Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rady při nákupu kuchyňské linky

Novou kuchyňskou linku nekupujeme zrovna často a navíc to není levná záležitost. Jde také o poměrně komplikované soukolí mnoha detailů, materiálů a funkcí. Vyplatí se proto nákupní proces neuspěchat, všechno si pečlivě promyslet, naplánovat a důkladně prodiskutovat s návrhářem v kuchyňském studiu. Ne každý má dostatek finančních prostředků na kuchyňskou linku na zakázku. Nábytek Aldo přišel na trh s vlastní nabídkou kuchyňských linek, kde je kladen důraz na jednoduchost, při zachování kvality a ceny. Návrhy designů jsou od našeho partnera, francouzského výrobce.

 

 

   

 

 

Kuchyně na míru

Nákup kuchyně na míru začíná domácí přípravou. Potřebujete papír, nejlépe čtverečkovaný či milimetrový, tužku a metr. Změřte a nakreslete půdorysné a výškové rozměry místnosti určené pro zabudování své nové kuchyně. Do plánku vyznačte okna i s výškou parapetu od podlahy, dveře s naznačením směru otevírání, zakreslete umístění elektrických zásuvek, vypínačů, radiátory, vodovodní, případně plynové instalace, stoupačky a podobně. Měla by být naznačena návaznost na další místnosti, jako je obývací pokoj, chodba, případně spíž. Pro zavěšení horních skříněk je důležitá i tloušťka stěn. Už při zaměřování vás asi bude napadat, co by kde mělo být a kde případně nastanou nějaké problémy. Velmi záludné jsou stěny, které na sebe nenavazují v pravém úhlu. Pokud budete mít nějaké pochybnosti o spolehlivosti svého měření, pracovník studia si přijede vše přeměřit sám.

 

     

 

 

Vzhled kuchyně

Před návštěvou studia si zkuste udělat základní představu o nové kuchyni. Návrhář ve studiu vám jistě pomůže a poradí, řada rozhodnutí ale zůstane na vás. Zamyslete se nad vzhledem kuchyně, tedy barvami a materiály, nad svým životním stylem, jste-li kuchaři, pekaři, cukráři, nebo potřebujete jen vařit kávu a ohřívat hotová jídla. Dispozičně vychází kuchyně z velikosti a tvaru prostoru pro ni určeného a z potřeb uživatele. Při rozhodování je dobré znát základní pravidla kuchyňského provozu, která vycházejí ze zásad pracovního trojúhelníku. Vrcholy tohoto trojúhelníku tvoří vaření, mytí a skladování potravin. Logická návaznost jednotlivých kuchyňských zařízení začíná lednicí a skříní na potraviny, následuje odkládací plocha s minimální šířkou 30 centimetrů, dále dřez s odkapávací plochou, myčka, odpadkový koš, hlavní pracovní plocha (minimálně 60 centimetrů), sporák s odsavačem par a končí odstavnou plochou minimálně 30 centimetrů širokou. Pro praváky začíná sestava vpravo a končí vlevo, pro leváky opačně. To, že by měl vzhled kuchyně stylově korespondovat s vybavením a stylem ostatních prostor domova, není snad ani třeba zdůrazňovat. V úvahu je třeba brát vzhled a materiál okenních rámů, dveří, podlahy, barvu stěn a dalších architektonických prvků, které budou ovlivňovat celkové vyznění kuchyně. Bezpečnost v kuchyni je dána kvalitním zpracováním a rozmístěním rozvodů elektřiny, vody a plynu, dále kvalitními povrchy nepodléhajícími teplu, chemikáliím a mechanickému opotřebení.