Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Šetříme místo v ložnici pomocí postele

Nejvíce místa v ložnici lze ušetřit správným výběrem manželské postele. Dnešní nabídka nábytku je rok do roku více multifunkční a design důmyslnější. Rovněž manželské postele zcela změnily svůj design a není to už jenom místo na spaní. V dnešní nabídce postelí najdete i ty, které nabízejí až překvapivé množství úložných prostorů. Ty jsou vyřešeny šuplíky, nebo často také nadstavcem. V mnoha nadčasových designech pak výrobci spojili jak šuplíky, tak nadstavec a postel může nahradit třeba šatní skříň. A nezabere samozřejmě žádné místo na podlaze. Vše je rafinovaně skryto pod matrací. Jsou i postele se zvedacím roštem, kdy je úložný prostor opravdu velký a vy do vnitřích prostor postele můžete dokonce vstoupit. Pokud i vy pro vybavení ložnice máte k dispozici opravdu jen velmi malou místnost, z dnešního článku můžete čerpat inspiraci.

 

Postele s úložným prostorem do ložnice pro jednu osobu

Dnes je zcela běžné, že mladí lidé žijí takzvaně "single" a založení rodiny odkládají na hodně pozdější dobu, často až po třicítce. Na tento vývoj reagovali velmi pružně také výrobci nábytku. Dnes je zcela běžná nabídka ložnic určených jedné osobě, respektive nabídka ložnic s postelí, která má rozměr místa na spaní 140x200 cm, někdy i 120x200 cm. Prostor lůžka je určen jedné osobě, sestava ložnice se skládá z tradičních dílů na které jsme zvyklí. Postel, noční stolek, komoda a skříň. V ložnicích pro jednu osobu má však nábytek menší rozměry, tak jak jsme uvedli u postele. V řadě případů je místo třídveřové skříně dvoudvéřová, je i menší rozměr komody a v sestavě je pouze jeden noční stolek. Zkrátka návrh interiéru opravdu pro jednoho.

 

Postel pro jednu osobu Travel, Francie   Postel pro jednu osobu Space Up

 

Vhodným příkladem postelí, které šetří místo v interiéru ložnice jsou naše ilustrační fotografie. Na první fotografii postel Travel, která disponuje kromě dvou šuplíků i nadstavcem. nadčasový design je doplněn ještě led osvětlením z jedné strany postele. Příjemné spojení odstínů béžové s šedým dubem je velmi oblíbené. K posteli pak můžete pořizovat další díly nábytku do vaší ložnice dle toho, kolik volného prostoru vám ještě zůstane. I když se to možná na fotografii nezdá, nadstavec ušetří hodně místa a nabídne velké odkládací prostory. Po obou stranách jsou police a využít lze i jako odkládací prostor horní část.

 

Na druhé fotografii představujeme postel Space Up. Je velmi originální a nabízí nejvíce úložného prostoru ze všech postelí, které najdete na našem e-shopu v nabídce. Rošt je zvedací a manipulujete s ním zároveň s matrací, která vám nesklouzne. Líbí se nám členité dělení úložného prostoru pod lůžkem, které nabízí police ai šuplíky a v podstatě celý úložný prostor svým objemem nahrazuje šatní skříň. Nechybí ani police na jedné straně postele, které zároveň slouží jako schůdky. Tato postel je u mladých lidí žijících single velmi oblíbená, jelikož do malého bytu či dokonce garsoniéry je to ideální řešení. Často jsou tyto postele pro jednu osobu využívány také jako studentské postele. Design je odpovídající požadavkům dospívajícího, náctiletého dítěte. A až vaše dítě rodinné hnízdo opustí, můžete mu postel dát jako dobrý start při vybavování jeho prvního bytu.

 

Postele do ložnice s úložným prostorem pro dva

Klasické manželské postele musí mít samozřejmě větší rozměr místa na spaní, než postel pro jednoho. Nejčastěji to jsou manželské postele pro matraci 160x200 cm a manželské postele pro matraci 180x200 cm. I zde je vše o otázce prostoru, respektive o tom, jak velkou máte místnost pro zařízení vaší ložnice. Když vybíráte společně se svým partnerem postel či celou sestavu ložnice, jděte cestou kompromisu. Oba z vás musí být přeci spokojeni, vždyť spánek je velmi důležitý. Rozhodně doporučujeme do postele dvě samostatné matrace lépe, než jednu velkou. Doporučujeme také společně se dohodnout na odstínu ložnice, odstínu nábytku, aby pro někoho nebyla ložnice místem relaxu a pro druhého místem plném agresivních barev. 

 

Manželská postel Most   Manželská postel Most ve světlém provedení

 

Představujeme opět dva návrhy sestavení ložnice tak, aby nějaký ten prostor byl ušetřen jen pořízením samotné postele. První fotografie představuje ložnici z kolekce Connect. Součástí postele jsou tři hluboké šuplíky také díky vyvýšené poloze lůžka a nechybí ani zde nadstavec v záhlaví postele. Takže jen samotnou postelí, pokud máte malou ložnici ušetříte tolik, že nemusíte pořizovat třeba komodu, v horších případech oželíte šatní skříň. Našim druhým návrhem je ložnice Most. Manželská postel je velmi oblíbená v naší nabídce, k dispozici opět tři šuplíky, ale jeden v její přední části a také nadstavec. Postel most stejně jako další díly v ložnici si můžete vybrat ze tří odstínů vždy ve spojení s bílou. V návrhu je sice velká šatní skříň, ale pokud nedisponujete prostorem tak velkým, že by bylo možné umístění skříně, postel lze pořídit i samostatně. 

 

Dnes se opravdu i do malé ložnice dá nábytek vybrat. Moderní nábytek do ložnice nabízí vždy úspornější k prostoru design, než rustikální. Tam takové možnosti nejsou, proto rustikální ložnice doporučujeme spíše do velkých, prostorných místností. Všeobecně také platí, že rustikální design v malé místnosti nevynikne. Nabídka úsporných ložnic i samostatných postelí s úložným prostorem je velká, věříme že i vám se nějaký design bude líbit.