Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Řešíte ložnici ?

Ložnice či místo na spaní je přirozeně zcela nezbytnou součástí obytného interiéru. Máme pro vás několik tipů a inspirací. V každém případě je pak dobré vybírat ložnici nejen podle praktických, ale také podle estetických či „pocitových“ parametrů, protože v ložnici se musíte dobře vyspat, to znamená uvolnit se, cítit se dobře, zrelaxovat a nabrat síly. Nechte se inspirovat! 

 

  

Moderní ložnice Black od francouzského výrobce

 


Ložnice pro starší páry

Jinak bude vypadat ložnice pro mladý pár a jinak pro pár starších a mnohdy těžko mobilních lidí. Tady se rozhodně nehodí pořizovat sice efektní, ale zároveň problematickou nízkou postel, ze které se poměrně obtížně vstává.
Studené a nebo teplé barvy?
Ložnice je klidovou místností a primárně je místem ke spaní, sekundárně pak budoárem. Měli byste si v ní odpočinout. Teplé a nebo přímo expresivní či rovnou „vášnivé“ barvy jsou příjemné na pohled ale možná se opravdu dá doporučit spíše klidovější řešení.


TIP:
  nebojte se používat studené barvy a pokud budete chtít místnost trochu „ohřát“, pak můžete použít barevnou intimní lampu.
TIP 2: pro alergiky bude lepší méně textilií, ve kterých se dobře daří roztočům. Volte raději více snadno omyvatelných povrchů.

 



Romantická ložnice

Pamatujte, že rudé hluboké tóny, množství textilních doplňků a svíček, to vše jsou hezké a smyslné dekorace. Zkuste ale třeba romantiku ala bílá barva, bílá jako jsou např. bílé svatební šaty, bílé růže. A bílá dovede bít také velmi elegantní, zvláště v kombinaci s kontrastní černou barvou. Ložnice Square by mohla být tou správnou romantickou volbou.

 

 

 


Výrazné odlišení?

Zkuste jednu stěnu udělat tmavší, než ostatní, které mohou zůstat např. bílé, a pak na té tmavší stěně nechte třeba zasekat niku. Její nasvícení je velmi efektní. Na druhé straně stěny, kde budete dělat niku, si udělejte šatní skříň, kterou můžete „zapustit“ do stěny, čímž v ložnice získáte objem, do kterému můžete zapustit niku.

 

Druh materiálu ložnice ?

Taky neméně důležitá otázka. Na Aldu  nabízíme kupříkladu novinku  letošní sezóny a to  dánský nábytek ze dřeva mahagon. nebo také holandský nábytek z voštiny. Tento  nábytek díky nové technologii materiálů představuje zcela nové designérské možnosti, vzhledem  k  nízké hmotnosti nábytku. Postele nabízejí spousty úložného prostoru a šatní skříně, které  jsou stále ještě sestaveny z jednotlivých segmentů nábytku, lze sestavit do celé šatní stěny, které za dostupnější ceny mohou nahradit vestavěné skříně. Ložnice je dnes těžká volba, díky široké nabídce.