Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Spaní pro kluky? Vyberte opravdu správnou postel

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi dětskou postelí pro holku a dětskou postelí pro kluka? Co se týká funkčnosti postele, tak můžeme říci že žádný. Co se ale týká designu postele, tak rozdíl je zásadní. V nedávném článku jsme se věnovali spaní pro holky, postel s nebesy. Můžeme říci tradiční design dětské postele pro malé i větší slečny. Ale co je tradičním spaním pro kluky? Tradičním designem? Jistě mnohé z vás jako první napadne dětská postel v podobě závodního auta, nebo autobusu či požárního auta. Ale vězte, že možností, které vám dnes představíme je daleko více. Postel do dětského pokoje kluka, to je naše dnešní téma.

 

Tradiční dětská postel pro kluka v tradičních odstínech

Začněme tedy tím nejtypičtějším designem a to dětskou postelí, která je pro kluky neposedy. A podoba jak jsme již zmínili v úvodu, to může být různá. Široká nabídka designů postelí s podobou autíček v nejrůznějších odstínech, k dispozici je požární auto, nebo patrová postel pro dva kluky v podobě tradičního londýnského autobusu. Tyto postele pro kluky jsou opravdu svým designem originální a kluci je milují. Nevýhodou je to, že taková designová dětská postel v podobě jakéhokoliv auta je jen na krátký časový úsek. Počítejte s tím, že čím bude vaše ratolest starší, tím méně bude chtít v takové posteli spát. Upřímně, dvanáctiletého či patnáctiletého kluka si neumíme moc představit v takové posteli a takový kluk se za takovou postel určitě bude stydět, bude chtít být už dospělák. Takže když se smíříte s faktem, že postel budete využívat řekněme od tří let věku dítěte do deseti let, pak proč takovou postel nepořídit.

 

Dětská postel Tobo    Dětské postele belgického výrobce Freya

 

Pokud se rozhodnete takovou postel pořídit a nastal čas na její změnu, pak doporučujeme už přejít na klasickou studentskou postel s rozměrem místa na spaní 120x200 cm, nebo 140x200cm, která vám vydrží až do dospělosti dítěte. Pokud máte dvě děti a dokonce dva kluky, můžete vlastně postel v podobě aut zase využít pro druhé dítě, až nastane správný čas. Rozhodnutí, zda pořídit dětskou postel v tradičním dětském designu je už na vás.

 

Hravé dětské postele z masivu

Další nemalou skupinu dětských postelí tvoří nabídka postelí s klouzačkou, baldachýnem, v podstatě máte možnost pořídit takový malý domeček a to s nejrůznější tématikou. Postel z masivu s klouzačkou patří rovněž k velmi oblíbeným, ale i zde platí, že se musíte smířit s tím, že to není až do dospělosti dítěte. Opět i pro tuto postel platí, že patnáctiletý kluk asi těžko bude chtít mít ve svém pokoji postel s klouzačkou. Pokud nechcete dětskou postel měnit, ale chcete pořídit či vyřešit spaní vašeho dítěte od postýlky po dospělost, těmto designovým postelím musíte dát vale.

 

                                     Dětská postel Pino Space

 

Designovým dětským postelím s danou tématikou je však těžké odolat, jsou přenádherné. Pokud i vy patříte mezi jejich obdivovatele, je zde přeci jen řešení. V dnešní nabídce jsou i postele, které lze využít na delší dobu. Stačí odstranit dekorace, klouzačku a jiné doplňky a máte jen postel z masivu třeba v bílém provedení jako na fotografii. Opět je to na vás, čemu dáte přednost.

 

Dětské postele pro piráty z Karibiku

Námětů na dětské postele v posledních letech velmi přibývá a design nábytku je vždy také ovlivněn oblíbenou ságou či filmem. A tak i piráti z Karibiku se stali námětem pro design dětského nábytku. Opět je třeba počítat, že taková postel je především pro školáky, student ji už neocení. Námět pro postel, která má podobu pirátské lodě se prolíná napříč celým dětským pokojem.

 

                    Dětská postel Pino pirate

 

U dětských postelí či celých dětských pokojů s určitou tématikou, námětem, je však třeba počítat s vyšší pořizovací cenou a to i s ohledem na skutečnost, kterou jsme zmínili hned na začátku. Až bude váš chlapec v dospívajícím věku, bude to chtít změnu za nějaký střídmější, více dospělácký design.

 

Dětské postele pro kluky ve střídmějším designu

Pokud se chcete změně designu vyhnout a hned potom, co váš chlapeček odroste dětské postýlce máte v plánu zařídit spaní od tří do osmnácti let věku dítěte, je třeba volit střídmější, elegantní design. A my vždy radíme, že je dobré jít touto cestou. Rozhodně je levnější měnit dekorace a doplňky v dětském pokoji adekvátně k věku dítěte či jeho zájmům, než měnit celý dětský pokoj, případně dětskou postel. A když je vaše dítě malé, můžete přeci "vyzdobit" dětský pokoj nejrůznějším způsobem a až bude studovat, doplňky a hračky s dětským motivem jen odstraníte.

 

                                                           Multifunkční dětská postel Chic pro kluky

 

Tak jako třeba na příkladu dětské postele Chic s nadstavci. Povlečení v typicky dětském designu, na policích hračky, které pak můžete vyměnit vy, nebo vaše dítě za to, co zrovna potřebuje. Ale design postele se nemusí vůbec měnit, bude vyhovovat šestiletému chlapci a dospívajícímu klukovi. V každém případě, než pořídíte jakoukoliv postel, zamyslete se i nad roky příštími a co vlastně od postele očekáváte. Nabídka je opravdu široká.