Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Pravidla ukládání II

Ať chceme, nebo ne, naše domácnosti jsou plné věcí, bez kterých se prostě neobejdeme. Ale víte jak a kde je nejlépe uložit? Jakou pořídit šatní skříň? Potřebujte komodu na pár drobností, ale zvolit šuplíkovou, nebo skříňkovou? Správný výběr a řešení úložného prostoru je opravdu důležité. A řešit bychom ho měli všude, od koupelny až po ložnici.

 

Oblečení a doplňky

Do úrovně očí a o něco málo níže ukládejte oblečení pro každodenní potřebu, tzn. kalhoty, košile, trička, svestry, prádlo aj. Na dno skříně patří větší předměty, které se dají snadno uchopit (kabelky, tašky, kufříky apod.) Obleky a kabáty vkládejte do obalu, aby se na ně zbytečně neprášilo.

Sezónní věci

Sezónní oblečení by mělo mít své místo ve skříni co nejvýše, kde nebude překážet. Uklízejte ho vždy vyprané, vyžehlené, nejlépe uložené do uzavřených krabic s malými otvory na odvětrávání. S uložením vysavače, žehlícího prkna a ostatních domácích pomocníků se v klasických skříních nepočítá. Naopak vestavěné skříně nabízí navíc širokou škálu doplňkového vybavení, jako jsou držáky na příslušenství vysavačů, držák na žehličku aj. Své místo v ní mohou najít i mopy, čistící prostředky ( pozor, aby k nim neměly přístup malé děti ) sportovní náčiní apod.

 

 

Na fotografii znázorněn šatní systém, který je cenově dostupnější než vestavěné skříně na míru a nabízejí stejně velký úložný prostor a rozdělení vnitřního uspořádání. Praktické řešení od francouzského výrobce nábytku do všech interiérů.

 

V koupelně

Co všechno v koupelně ukládáte, by se mělo vztahovat jen k činnostem, které tam vykonáváte. Vedle tradičních galerek jsou vhodným a praktickým řešením mobilní boxy, které lze libovolně přesouvat tam, kde je právě potřebujete. Prací prášky je lépe umístit mimo koupelnu, aby ve vlhkém prostředí nenavlhly. Ostatně vlhkost nesvědčí ani oblíbeným proutěným košům.

Jak nemít doma skladiště

Minimálně jednou do roka udělejte ve všech skříních, skříňkách, komodách a poličkách pořádný vítr. Zbavte se všeho, co jste déle než rok neměli na sobě, rozbitých věcí, které stejně do opravny nikdy neodnesete, a všeho , co nepoužíváte nebo se Vám jednoduše nelíbí.