Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikální nábytek do moderního interiéru

Jste milovníky rustikálního designu, ale máte strach, že tento typ nábytku není vhodný do vašeho moderního, nebo rozměrově malého interiéru? Rustikální nábytek má styl, typický byl vždy svou mohutností, která sebou nesla určitá specifika. Dnešní nabídka výrobců rustikálního nábytku je však více flexibilní a jsou kolekce, které lze označit za nadčasové i když v uvozovkách. I rustikální nábytek přizpůsobený moderním interiérům samozřejmě zachovává tradiční znaky pro tento design. Je ale více odlehčený, nezabírá třeba tolik místa a je méně mohutný. Často také materiálem není klasický masiv, ale třeba laminátová deska či mdf deska. Díky tomu je dnes rustikální nábytek také dostupný všem, jeho pořizovací cena se u některých kolekcí díky změně materiálu velmi snížila. Dnes vám představíme kolekce, které mohou být vhodné do malých interiérů, představíme vám návrhy, jak lze rustikální prvky spojit s moderními, jak lze dané díly do moderního interiéru zakomponovat.

 

Rustikální nábytek v malém interiéru

Pokud je vašim snem rustikální nábytek, ale váš interiér je stísněný, můžete pro svou radost pořídit třeba jen jeden kus nábytku. Při troše fantazie lze i jeden díl nábytku velmi šikovně zasadit do stávajícího interiéru a rustikální design je natolik originální, že téměř všude působí velmi originálně. Rustikální nábytek méně mohutný je převážně vyroben z laminátové desky, nebo mdf desky a ne ze dřeva. Výrobci se snaží zachovat rustikální prvky, ale celkový design a rozměry se snaží minimalizovat. Dobrým příkladem může být třeba rustikální předsíň či ložnice z laminátové desky.

 

Ložnice Margaux white   Ložnice Margaux grey

 

Na první fotografii je ložnice Marion z laminátové desky, jejíž pořizovací cena i přes rustikální design mnohé překvapí. Francouzský výrobce zachoval tradiční rustikální prvky, ale celkové rozměry minimalizoval ,ložnice není tak okázalá. Patří k velmi oblíbeným a lze ji pořídit opravdu i do velmi malé ložnice také díky možnosti pořízení samostatných dílů. Záleží tedy na vás, které díly zvolíte samozřejmě dle vašich prostorových možností. Bílý odstín nahrává rovněž malým interiérům, jelikož opticky danou místnost jakoby zvětšuje. Nejedná se o sněhově bílý odstín, ale odstín imitace dřeva bílé borovice. Jako rustikálních prvků je zde použito mosazných úchytek, nebo reliéfního provedení průčelí daných dílů. Na druhé fotografii představujeme rustikální předsíň sestavenou z několikla dílů a i zde můžete daný počet dílů libovolně zvolit dle rozměrů vaší předsíně. Pokud je vaše předsíň opravdu velmi malá, lze pořídit třeba jen věšákovou stěnu. s malým botníkem pod ní. Možností je i zde celá řada.

 

 

Rustikální nábytek v moderním interiéru, populární industriální design

Velkým trendem se stává v poslední době spojení moderních prvků se stylovými. Objevují se návrhy, kdy ve zcela moderním pokoji s moderním nábytkem je třeba jedna rustikální komoda. Při takto kombinovaných interiérech vždy velmi záleží na detailech, doplňcích a způsobu, jakým je rustikální design zakomponovaný do stávajícího, moderního interiéru. Uveďme si příklady návrhů takových interiérů od profesionálních designérů.

 

    

 

 

Na fotografiích návrhy vybavení interiérů od dánského designéra. Rustikální nábytek ze dřeva mahagon na první fotografii v podobě komody a televizního stolku. Na vlastním interiéru je vidět že je nadčasový i díky shodům, které jsou z oceli, nebo díky moderním obrazům a bytovým doplňkům. Přitom rustikální nábytek v tomto interiéru působí velmi harmonicky. Druhá fotografie také moderní, nový dům, kdy vybavení obývacího pokoje opět tvoří rustikální nábytek ve spojení s moderní podobou bytových doplňků. Tyto návrhy interiérů jsou velmi elegantní, ale bohužel díky použitému materiálu dřeva mahagon také finančně náročné. Pokud jste milovníky rustikálního nábytku, možná vám udělá radost alespoň pořízení jednoho kusu a dnešní článek vám doufáme přinesl malou inspiraci.