Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Předělte prostor policí

K předělení prostoru máme hned několik možností od klasické cihlové či sádrokartonové příčky, přes mobilní příčky ze dřeva či skla až po textilní stěny a žaluzie. Prostor lze však předělit také policí, nebo velmi praktickým regálem s policemi a látkovými boxy a využít tak její úložný prostor v maximální míře. Nabídka designových regálů od německého a francouzského výrobce je v naší nabídce velmi oblíbená, nejen pro praktický a líbivý design, ale také pro velmi nízkou pořizovací cenu.

Optický předěl

Regál v prostoru lze opravdu pojmou jako předěl většího pokoje. Lze tak rozdělit například obývací a spací část nebo jídelní kout. Výhodou takového řešení je nízká pořizovací cena polic, regálů a její využitelnost. Kromě oddělení prostoru získáme také spoustu místa pro uložení knih, cédéček, suvenýrů nebo jiných předmětů, které chceme mít po ruce a zároveň na očích. Takovýto předěl je samozřejmě pouze optický a nelze od něj očekávat ani akustickou, ani tepelnou izolaci. Také optický předěl funguje pouze v případě, že je police zaplněná. I přesto, že předěl nám nenabídne vlastnosti klasické příčky, dokáže prostor značně zútulnit. Efekt soukromí vnímáme podobně jako v restauraci, kde jsou mezi jednotlivými stoly postaveny nenápadné paravány. Nábytek Aldo má ve své nabídce různé druhy nábytku, tedy stylů a designů. K neotřelým jistě patří také obývací stěny, které právě můžete využít jako předěly obývacích pokojů a jídelen. Jejich policový systém vám to umožní.                    

 

 

Variabilní police, závěsné systémy

Police v prostoru je často také z nouze ctnost. Dispozice některých pokojů je natolik nešťastná, že umístit nábytek do prostoru je jediným řešením. Týká se to zejména příliš dlouhých pokojů nebo místností, v nichž není jediná stěna bez oken nebo dveří a nábytkový díl není vlastně ani kam umístit.

 

                                   

Police je mnohdy spásným řešením do malých bytů. Stabilní multifunkční police, nejlépe upevněná šrouby do stropu, může výborně posloužit jako psací stůl, televizní stolek, knihovna nebo i hobby centrum pro švadlenku nebo domácího kutila. Ideální je, aby jednotlivé díly police variabilní a šly libovolně nastavit. Chceme-li pokoj spíše prosvětlit a provzdušnit, měli bychom zvolit světlé dřevo v kombinaci s kovem nebo sklem.

 

 

Záleží také na ostatním nábytku v pokoji. Pokud nemáme malé děti a nebojíme se případného úrazu, můžeme zvolit zajímavě řešenou skleněnou vitrínu, kde je sklo použito z obou stran. Citlivě a s vkusem zvolená police se může stát dominantou celé místnosti, kterou budou obdivovat návštěvy, aniž by tušily, že jsme umístěním police řešili nějaký dispoziční nedostatek.