám nábytek Aldo nabízí možnost, zadat si své vlastní rozměry u některých typů kolekcí. Můžete si také vytvořit svůj vlastní design, který jsme schopni vyrobit. V neposlední řadě, můžete si vybrat z široké nabídky odstínů moření. Představujeme rovněž rustikální nábytek francouzského, německého a dánského výrobce.

 

   

Rustikál to je osvědčený materiál

Nikdo si ovšem nepořizuje nábytek pouze kvůli pocitu tepla a ladným liniím. Primární potřebou u každého kusu nábytku je především funkčnost a užitek. Nábytek není obraz na zdi, ale měl by k něčemu sloužit, ideálně po dlouhou dobu. Tento účel plní rustikální nábytek stoprocentně. Vyrábí se z kvalitního tvrdého masivního dřeva, proto si můžete být jisti jeho životností. Mohutně nejen působí, ale mohutný a stabilní také je. Rustikální skříň na sebe dítě jistě nepřevrhne a šuplík u rustikální komody se nezačne jen tak zadrhávat. Rustikální nábytek si často pořizují milovníci klasiky, protože rustikální linie jsou dnes již nadčasové. "Nosí" se v každé době a dál budou. Dokud se vyrábí nábytek ze dřeva, rustikální styl jen tak snadno nevyjde z módy. A nábytek ze dřeva se vyrábět stále bude, protože se postupem let ukazuje, že je to pro výrobu nábytku nejpraktičtější a nejosvědčenější materiál. Snadno se udržuje, je renovovatelný, nepodléhá módním trendům a působí v interiéru teple a přirozeně. 

 

  

 

Rustikální nábytek, který vám nabízíme má povrchovou úpravu tzv. voskováním, což je speciální způsob moření dřeva. Je třeba u voskovaného nábytku dbát určitých pravidel při ošetřování. Nábytek Aldo nabízí celou řadu různých segmentů z kategorie rustikálního nábytku. Můžete si pomocí jednotlivých dílů nábytku zkompletovat ložnici, obývací pokoj, či jídelnu.