Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Sestavy dětského nábytku do panelákových bytů

Ti z vás, kteří v panelákovém bytě bydlí ví, že často jsou místnosti podlouhlé a úzké. Vybavit pak takový interiér aby vypadal útulně a zároveň byl funkční, není lehký úkol. A co teprve zařídit dětský pokoj v takové podlouhlé, rozměrově ne příliš velké místnosti? Naštěstí dnes už výrobci přicházejí s nejrůznějšími návrhy sestav pro vybavení pokoje dětem a navíc je ještě šance, že zbyde i nějaké to místo na hraní. Dnešní článek může být inspirací pro mnohé rodiče, kteří potřebují zařídit dětský pokoj netradičního půdorysu a malých rozměrů v panelákovém bytě. Nabídka dětského nábytku francouzského výrobce.

 

Dětský nábytek v sestavě Kwai, který šetří místo v pokoji

Francouzský výrobce představuje kolekci dětského nábytku Heidi, která je ideálním řešením pro podlouhlý tvar dětského pokoje. Dané díly jsou sestaveny do jedné linie v podobě nadstavce nad dětskou postelí. Postel je s šuplíkem, který v případě dvou dětí můžete po vložení matrace využít i jako přistýlku, nebo pokud máte jedno dítě, šuplík je možné využít jako klasický úložný prostor. A ten se přeci v malých pokojích vždy hodí. Představíme vám dva návrhy takové sestavy vhodné pro úzký tvar dětského pokoje, jeden samozřejmě pro holku a druhý pro kluka.

 

                            Dětský nábytek Kwai

 

Sestava ať už do dětského pokoje holky, nebo kluka je navržena do jedné linie. Tím v podstatě vyhovíme požadavkům úzké, dlouhé místnosti. Nadstavec nahrazuje díly nábytku jako je šatní skříň, komoda, noční stolek a regály. V podstatě se snažil využít výrobce prostor v místnosti do její výšky. Dlouhé skříně po stranách nadstavce vám nahradí klasickou dvoudveřovou šatní skříň, v jedné jsou police a v druhé šatní tyč. Skříně jsou ještě doplněny malými šuplíky. Postel s šuplíkem, který lze využít i jako přistýlky pro druhé dítě, nemusí být nutně umístěná pod nadstavcem, ale můžete ji dát kdekoliv v místnosti. Nebo postel můžete nechat v místě jak je a přemístit lze pouze přistýlku, pokud nechcete, aby děti spali takto vedle sebe. Možností je celá řada a v každém případě tento návrh z kolekce dětského nábytku Heidi je ideální pro účel, který jsme zmínili. Podlouhlá místnost s jedním oknem malých rozměrů.

 

I patrová postel umí šetřit místo v dětském pokoji

V nabídce patrových postelí dnes najdete i takové, které disponují či nabízí pouze místo na spaní pro jedno dítě. Taková postel má vyvýšené lůžko a v prostoru pod lůžkem, který vznikne právě jeho vyvýšením je dostatek místa pro umístění dalšího nábytku. Dnes tedy do malého dětského pokoje pro jedno dítě můžete pořídit patrovou postel s psacím stolem, komodou, nebo dokonce šatní skříní. nejlépe bude uvést se příklad takového designu, který má za cíl maximálně ušetřit místo v interiéru, třeba dítěti na hraní, nebo jen proto, aby místnost nemusela být přeplácaná nábytkem. Patrová postel tohoto typu je řešením pro rozměrově malé dětské pokoje ve tvaru čtverce.

 

                                                              Patrová postel Leo

 

Ilustrační fotografie nejlépe představuje možnou úsporu místa v malém dětském pokoji. Pod vyvýšeným lůžkem je umístěn psací stůl, šatní skříň a za skříni je praktický regál třeba na učebnice či jiné pomůcky. Šatní skříň jako vnitřní uspořádání nabízí šatní tyč. Bílý odstín je vhodný pro holky i pro kluky. U vyvýšeného lůžka po celém jeho obvodu nechybí bezpečnostní zábrana. Schůdky jak můžete vidět mají širší nášlapnou plochu, nejedná se o klasický žebřík, který u patrových postelí často ještě můžeme vidět. Obdobných návrhů patrových postelí pro jedno dítě, ale s dodáním dalších dílů nábytku je v nabídce francouzského výrobce celá řada. Dnes opravdu není problém ani malý dětský pokoj zařídit velmi vkusně a originálně tak, aby se dítě v takovém pokoji cítilo příjemně.