Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Přestavte dětský pokoj během jednoho týdne!

Milí rodiče, určitě znáte tu chvíli, kdy vám probleskne hlavou otázka: „Nepotřebovali by Kubík/Fanda/Štěpán a Anička/Sofinka/Bára náhodou předělat pokojíček?“ Pokud jste si jistí, že u vás tato otázka nebude na pořadu dne ještě pár let, gratulujeme. Pokud je však myšlenka na vylepšení dětského pokoje vaší starou známou, zbystřete: možná totiž právě nastal čas. A že toho času moc nemáte? Nevadí – dáme vám několik tipů, jak pokoj přestavět během pár dnů.

Zlehka, nebo z gruntu?

Předtím, než začnete posunovat nábytek po pokoji, si upřímně řekněte, zda bude pouhá reorganizace stačit, nebo jestli už nákup nové postele či většího stolu opravdu nesnese odkladu. Postel, ze které vašemu teenagerovi už koukají palce u nohou, nebude tím pravým ořechovým – stejně jako nedostatek úložného prostoru na jeho oděvy a ostatní potřeby nebo příliš malý stůl.

 

                      Dětský pokoj bílý Sam v sestavě                                                 

 

Dokážeme to udělat? Jasně, dokážeme!

Přizvěte děti k plánování! Ať už se rozhodnete pro nákup nového vybavení, nebo pro přestavění současného nábytku, inspirujte děti, aby se na svůj prostor podívaly novýma očima a řekly, co jim na něm nevyhovuje. Pro lepší představu můžete například ze stavebnice vyrobit malé modely nábytku, které mohou děti přesunovat po papírové „podlaze“, nebo se společně podívat na inspirativní obrázky povedených dětských pokojů (například na domovské síti všech kreativců Pinterest). Pokud se vám navíc podaří skloubit dětské představy s vaším racionálním pohledem na věc, máte napůl vyhráno.

 

Výsledek obrázku pro kids lego house

 

Barvy, které nestárnou

Cítíte se i na malování? Do toho. Nezapomeňte ale, že tetička Boženka ze třetího kolene má pravdu: ty děti zkrátka nějak rychle rostou. A stejně s nimi se vyvíjí i jejich osobní vkus a styl. Fialková, žlutá a růžová, které vám nyní přijdou jako ta pravá kombinace pro vaši princeznu, ji možná za pár let budou pekelně rozčilovat. Vždyť je přece jasný, že růžovou nesnáší! ;) Zapomeňte na křiklavé odstíny a sáhněte po těch více neutrálních a elegantních (béžová, teplá šedivá, bílá) – doplnit v pokoji barvy pomocí doplňků je vždy jednodušší, než celou místnost nanovo malovat.

 

             Dětský pokoj pro dvě děti cascina, bílá - kolekce s nabídkou dílů

 

Škatulata, hejbejte se

Při hledání nových míst pro jednotlivé kusy nábytku pamatujte na několik pravidel interiérových designérů a asijského učení feng shui. Dbejte na to, aby byla postel umístěna na pocitově bezpečném místě, tedy ideálně čelem u zdi a zároveň mimo spojnici okna a dveří, a aby byla matrace dostatečně kvalitní. Pokud je váš prcek školou povinný, dopřejte mu dostatečně velký stůl s dostatkem denního světla a skříňkou či šuplíky na všechny školní potřeby a osobní poklady a dobrou židli.

 

                                                                       

 

Najděte společně rovnováhu mezi dostatkem úložného prostoru a množstvím nábytku, které dítě „nezahltí“. V pokoji musí být dostatek prostoru pro správné proudění energií – nebo chcete-li, větší vzdušnost. Pro takovou pocitovou vzdušnost můžete například jednu uzavřenou skříň nahradit policemi nebo otevřeným regálem.

 

                                   Dětský pokoj pro dvě děti Artic white

 

Zbývá vám po stěhování národů (tedy stolu, skříně a postele) ještě jeden volný roh? Vytvořte v něm relaxační koutek, díky němuž bude vaše dítko moci utéct před celým světem do světa vlastního. Malý koberec, polštáře nebo křesílko, závěs, lampička s příjemným světlem a oblíbená knížka či hračka udělají obrovský rozdíl v tom, jak pohodlně a bezpečně se dítě ve svém pokoji cítí.

Vždyť jsem uklízel včera!

I sebelépe zorganizovaný pokoj se může proměnit v místo, které vypadá, jako by se jím právě prohnalo tornádo – a to pěkně rychle. Motivujte své děti k uklízení tím, že jim ho co nejvíce usnadníte. Každému typu věcí najděte místo a označte ho například obrázkem. Praktické jsou také boxy na hračky, díky nimž zabere úklid jen pár vteřin. A čím strávit ušetřený čas? Přeci hraním si v novém pokojíčku! :)