Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rostoucí psací stůl je dobrá volba

Chystáte poprvé své dítě do školy? Čeká vás zařizování všeho potřebného? Vedle školních potřeb a pomůcek je zde ještě potřeba pořídit správný dětský nábytek pro školáka. Vy jako rodiče musíte svému školákovi poskytnout či řekněme zabezpečit ty nejlepší podmínky pro učení. Dětský pokoj pro školáka by rozhodně neměl postrádat především správný psací stůl, kvalitní dětskou židli, postel by už měla být v rozměru pro matraci 90x200 cm a nezapomínejme ani na úložné prostory. Ať už v podobě komody, šatní skříně či praktických regálů. Ale jak vše správně zařídit, který nábytek do dětského pokoje vybrat, aby vše bylo pro školáka či školačku vyhovující? O tom bude dnešní povídání, které zaměříme především na rostoucí psací stoly.

 

Výběr správného psacího stolu není tak těžký

Musíme hned v úvodu říci, že je velký rozdíl mezi školákem a studentem. Když dítě začne chodit do školy a stane se prvňáčkem, vy jako rodiče si při výběru psacího stolu musíte uvědomit, že jeho vzrůst se v průběhu dalších let velmi změní. A psací stůl bude pro dítě vyhovující jen tehdy, pokud bude mít adekvátní rozměry s ohledem na jeho výšku. Proto výrobci přišli s nápadem rostoucích psacích stolů. Prvňáčkovi bude těžko vyhovovat klasický psací stůl, který pro něho bude mít příliš vysokou pracovní plochu, je lépe pořídit rostoucí psací stůl, který mu poskytne pohodlí. Co vlastně znamená "rostoucí"? Je to typ nábytku, který lze přizpůsobit věku a především výšce dítěte. U rostoucího psacího stolu to znamená, že lze nastavit výšku pracovní desky v daném rozmezí. Když dítě začne chodit do první třídy, pracovní desku dáte do nejnižší možné polohy. Postupem času a s ohledem na to jak dítě roste pak můžete pracovní desku zvyšovat. Je třeba si ale uvědomit, že bez nastavitelné dětské židle se možná změna výšky nastavení pracovní desky mine účinkem. Pokud pořídíte psací stůl rostoucí, nastavitelný, je třeba pořídit i dětskou židli se stejnými možnostmi. Uveďme si příklady, jak sestava rostoucího psacího stolu s nastavitelnou židlí vlastně vypadá.

 

Rostoucí stůl Comfort   Rostoucí stůl Comfort růžový

 

První fotografie nabízí rostoucí psací stůl vyrobený z laminátové desky. Spojení odstínů bílé a zelené je vhodné pro holky i pro kluky. Druhá fotografie nabízí sestavu v bílo modrém provedení rozhodně určenou pro kluky a zajímavý je materiál pro výrobu stolu a kontejneru. Sestava je z masivu, konkrétně dřeva borovice. U sestavy je navíc ještě kontejner s šuplíky pro případ, že by jste přeci jen chtěli k rostoucímu psacímu stolu nějaké úložné prostory. Dětskou židli můžete vybírat z široké nabídky odstínů, vlastně stejně jako rostoucí stoly a tak se vám určitě podaří najít řešení i pro stávající vybavení dětského pokoje.

 

 

Rostoucí psací stoly, nejen možná změna výšky

Jelikož jsou rostoucí psací stoly pro školáka a školačky velmi oblíbené, výrobci jejich nabídku stále rozšiřují o nové a nové designy. Na nábytku Aldo pak najdete rostoucí stoly především od německého výrobce, který nabízí k těmto designům i další díly dětského nábytku pro možné vybavení celého dětského pokoje pro školáka. Návrhy se nám velmi líbí, jelikož v dětském pokoji má školák opravdu vše co potřebuje a tak jak má být.

 

                                    

 

Rostoucí psací stoly německého výrobce mají kromě možného nastavení výšky pracovní desky ještě možnost změny jejího sklonu. I tato funkce bude nejvíce používána především v první třídě, kdy děti u psaní rády doslova na stole leží. Při naklonění pracovní desky tuto možnost nemají a vy jako rodiče ještě více zabezpečíte zdravého držení těla při učení vašeho prvňáčka.