Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Retro nábytek opět v hlavní roli

Před několika málo lety přišli výrobci nábytku s novou nabídkou designů inspirovaných retro stylem. Ale co je vůbec "retro styl"? Evokuje to v nás nostalgické vzpomínky, nebo naopak někteří na tuto dobu nechtějí vzpomínat? Retro styl nabízí design připomínající určitými prvky nábytek, který byl aktuální v 60 až 70 letech minulého století. však zcela novou podobu, není to kopie starého. Jsou využity jen opravdu některé prvky a navíc pro potřeby dnešní moderní domácnosti. Nejedná se o "repliky", ale o důmyslný design, který je zkrátka díky retro prvkům netradiční. Nejvíce "retro" nábytku najdete v kolekcích, které nabízejí samostatné díly pro vybavení obývacího pokoje, nebo jídelny. A dnes vám některé ze zajímavých kousků chceme představit.

 

                                               

Retro nábytek do vaší jídelny i obývacího pokoje

Pokud hodláte právě zařídit jídelnu jako samostatnou místnost, nebo třeba jen jídelní kout v kuchyni či obývacím pokoji, máte dnes možnost na malou inspiraci. Třeba jste ještě návrhy retro sestav nepoznali a zalíbí se vám. Retro nábytek plní zcela stejné funkce jako jakýkoliv jiný nábytek. Dokonce je možná i kvalitnější, jelikož retro design si sporadicky mohou dovolit pouze výrobci, kteří mají už nějakou tu tradici a pouštějí se i do méně prodejných kolekcí. A to retro nábytek je, jako vše co má specifický design. Neosloví každého, ale jen ty, kteří na netradiční vybavení interiéru mají odvahu.

 

   

 

Retro využívá také nejrůznější odstíny a to od přírodních imitací až po pastelové a tak vás nemůže překvapit třeba ani světle modrá barva. Na našich prvních fotografiích představujeme klasické retro v podobě komody a vitríny. Oba "kousky" můžete využít v jídelně, ale také obývacím pokoji. Autorem designu je francouzský výrobce značkového nábytku a tak je kvalita na té nejvyšší možné úrovni. Materiálem pro výrobu nábytku se stala mdf deska, která nabízí nesporně lepší kvality než laminátová deska. Velmi netradičně je u této kolekce zvolený rovněž odstín a to imitace dřeva teak ve spojení s imitací betonové směsi. Nábytek je bez úchytek a to je také průvodní jev retro nábytku. Otevírání i zavírání samovolné.

 

                                                           

 

Na našem návrhu jídelny jsou v retro stylu i další prvky, třeba stropní osvětlení i lampa u okna. Retro jsou v návrhu i odstíny. Ve stejném duchu pak můžete vybavit interiér obývacího pokoje, který však přeci jen více využívá současného, moderního designu. Přeci jen, televizní obrazovky zásadně změnily svůj vzhled i rozměry a tomu je přizpůsoben i design televizního stolku, který můžete pořídit spolu s praktickým regálem.

 

                                                           

 

Tradičním retro prvkem v návrhu obývacího pokoje je rozhodně čalouněné křeslo, typická retro zelenkavá jako odstín koberce, lampa i květináč. Návrh interiéru přitom velmi jednoduchý, není zde nic navíc. Retro interiér nesmí být přeplácaný, vše je velmi účelově zařízeno, tak jak to bylo před několika desítkami let, kdy lidé přeci jen pro vybavení interiéru neměli k dispozici příliš velkou finanční částku. Účelové a velmi praktické prostředí. Retro prvkem na nábytku v návrhu obývacího pokoje je také skleněná deska u konferenčního stolku a čalouněné křeslo v kombinaci se světlým dřevem. Všeobecně platí, že retro interiér postrádá klasickou sedací soupravu, ale jsou to porůznu rozmístěná čalouněná křesla, taburety či jiný sedací nábytek. Tak co na to říkáte? Líbí se vám retro nábytek?