Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Propojte obývací pokoj s kuchyní

Volně propojený obytný prostor nabízí řadu možností, jak pohledově sladit jednotlivé jeho části - tedy kuchyni, jídelnu i obývací pokoj. Hlavní roli tu hrají materiály, ale také tvary a barvy a to vše musí být samozřejmě sjednoceno do harmonického celku. V naší nabídce najdete řadu kolekcí, které nabízí samostatné díly nábytku v jednotném designu jak pro vybavení jídelny, tak obývacího pokoje od francouzských výrobců, pro rustikální sestavy pak od německého a dánského výrobce.

 

        

 

Komplexní designové řešení

Každá rodina má obývací pokoj zařízený trochu jinak - podle toho i poznáte, co její členové rádi dělají, jak jsou celkově založeni. Filmoví fanoušci vybaví centrum obývacího pokoje domácím kinem, milovníci hudby preferují výkonnou hifi sestavu, hudebníci si do obývacího pokoje postaví klavír nebo jiný nástroj, vášniví čtenáři sem umístí rozsáhlou knihovnu a pohodlné křeslo s lampou. Pro vyznavače přírodního stylu je nenahraditelný oheň v krbu, rodiče malých dětí se zase smíří s tím, že se jejich obývák stane na čas jednou velkou hernou. I kuchyně s jídelnou má svůj charakter podle toho, jak vášni věmáte rádi vaření a jaký čas věnujete stolování. Ať už je kombinace jakákoliv, volně propojený obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyní uvítá komplexní designové řešení, které prostor opticky sjednotí.

 

  

Kolekce nábytku Ceram (Francie)

 

Sladěné materiály

Dnes jsou vám výrobci schopní nabídnout sjednocené zařízení celého bytu, to znamená navíc i ložnice, předsíně nebo třeba pracovny. Pochopitelně se nemohou všechny místnosti sobě podobat jako vejce vejci, to by bylo nudné. Každopádně ale sladění právě obývacího pokoje, jídelny a kuchyně potřebuje maximálně jednotné řešení vzhledemk tomu, že vše se nachází v jednom prostoru. Jednota pak vychází především z opakující se kombinace materiálů. Kuchyňská studia, ale i jiní výrobci zašli tak daleko, že nabízejí ke kuchyním jídelny a obýváky, které s nimi materiálově ladí. A nezapomínají ani na sedací nábytek. Celek vypadá úžasně a není divu, protože luxusnější kuchyně se dnes svou vizáží směle vyrovnají obývacím pokojům. Vše je propojeno a vzájemně se doplňuje.

 

  

Kolekce rustikálního nábytku Mex (Německo)

 

Co se nosí?

Design zařízení obytného prostoru se většinou odvíjí od vzhledu kuchyně. Volba materiálů je jen na vás - od lamina a fólie přes dýhu, masiv až po lesklý barevný lak, ratan nebo sklo. Vybrané materiály se pak objevují na nábytku ve všech částech obývacího prostoru. Stačí zvolit jeden dominantní, který ucelí interiér do charakteristické podoby. Takovou úlohu dokáže sehrát svou strukturou a barvou například masiv, který se výborně doplňuje s kůží, používané na sedacích soupravách, židlích nebo jídelních lavicích. Příkladem může být žíhané zebrano na kuchyňské desce, jídelním stole a dvířkách skříněk v obývacím pokoji. Oblíbeným jednotícím prvkem jsou také módní výrazné odstíny lakovaného nábytku ve vysokém lesku, které se dobře kombinují s kovovými prvky židlí, lavic, stolů, stolků nebo podnoží sedaček, ale také s různými dezény dřeva. Velmi moderní je v poslední době i použití barevných dvířek ze skla na skříňkách v kuchyni i obývacím pokoji, které mohou mít jako zdobný prvek vypískované dekory. Levnější variantu pak představují fólie v imitacích dřeva nebo lamino či ratan v kombinaci s textilními potahy nábytku.

 

Dánský výrobce rustikálního nábytku ze dřeva mahagon ve spojení s ratanem

 

Ratanový nábytek na Aldu patří k velmi kvalitním a nábytek není vyráběn pouze z ratanu, ale i jiných materiálů pro celkové zpevnění konstrukce. Nábytek ratanový, který si vám dovolujeme představit patří k luxusnímu a velmi kvalitnímu, což je zřejmé již z přiložené fotografie. Jedná se nabídku dánského výrobce značkového nábytku Nova Solo. Pokud uvažujete o designovém propojení obývacího pokoje a kuchyně, kombinujte tedy s rozmyslem především materiály a barvy. Pokud toužíte po dokonalosti a máte na ni, stačí zajít do některého odborného studia a vylíčit své požadavky. Kvalitní prodejce vám nabídne grafické návrhy prostoru, z nichž si vyberete ten, který se vám nejvíce bude hodit. Pak ho společně postupně dolaďujete, až vznikne konečný návrh včetně zařízení sedacím nábytkem. Někdy se může stát, že vaše představy jsou neproveditelné, ve svém výsledku nepraktické nebo třeba příliš drahé. I to je normální. Odborníci vám poradí, jaké materiály lze dobře kombinovat i jaké jsou další nejnovější trendy s ohledemna vaše finanční možnosti.