Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Řešení nedostatku úložných prostorů II

V minulém článku jsme se zabývali nedostatkem úložných prostorů v ložnici. V hlavní roli byly postele, které díky velkým úložným prostorům v podobě šuplíků a nadstavců tento nedostatek řešili. Dnes se budeme zabývat především jak ušetřit místo a získat velké úložné prostory pořízením správné postele v dětském pokoji. Také nabídka dětských postelí s úložných prostorem je velmi široká a především praktická. Pomocí dětské postele můžete mnohdy ušetřit tolik místa a získat takové úložné prostory, které v zásadě mohou nahradit třeba šatní skříň, nebo komodu. A několik zajímavých, můžeme říci důmyslných designů dětských postelí si dnes představíme. Návrhy francouzských výrobců si získali velkou oblibu.

Dětská postel s úložným prostorem pro jedno dítě

Nejčastějším a také nejpřínosnějším řešením, pokud zařizujete dětský pokoj pro jedno dítě je multifunkční dětská postel. Vybrat si můžete z nepřeberné nabídky odstínů a designů. Multifunkční postel často kromě úložných prostorů vzniklým vyvýšením lůžka nabízí také psací stůl či praktické police. Kolem vyvýšeného lůžka je také zábrana, postele jsou tak bezpečné pro vaše ratolesti i když jsou ještě malé.

 

Dětská postel Reverse pro holku     Dětská postel Finland pro kluka

 

Někdy jsou součástí postele komody ať už skříňové, nebo s šuplíky, ale někdy také šatní skříně, jako například u dětské postele Stim na první fotografii. Odstíny ve většině případů nabízí výrobci pro holky, pro kluky, nebo neutrální. Multifunkční postele nenabízí pouze řadu úložných a odkládacích prostorů, ale pokud máte pro vybavení dětského pokoje k dispozici jen velmi malou místnost, úspora prostoru je značná. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak psací stůl na vysunutí, který je součástí téměř každé multifunkční postele. Dětské postele v tomto praktickém designu si také můžete vybrat z nejrůznějších materiálů, od laminátu, přes mdf desku až po masiv, nejčastěji pak dřevo borovice.

 

                                 Patrová postel Stim

 

K multifunkční posteli můžete ve stejném designu a odstínu pořídit další díly dětského nábytku, pokud vám to ještě volný prostor umožní. Každá dětská postel s úložnými prostory patří do dané kolekce, která nabízí i možnost vybavení dětského pokoje pro dvě děti. A pokud máte dvě děti, řešením je zcela určitě jiný typ postele.

 

Dětská postel s úložným prostorem pro dvě děti, nebo pro tři děti

Jsou v podstatě dvě řešení pro vybavení dětského pokoje pro dvě děti. Pokud nemáte prostor na pořízení dvou samostatných postelí, pak máte možnost pořídit dětskou patrovou postel, nebo dětskou postel s přistýlkou. I tyto postele kromě místa na spaní pro dvě děti umí nabídnout úložné prostory a mnohdy ještě třetí lůžko. Máte tak jednu postel pro tři děti. Mezi velmi oblíbené patrové postele se zařadily návrhy od francouzského výrobce.

 

                                    Patrová postel Bibliobed

 

Na našich ilustračních fotografiích můžete sami posoudit, jak důmyslný design a kolik úložného prostoru mohou nabídnout i patrové postele. Kolem lůžek má každé dítě také k dispozici vlastní polici pro odkládání knížek. Na první fotografii nabízí patrová postel Stim dokonce šatní skříň a lůžka jsou netradičně v jiné rovině a ne pravidelně nad sebou. Na druhé fotografii je součástí patrové postele Swan také šuplík, který lze využít jako přistýlku pro třetí dítě, nebo klasický úložný prostor. Ani zde nechybí kolem lůžek police na knížky a hračky.

 

Sestava dětského nábytku Kwai

 

Oblíbeným řešením jak jsme zmínili již v úvodu, jsou dětské postele s přistýlkou. I ty dokáží stejně jako patrové postele, ušetřit značnou část prostoru v dětském pokoji, třeba dětem na hraní. Postele s přistýlkou nabízí často úložný prostor v podobě šuplíku, mnohdy nechybí ani odkládací police. Postel s přistýlkou je vhodným řešením pro rodiče, kteří přeci jen mají strach, že lůžko patrové postele je příliš vysoké. V každém případě i pro vybavení dětského pokoje platí, že správným výběrem dětské postele lze ušetřit značnou část místa v interiéru a získat zároveň velké úložné prostory navíc. naše nabídka francouzského, německého a belgického nábytku jistě stojí alespoň za inspiraci.