Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Řešíte vybavení bydlení?

Pořídit a především správně vybrat nábytek, který pořizujeme na několik let, to není vůbec jednoduchý úkol. Navíc v dnešní době, kdy nabídka zcela zahltila trh nejrůznějšími designy, odstíny a materiály. Jak vlastně pořídit nábytek, aby jsme byli spokojeni? Nábytek Aldo představuje mnoho variant ložnic, obývacích pokojů a dětských pokojů pro malé i velké prostory. Snažíme se rovněž udělovat dle našeho názoru tipy a nápady, které mohou vám, našim zákazníkům pomoci. Jako například těmito články, kde na téma bydlení každý den diskutujeme. Stejně jako například také na našem Facebooku.

 

    

 

Každá lidská činnost představuje svým způsobem určitý druh uspokojování. U jídla je smysl zřejmý, stejně jako např. u oblékání. Jednou uspokojujeme hlad a podruhé se bráníme proti zimě. A jak se to s vybavováním interiéru? V tomto případě si vytváříme svůj „hrad“, své bezpečí a často si do bytu nanosíme tolik věcí, abychom se cítili neohrožení. Pamatujte ale na to, že „méně“ bývá velmi často „více“.

TIP: když máte pocit, že je váš byt malý, tak si uvědomte, že je právě tak malý, jak moc je zaplněný. Prázdná malá místnost je svým způsobem „větší“ než velká místnost zastavěná nábytkem. I nábytek může začít "překážet".

Střídmost a rozumná rozvaha se v tomto případě opravdu vyplatí, tedy pokud nechcete vytvořit své bydlení ku obrazu vetešnických krámků, které jsou sice romantické, ale k bydlení se nehodí. A má to i svou logiku. Prostorný, vzdušný a volný interiér je snadno udržovatelný a lépe se zbavuje prachu a jiných nečistot. Městský člověk 21.století je náchylný k civilizačním chorobám a to zejména k různým alergiím. A prach a roztoči, to vše jsou spouštěcí mechanizmy takových problémů.  Neznamená to ale, že by interiér měl být doslova „sterilní“. Na druhou stranu je dobré uvažovat realisticky a řešit své bydlení, jeho vybavení, nábytek atd. s ohledem na praktickou stránku věci.

 

  



Zkuste své bydlení „nezaplnit“ k prasknutí


Je to vlastně velmi prosté. Stačí si uvědomit, co opravdu potřebujete a co už je svým způsobem zbytečné. Platí to v okamžiku, kdy uvažujte zejména nové textilie a nábytek. Někteří odborníci z řad architektů a ergonomů mluví o určitém typu lidského chování, které se projevuje při nakupování potravin, oděvů, ale stejně tak právě i při vybavování obytného interiéru. Jsou to podvědomé reflexi, které člověka nabádají k tomu, aby si vytvářel zásoby a aby mu nic nechybělo. V duchu takového puzení se pak člověk doslova „zabarikáduje“ ve svém bytě a vlastně si ani neuvědomuje skutečné motivy svého jednání.

TIP: volně se vám bude dýchat ve volném interiéru bez ohledu na to, jestli žijete v garsonce a nebo velkém bytě.  Důležité je „mít se kam pohnout“.