Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Renovace a opravy

Při zařizování bytu, ať už jde o obývací pokoj, ložnici, nebo dětský pokoj, musíme respektovat, již existující části interiéru, osobní vkus, životní styl a v neposlední řadě i finanční možnosti. Osobně zařízený byt bude vždy cennější než otrocké následování módních trendů. Nevnucujte bytu za každou cenu určitý styl, raději se nechte sami ovlivnit daným prostorem. Zbavte se všeho, co nepotřebujete, nebo se vám nelíbí, a stylovým věcem vraťte zašlou krásu novým nátěrem, nebo čalouněním. Při výběru barev a dekorací si nejprve určete nějaký jednotící prvek, který odpovídá vašemu vkusu a představám o budoucím interiéru. Může to být nějaký se opakující motiv, dekor nebo barva. A pamatujte, méně je mnohdy více.

 

    

 

Čalounění

Budete - li čalounit například nově sedák jídelní židle, volte pevnou, raději drobně vzorovanou látku. Položte ji na sedák, zjistěte správný rozměr a přidejte ještě 15 cm na záložku. Textilii vyhlazením urovnejte, přišpendlete ke starému potahu a v rozích neskládejte Odstřihněte přebytečnou látku a pomocí sponkovače připevněte k dřevěnému rámu židle. Nakonec nezapomeňte odstranit všechny špendlíky.

Polštáře

Nabídka dekoračních polštářů je velmi široká a potahové látky elegantní. Naproti tomu starší dekorační polštářky, které například chcete sjednotit s novými, můžete oživit barevnými třásněni, zajímavým olemováním, či zbrusu novým kanýrem, vše samozřejmě ve stejných pojících odstínech ostatních vzorů v interiéru. Na jednobarevný povlak z hedvábí lze dokonce malovat speciálními barvami, které jsou k dostání v běžné síti hypermarketů. Pokud nejste v tomto ohledu příliš zruční, začněte jednoduchým vzorem. Ten si nejdřív nakreslete na papír, a teprve pak přeneste na hedvábí.

Látky na potahy a povlaky volte takové, které lze prát v pračce. Tento údaj najdete při nákupu na visačce. Pokud ne, ujistěte se u prodavače. Ale na různé tržnice raději nechoďte.

Sedací nábytek

Opotřebený sedací nábytek pomocí textilu snadno zrenovujete, nebo jím také snadno sjednotíte některé nesourodé kusy. Snadno takto dostanete do pokoje moderní materiály a barvy, aniž byste utratili horentní sumu za novou pohovku.

Závěrem

Kusové koberce mají v interiéru na podlaze podobný efekt jako obrazy na stěnách pokoje. Mohou ho probudit k životu, dodat mu eleganci nebo ho zničit. Vybírejte proto pečlivě, uvážlivě a s citem.

Pamatujte, že kusový koberec může po hladké podlaze klouzat a způsobit tak nepříjemný úraz. Pořiďte si proto speciální protiskluzovou gumu,kterou zastřihnete o několik málo centimetrů menší, než je váš koberec. Koberec by měl bezpečně držet na místě.