Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Prostorná komoda, překvapivé možnosti

Velmi příjemným a praktickým doplněním interiéru může být komoda. Nabídka komod je velmi široká a design mnohdy překvapující především členěním úložných prostorů. Velmi moderní pro doplnění interiérů jsou rozměrově větší komody, které často nacházejí místo v jídelně, nebo obývacím pokoji. Ale komodu můžeme pořídit třeba i do předsíně, zkrátka tam, kde potřebujeme. Moderní komoda vás může překvapit také povrchovou úpravou, nabídka odstínu se v posledních letech díky novým technologiím také velmi změnila. Komoda ve většině případů patří do dané kolekce a tak k ní můžete pořídit v identickém designu řadu dalších dílů pro kompletní vybavení interiéru.

Vybíráme komodu do obývacího pokoje

Komodu pořizujeme především proto, že nám chybí úložné prostory. Komoda v obývacím pokoji je příjemnějším řešením, než šatní skříň. Už dávno nejsou příliš oblíbené obývací stěny v klasickém provedení jak jsme znali po mnoho desítek let. Dnes se převážně zařizuje obývací pokoj samostatnými díly nábytku porůznu rozmístěných po pokoji, ale samozřejmě také ubylo úložných prostorů. Proto prostorná komoda je velkým pomocníkem, třeba v identickém designu jako vitrína.

 

Komoda Ness white    Komoda Ness grafite

 

Prostorná, moderní komoda převážně dosahuje šíře až 200 cm. Úložné prostory jsou rozděleny na skříňky, často pak doplněné jedním či více šuplíky. V moderním interiéru bývá komoda ještě doplněna úzkým, jednoduchým zrcadlem o stejné šíři. V kolekci výrobci nabízejí ke komodě ve stejném designu konferenční stolek, vitrínu, polici na zavěšení a nechybí ani televizní stolek. A ve stejném designu můžete pořídit i nábytek pro sestavení jídelního koutu v obývacím pokoji. To je velmi prozíravé, jelikož jen málokdo z nás má k dispozici samostatnou místnost pro zařízení jídelny. Jídelní kout v obývacím pokoji, navíc s prostornou komodou, je velmi praktické vybavení interiéru. Komoda díky své šíři může být rovněž místem, kde vystavíme nejrůznější dekorace. Horní deska komody se tak může stát místem, kde vystavíme oblíbené předměty. Komoda může také díky své velikosti v malém interiéru opticky rozdělit místnost na dvě části. Komoda je velkým pomocníkem a lze ji v dnešní nabídce nábytku najít za velmi příjemnou cenu.

 

Komoda Aalborg vhodná do ložnice     Jedna z mnoha komod, které nabízí kolekce Nova

 

Komoda vám může nabídnout nejrůznější dělení úložných prostorů. Je jen na vás, k čemu komodu budete využívat. Někdo dává přednost šuplíkům, někdo dává přednost skříňkám a jak jsme zmínili už v úvodu, je zde ještě nabídka komod, které kombinují skříňky s šuplíky. Rozhodně před pořízením komody zvažte a zmyslete se nad tím, co do ní budete ukládat. Jen tak si vyberete dobře.

 

Komoda v jídelně, moderní příborník

V minulosti byl tradičním dílem vybavením jídelny příborník, nebo se také často říkalo skleník, kredenc. Monstrózní kus nábytku, většinou prosklený, který si jen málokdo z nás mohl dovolit. Dnes se pro vybavení jídelny nabízí nejrůznější komody a vitríny, které však zaberou daleko méně místa. Užitek ve spojení těchto dvou dílů je zcela stejný, ale zabere méně místa.

 

                                                                    Vitrína z kolekce Ness

 

Ilustrační fotografie může být ideálním příkladem vybavení moderní jídelny. Přitom v jídelně jen pořízením stolu a prostorné vitríny můžete mít vše, co potřebujete. Komoda může posloužit i jako velmi praktické odkládací místo díky široké horní desce. Šuplíky mohou být využity na umístění příborů a skříňky na umístění jídelního servisu. Pokud potřebujete ještě nějaký ten úložný prostor navíc, pak je opravdu ideálním řešením pořídit vitrínu ve stejném designu komody a jídelního stolu.

 

Nabídka komod je různorodá a komoda nachází v posledních letech své místo v každém interiéru. V nabídce kolekcí nechybí komody do dětského pokoje, nebo komody do ložnice. Komoda se stala běžnou součástí vybavení všech interiérů.