Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Ratanový nábytek do všech interiéru

V posledních letech je u nás znovu objevován ratan. Už dávno neplatí, že patří pouze na terasu, zahradu nebo chalupu. Chtěli byste obměnit nábytek v obýváku, ložnici, dětském pokoji a rádi byste docílili zajímavého, netradičního vzhledu? Nebo jen hledáte doplňky na oživení interiéru, jež opravdu vydrží? Ratanový nábytek na Aldu patří k velmi kvalitním a nábytek není vyráběn pouze z ratanu, ale i jiných materiálů pro celkové zpevnění konstrukce. Nábytek ratanový, který si vám dovolujeme představit, patří k luxusnímu a velmi kvalitnímu. Kolekce prostřednictvím našeho portálu představuje dánský výrobce značkového ratanového nábytku Nova Solo, který pro výrobu kromě ratanu používá kvalitní mahagonové dřevo.

 

   

Co je ratan

Tento exotický materiál se získává se lián palmy, která roste většinou v tropických pralesích Indonésie a Filipín. Nábytek z něj se vyrábí nejen v Asii, ale také v Evropě, kam je materiál dovážen. Ratan bývá často zaměňován za proutí. Proutěný nábytek je cenově dostupnější, ale neposkytuje takovou trvanlivost, jako ratan. Toto exotické dřevo se nejčastěji používá lakované či mořené, již méně často se bělí, dá se však sehnat i barvené. V současné době je nejoblíbenější medová barva, která ve světlejším provedení mírně tmavne a později získává lehkou patinu. Zajímavý je černý ratan, jinak také zvaný krokodýlí hnízdo. Jeho předností je hlavně pevnost a odolnost, je trochu méně pružný a o něco těžší než obyčejný ratan. Jeho přirozená barva je tmavá, šedá až černá. Bylo by mylné domnívat se, že se ratan hodí pouze pro zahradní nábytek. Například ratanová jídelní souprava dokáže celkově změnit dojem malé panelákové kuchyňky. Postel, komoda a noční stolek vytvoří útulné zařízení ložnice, stejně tak malé křesílko či rohová police do zařízení bytu nenásilně zapadnou.

 

                                                      

 

Ratan do zahrady

Nábytek z umělého ratanu si okamžitě oblíbíte svou lehkostí, snadnou údržbou, odolností a trvanlivostí. Sezóna ratanového nábytku z umělého vlákna, díky svým vlastnostem, nikdy nekončí a na své zahradě jej tak budete moci ponechat po celý rok. V naší nabídce moderního zahradního nábytku z umělého ratanu najdete jídelní soupravy a sedací soupravy. Zahradní nábytek z techno-ratanu nabízí velmi kvalitní vlastnosti. Odolnost vůči povětrnostním vlivům a životnost patří k maximálním. Zahradní set není náročný na údržbu, nevyžaduje vlastně žádnou péči. Odstín wenge dodává sestavě ještě více na eleganci.

Ratan do obývacího pokoje

 

    

 

Mysleli jste si, že ratanový nábytek se hodí jen do zahrad? Jste na omylu! Dnešní designy ratanového nábytku nabízejí tak široký sortiment, že i Váš obývací pokoj, zařízený nábytkem z ratanu bude nadčasový. Nábytek Aldo vám nabízí sedací soupravy, jídelní sety, televizní stolky a to vše z ratanu. Cena tohoto vysoce kvalitního ratanového nábytku se vám možná bude zdát drahá, ale věřte, že tento kvalitní nábytek je, tak říkajíc na věčné časy!