Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rozdíl mezi dětským pokojem a studentským pokojem?

Nabídka designů pro děti je velmi široká a různí se v několika zásadních věcech. Tak jak je velký rozdíl v designu u dětského nábytku určeného holce, nebo klukovi, tak je velký rozdíl mezi designem pro vybavení dětského pokoje či už studentského pokoje. Dětský pokoj by zjednodušeně řečeno měl být opravdu dětský. Co to znamená si povíme v dnešním článku, stejně tak jaké zásadní prvky by měly charakterizovat studentský pokoj. Rozdíl mezi požadavky, zájmy a také studijními potřebami malého školáka či už skoro dospělého studenta jsou opravdu značné.

 

Charakteristické prvky dětské pokoje

Na první pohled je to určitě nabídka odstínů, která je pro sestavy dětských pokojů zcela odlišná, než u studentských pokojů. Odstíny určené do dětského pokoje holky (jmenujme ty nejoblíbenější) jsou růžová, fialová, lily, žlutá, oranžová a někdy červená. Odstíny určené do dětského pokoje kluka jsou modrý, zelený, tyrkysový, černý a někdy také přírodní odstín v kombinaci s některým z pastelových. Velký rozdíl je rovněž v rozměru místa na spaní, kdy základním a nejčastějším rozměrem matrace pro postel školáka či školačky je 90x200 cm. V posledních letech se tu a tam objevují i dětské postele s rozměrem pro matraci 100x200 cm, ale již jen velmi sporadicky. V nabídce určeném pro děti najdete také třeba specifika jako jsou dětské postele s klouzačkou, nebo s baldachýnem, pro holky pak dětské postele s nebesy a pro dvě děti je zde nabídka patrových postelí. Ty jsou za nás jako prodejce nábytku vhodné maximálně do třinácti let, starší dítě by už opravdu mělo mít postel jen pro sebe a už vůbec ne řešenou za pomocí spaní na patro.


Dětská postel se skluzavkou Tobo   Dětský pokoj pro holku v sestavě Biotiful

 

Ano, tyto návrhy představují opravdu návrhy dětských pokojů kdy je zřejmé, že dítě je ještě malý človíček buď předškolního věku, nebo školáka na prvním stupni základní školy. A tak je to správně, zájmy dětí do řekněme jejich třinácti let je třeba ještě stále vnímat jako zájmy dítěte, které má velkou fantazii a rádo si hraje. 

A nezapomínejme ještě na dětský pokoj pro miminka, kde by dětské prvky a motivy měly rozhodně převládat. Zde bychom se nebáli třeba ani motivů přímo na nábytku, jako je třeba nejrůznější podoba zvířátek, květin, balónků a jiné. Miminko je malý človíček a vše kolem něj by mělo mít tu roztomilou, pohádkovou podobu. Dětské motivy adekvátně s přibývajícím věkem je třeba posléze z daného interiéru ubírat.

 

                                         Patrová postel Bo1 cascina, fuchsia

 

 

Charakteristické prvky studentského pokoje

Zařizovat pokoj pro dospívající dítě, ať už dívku či chlapce, by mělo být především o jejich názoru, o tom co líbí dospívajícím dětem a ne rodičům. Do studentského pokoje rozhodně patří už větší postel, která by měla mít větší prostor na spaní. Musíme brát ohled na výšku dítěte a mnohdy děti přerostou velmi záhy vlastní rodiče. Na výběr jsou dva rozměry místa na spaní, studentské postele s rozměrem pro matraci 120x200 cm a studentské postele s rozměrem pro matraci 140x200 cm. Záleží samozřejmě nejvíce kolik máte místa v místnosti, ale raději oželte nějakou komodu či cokoliv jiného a dopřejte dítěti větší postel. 

Student, studentka rozhodně také potřebují velký pracovní prostor, nejlépe je spojení psacího stolu s regálem na knížky a učebnice. Rovněž pracovní plocha psacího stolu by měla mít minimálně velikost 60x130 cm, doporučená výška v rozmezí 72 až 78 cm. Úložné prostory ve studentském pokoji jsou důležité. Při zařizování studentského pokoje se mění odstín, dezén nábytku.

 

Studentská postel Travel   

 

Převládají přírodní dezény v kombinaci třeba s bílou, nebo jinou ze spektra pastelových barev. Na fotografiích ukázky návrhů studentských pokojů, tak jak by měly vypadat. Dospívající děti a především pak dívky mají také vyšší nároky na ošacení a tak je v obou návrzích větší šatní skříň. Rozdíl mezi dětským pokojem a studentským pokojem je a měl by být velký. Problém nastává, když máte dvě děti mezi kterými je velký věkový rozdíl. Ale vše se dá vyřešit a o tom v dalším našem článku.