Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální nábytek nikdy neomrzí

V podstatě stylový design, který dnes představují designéři pod názvem rustikální nábytek, nemění svůj vzhled již několik stovek let. Rustikální nábytek nepodléhá módním trendům a tak půjdete v případě jeho pořízení vždy s dobou. Pokud patříte mezi milovníky tohoto tradičního designu se stylovými prvky a propracovanými detaily, dnes si budeme povídat právě o tom, co vše dnešní trh pro tuto kategorii designu nabízí. Pokud jste zabloudili na stránky nábytku Aldo, nabídka vás možná v mnohém překvapí. Společnost nábytek Aldo se soustředí především na francouzský rustikální nábytek, který v sobě nese také prvky takzvaného "provence" designu.  Velmi častým odstínem pro francouzský rustikální nábytek je bílá, transparentní bílá, nebo tmavé kolekce jako například imitace dřeva ořech. Ale pojďme si nabídku francouzských designů projít.

Rustikální nábytek do ložnice

Interiér právě ložnice patří k těm, které velmi rádi v rustikálním designu zařizujeme. Rustikální nábytek v ložnici působí velmi romanticky. Elegantní design s příjemnými detaily jakoby lákal k odpočinku a relaxaci. Od francouzského výrobce představujeme hned několik kolekcí a mezi velmi oblíbené určitě patří také toaletní stolky, které osloví zejména ženy.

 

Ložnice Margaux white    Ložnice Margaux grey

 

Pravdou je, že bílé odstíny lákají především ženy a ty tmavé zase muže. Nabídka je však široká, určitě najdete cestu kompromisu. Výrobním materiálem a to možná mnohé z vás překvapí, není masiv, ale mdf deska či laminátová deska. Tyto materiály jsou jednak cenově dostupnější navíc od masivního dřeva díky novým technologiím k nerozeznání a mají i snadnější údržbu. Na prvních fotografiích představujeme ložnici Marion a ložnici Armonia. Obě kolekce i přesto, že se jedná o rustikální nábytek, jsou zcela odlišné. Kolekci Marion v transparentním, bílém odstínu lze využít i jako studentský pokoj pro slečnu, ostatně i z toho důvodu, že kolekce kromě manželské postele nabízí také postel s místem na spaní 140x200 cm. Což je ideální rozměr už pro skoro dospělou dívku.

Malou nevýhodou je, že na vybavení ložnice rustikálním nábytkem potřebujete rozhodně větší interiér. Rustikální design je typický svou mohutností a v malém interiéru by se příliš nevyjímal, spíše naopak. Daný interiér by mohl působit stísněně.

Rustikální dětský pokoj?

Ano, v naší nabídce najdete i tuto možnost. Navíc rustikální nábytek v dětském pokoji je opravdu překrásný. I když je zde nabídka značně menší, než u klasických či spíše moderních dětských pokojů, několik kolekcí přece jen představit můžeme.

 

 

Na fotografii je příklad za všechny. Návrh dětského pokoje pro mladou slečnu v té nejvyšší možné kvalitě, kterou nabízí značkový dětský nábytek dánského výrobce. Ano, ne všechny kolekce jsou z Francie, i když i zde bylo využito prvků provence. Návrh tak jak vidíte na fotografie je však finančně náročný a to především proto, že pro výrobu daných dílů bylo použito mahagonové dřevo. To patří k finančně náročným, ale nabízí vysoký stupeň tvrdosti a dlouhou životnost pro nábytek. U tohoto typu nábytku se nám také velmi líbí mosazné úchytky a jednoduchost designu i když se v podstatě stále jedná o rustikální nábytek.

Při minimální obměně dekorací lze tento typ rustikálního nábytku využít také pro dospívajícího studenta. Stačí třeba stěny vymalovat světle modrým odstínem, zvolit jiné povlečení a celkově dekorace.

 

 

Značkový nábytek jak jsme uvedli nabízí vysokou kvalitu. Máte tak jistotu, že jednak nebudeme řešit po pár měsících užíváni žádné reklamace, nábytek i po několika letech bude stále jako nový. Ale bohužel, na pořizovací ceně je to opravdu znát.

Rustikální nábytek v jídelně, nebo v obývacím pokoji

Na nábytku Aldo najdete možnost vybavení rustikálním nábytkem opravdu pro každý interiér. Nesmí chybět ani rustikální nábytek do jídelny, který je rovněž velmi oblíbený a rustikální nábytek do obývacího pokoje. I zde patří k velmi populárním odstínům bílá. Vybrat si můžete také kolekce, které spojují rustikální prvky s moderními. Což se nejvíce osvědčilo v jídelně, která je přeci jen vystavená většímu zatížení. Můžete pak například pořídit rustikální jídelní stůl s možností rozložení a s deskou z mléčného skla. Údržba je i zde velmi snadná.

 

                          Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Co dodat na závěr? Aby jste si pořídili rustikální nábytek, musíte mít dostatek místa v interiéru. Krása rustikálního nábytku vynikne ve starých cihlových zástavbách, nebo ve stylových rodinných domech. Rustikální nábytek je buď milován, nebo zatracován. A pokud nepatříte zrovna mezi vyznavače rustikálního designu, z nabídky a nemalé moderního nábytku si u nás určitě také vyberete. Ale o moderním designu zase někdy příště.