Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Skandinávský design dětského nábytku má co ukázat

Skandinávský nábytek, nebo často se také říká nábytek ze severských zemí. Co je to vlastně za design a odkud pochází? Skandinávii označujeme země jako je Dánsko či Finsko a všechny tyto země už od 50. let minulého století patří ke špičce ve světě designu. Z těchto zemí pocházejí nejznámější designéři a tyto země vždy jako první diktují nové trendy ve světě bydlení. Dnes vám představíme design z Belgie, který je určen k vybavení dětského pokoje. Střídmost a efektivita jsou pak hlavními atributy a kvalita opět potvrdila tradici skandinávského designu. Belgický výrobce kolekce dětského nábytku Bonny má co představit a nabízí řešení vybavení interiéru jak pro jedno dítě, tak pro sourozence. U tohoto designu má vše svůj prvoplánový smysl, který lze beze zbytku využít.

Dětský pokoj pro jedno dítě

Jelikož je zcela běžné, že v severských zemích nemají lidé příliš velká obydlí, je designéry nejvíce kladen důraz na využití každého centimetru v interiéru. A platí to i pro jedno dítě, které může mít malý prostor pro zařízení jeho pokoje. Ke slovu se tak hlásí především dětské postele s úložným prostorem, nebo multifunkční dětské postele, které kromě místa na spaní nabízejí vždy něco navíc. Postel s úložným prostorem na fotografii nabízí navíc díky vyvýšenému lůžku velké úložné prostory, respektive hlubší než je běžné. Dalším příkladem je multifunkční dětská postel s psacím stolem a skříňkou.

 

                                    Dětský pokoj Finland

 

Velmi se nám také líbí, že belgický výrobce klade důraz na bezpečnost. Všechny hrany nábytku jsou zakulacené a u vyvýšených lůžek je vysoká zábrana. Design je velmi moderní. Obě dětské postele si navíc můžete vybrat z široké palety odstínů, nechybí tradiční odstíny pro vybavení dětského pokoje holky, ani tradiční odstíny pro vybavení dětského pokoje kluka. Ano, máme na mysli odstíny jako je fialková, růžová či modrá. Bílý odstín, nebo oranžový pak řadíme do neutrálního spektra barev, které jsou vhodné jak pro holku tak i kluka. Pokud pro vybavení dětského pokoje i když jen jednoho dítěte máte k dispozici jen velmi malý prostor, pak dětská postel s psacím stolem je ideální řešení. Psací stůl můžete kdykoliv zasunout do postele, součástí designu jsou rovněž police a komoda s dvířky. Psací stůl také můžete umístit na zcela jiné místo v daném pokoji. Multifunkční řešení je vhodné pro děti od tří do osmnácti let. 

 

                           Dětský pokoj Finland pro holku

 

Dětský pokoj pro dvě i tři děti

V případě, že máte jeden interiér pro vybavení dětského pokoje a máte více dětí, nejvíce místa ušetříte pořízením patrové postele. A pokud chcete ušetřit opravdu co nejvíce místa, pak patrovou postelí belgického výrobce. Součástí postele na Fotografii jsou tři místa na spaní, třetí místo v podobě šuplíku jako přistýlky a navíc je zde ještě velký psací stůl po celé délce postele. V jednom okamžiku mohou u stolu sedět i dvě děti, prostor je dostatečný.

 

Patrová postel Bibliobed

 

Velmi praktické jsou i police nad psacím stolem, kde si děti mohou odkládat učebnice a další školní pomůcky. I zde jsou hrany zakulacené a je vše navrženo tak, aby vaše děti byly v bezpečí. Dolní lůžko když jsou děti spát vysunete, psací stůl zůstává zasunutý. Když děti v průběhu dne budou používat psací stůl, lze ho vysunout do takové polohy, že dolní lůžko nepřekáží a děti mají ještě prostor pod psacím stolem. Patrová postel z kolekce Bonny patří k těm, které jsou nejvíce úsporné k interiéru. Lze si rovněž vybrat z široké palety odstínů.

 

Belgický výrobce nabízí nábytek cenově náročnější, ale kvalita je na té nejvyšší úrovni. Materiálem je mdf deska tloušťky až 36 mm, což rovněž velmi ke kvalitě přispívá. Hrany zažehlené a jak jsme zmínili kulaté, povrchová úprava dekórů není papír, ale pvc, povrch je tedy omyvatelný.