Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Psací stoly a židle pro prvňáčky

Chystáte se v průběhu letošních prázdnin na první třídu? Řada rodičů, kdy jejich ratolest poprvé nastupuje do školy, prožívá toto období s velkými emocemi a samozřejmě chce mít vše před zahájením školní docházky připravené. A tím nejdůležitějším je samozřejmě co se týká dětského nábytku psací stůl a kvalitní dětská židle. Dnes si povíme, jak má správně vypadat zázemí nejen pro prvňáčka, ale každé dítě školou povinné, aby učení i psaní úkolu bylo pohodlné. Také je třeba pamatovat na skutečnost, že dítě neustále roste a vyvíjí se a správné držení těla je tím nejlepším krokem k tomu, aby nebyla páteř pokřivená, nebo aby dítě nebolely záda. Takže jak správně vybrat psací stůl a židli k němu?

 

Vybíráme dětský psací stůl pro školáka

V designu není rozdíl mezi psacím stolem pro školáka či školačku. Ten je pouze v odstínu. A tak pravidla jsou stejná při výběru psacího stolu jak pro holku, tak pro kluka. Pokud pořizujete psací stůl pro prvňáčka, pak je zde ještě varianta a to velmi oblíbená, rostoucích psacích stolů. Velkou skupinu takových stolů nabízí německý výrobce, kdy u psacího stolu lze nastavit nejen výšku pracovní desky, ale i její sklon. Zabezpečíte tak rozhodně zdravé držení těla, navíc stoly svým designem oslovily již řadu z vás.

 

Dětský psací stůl Biotiful    Herní počítačový stůl pro školáka Gaming

 

Na ilustračních fotografiích představujeme dvě řešení, transparentní bílá v kombinaci s modrou pro kluky a v kombinaci s růžovou pro holky. psací stůl můžete pořídit samostatně, nebo s kontejnerem, kde nechybí řada úložných prostorů v podobě malých šuplíků. Samozřejmě designem a odstínem vhodná je zde nabídka i dětské židle. Při možném nastavení výšky pracovní plochy a také nastavení výšky sedáku dětské židle, můžete postupem času nábytek přizpůsobovat vzrůstu dítěte.

 

Psací stůl můžete pořídit i klasický, nemusí být rostoucí. I nabídka či řekněme výběr klasických psacích stolů je velmi široká. A opět je zde pomyslné dělení dle odstínů a to pro holky a pro kluky. Každý psací stůl patří také do nějaké kolekce dětského nábytku a tak pokud se chystáte zařídit celý dětský pokoj pro prvňáčka, vše může být v jednotném designu. Líbí se nám hodně řešení belgického výrobce, kdy v identickém designu psacího stolu pořídíte rovněž regál a pracovní plocha těchto stolů patří k největším. Tyto sestavy už jsou vhodné i pro studenty. Ale vraťme se ještě na chvíli k rostoucím stolům Comfort, jak vidíte ve studii televize Nova, židlička unese i dospělého.

 

Psací stůl Comfort, židlička unese i dospělého

 

Psací stůl s velkým šuplíkem v minimalistickém designu na další fotografii, to je ideální volba, když pro umístění psacího stolu už v dětském pokoji příliš místa nezbývá. A pokud je váš dětský pokoj opravdu velmi malý, úspora místa je i v následujícím řešení, kdy psací stůl je jednoduše součástí dětské postele.

 

Psací stůl do malého prostoru Tok scandi     Dětská postel se stolem Kric, úspora místa

 

Vybíráme dětskou židli pro školáka

Dětská židle je nedílnou součástí zabezpečení těch nejlepších podmínek pro učení. Rozhodně by měla mít možnost alespoň nastavení výšky sedáku, aby pracovní plocha stolu byla v adekvátní výšce. Postupem času jak dítě roste můžete židli přizpůsobovat, samozřejmě jeho vzrůstu. Dětské židle jsou odstíny rozděleny na židle pro holky, pro kluky a jsou i židle v neutrálních odstínech jako například zelená, červená, nebo šedá, které jsou vhodné do dětského pokoje holku i kluka.

 

                                                                  Dětská židle Argonaut

 

Praktické je i umístění dětské židle na pojezdech, usnadní to dítěti pohyb a především si samo velmi snadno židli přemístí tam, kam potřebuje. Židle by měla mít molitanovou výplň, aby sezení bylo maximálně komfortní. A jak jsme již zmínili a co je především nejdůležitější, je možnost nastavení výšky sedáku. Nabídka designů a odstínů je široká a určitě si ke každému psacímu stolu můžete vybrat vhodnou židli.

 

Pokud se chystáte pro prvňáčka zařídit celý dětský pokoj, pak jsme vytvořili kategorii speciálně zaměřenou k tomuto účelu. Dětský pokoj pro školáka, kde najdete jak celé návrhy sestav interiérů, tak i samostatně zmiňované psací stoly a židle. V této kategorii je vše přehledně seřazeno pro rodiče, kteří poprvé zařizují interiér pro školáka.