Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální nábytek v moderním designu?

Lze vůbec navrhnout rustikální nábytek tak, aby byl vhodný i pro moderní domácnosti a pro milovníky sice dřevěného nábytku, ale v moderním pojetí. Dnes vám chceme představit zcela nové, unikátní návrhy interiérů vybavené rustikálním nábytkem s řadou moderních, velmi originálních prvků. Vybírat můžete z nabídky ať už samostatných dílů rustikálního nábytku či celých sestav a nábytek je rovněž vhodný do každého interiéru, od dětského pokoje až po obývací pokoj. Kvalitní dřevo borovice ošetřené přírodním voskem je navíc řešením, jak zařídit zdravotně nezávadný, ekologický interiér.

 

Rustikální nábytek pro děti

Možná pro mnohé z vás netradiční spojení, ale vězte, že rustikální nábytek v dětském pokoji má své osobité kouzlo. Navíc máte pro vaše dítě či děti ekologický, zdravotně nezávadný interiér, který také díky materiálu dřeva blahodárně působí na psychiku. Sestav dětských pokojů vyrobených ze dřeva s rustikálními prvky není sice tak široká nabídka jako moderních dětských pokojů, ale určitě stojí za inspiraci.

 

        Dětská postel Amori s nebesy

 

Rustikální nábytek na první fotografii patří k cenově dostupnějším, jelikož díly nábytku jsou vyrobeny ze dřeva borovice. Odstín není čistě sněhově bílý, ale s patinou, což dodává celému interiéru rozhodně na originalitě. Druhý návrh je z nabídky dánského výrobce a patří k cenově náročnějším, jelikož zde bylo pro výrobu rustikálního nábytku použito dřevo mahagonu. To patří k velmi kvalitním dřevinám s vysokým stupněm tvrdosti. Nábytek tak může nabídnout vysokou mechanickou odolnost, dlouhou životnost a téměř nevyžaduje žádnou údržbu. A určitě nám dáte za pravdu, že interiér dětského pokoje vybavený rustikálním nábytkem je opravdu velmi netradiční a elegantní.

 

Rustikální nábytek pro dospělé

Samozřejmě myslíme interiéry v domácnosti jako je ložnice, jídelna, nebo obývací pokoj. Ale nabídka rustikálního nábytku je možná i pro vybavení kuchyně, nebo dokonce předsíně. V každém případě rustikální nábytek dnes, to je možné vybavení interiérů třeba i v panelákovém bytě, jelikož některé z kolekcí postrádají díky moderním prvkům tradiční mohutnosti.

 

              

 

Kolekce Modern, kterou představujeme na naši první fotografii v podobě návrhu obývacího pokoje jen málo připomíná tradiční rustikální design. A přeci je tato kolekce z nabídky výrobce rustikálního nábytku. Design veskrze moderní je doplněn rustikálním odstínem šedé patiny a je zde zachována typická mohutnost rustikálního designu. Samozřejmě pro výrobu nábytku bylo použito dřevo borovice.

 

 

                                                                    

 

Druhá návrh, tentokráte pro zařízení jídelny, se nám opravdu moc líbí. Moderní prvky spojené s rustikálními a při zachování tradičního hnědého vosku pro úpravu rustikálního nábytku. Návrh jídelny je velmi elegantní a více vhodný pro ty z vás, kteří disponujete větším interiérem. Navíc ne každý má k dispozici samostatnou místnost pro zařízení jídelny jako takové. Dominantou celého návrhu není jen jídelní stůl s židlemi, ale také elegantní prosklené vitríny. Netradiční je v celém návrhu toaletní stolek se zrcadlem, ale do celého interiéru jako by patřil, i když se jedná vlastně o jídelnu.

 

Samostatné díly rustikálního nábytku

Kategorie samostatných dílů rustikálního nábytku je velmi oblíbená. Rustikální nábytek patří k cenově náročnějším, samozřejmě s ohledem na design a použitý materiál a tak ne každý disponuje takovou částkou, aby bylo možné vybavit kompletní interiér. Rustikální nábytek má tu výhodu, že i jeden samostatný díl pořízení do stávajícího interiéru, může udělat své a vše změnit. Například toaletní stolek s taburetem umístěný do moderní ložnice není vůbec špatný nápad. Lze tak opticky rozdělit interiér. Vůbec se nelekejte spojování moderních designů s tradičními, je to také trend poslední doby. Při zařizování interiéru nemusíme být úzkoprsí.

 

                   

 

Možná jsme vás dnes přesvědčili o možném využití rustikálního nábytku i v moderním interiéru. Na závěr chceme ještě upozornit na velký význam přírodních materiálů v dnešní uspěchané době. Je opravdu více než na místě se začít obklopovat alespoň trochu kouskem přírody a to máme možnost v podobě právě dřevěného nábytku.