Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Pravidla ukládání I

Ať chceme, nebo ne, naše domácnosti jsou plné věcí, bez kterých se prostě neobejdeme. Ale víte jak a kde je nejlépe uložit? Jakou pořídit šatní skříň? Potřebujete komodu na pár drobností, ale zvolit šuplíkovou, nebo skříňkovou? Správný výběr a řešení úložného prostoru je opravdu důležitý. A řešit bychom ho měli všude, od koupelny až po ložnici.

 

   

 

 

Obuv

Ať už boty dáváte do šatní skříně nebo různých typů botníků, dbejte na to, aby byly vždy čisté a suché. Umístěny by měly být tak, aby manipulace s nimi byla snadná a zbytečně se nezničily. Moderní vestavné skříně bývají vybaveny úložnými regály určenými přímo pro obuv. Podobný systém lze dokoupit i do polic šatní skříně. Velkou službu Vám udělají i obyčejné gumové podložky.

 

   

 

 

V dětském pokoji

Dětský pokoj by měl být vzdušný s minimem nábytku, aby děti měly dostatečnou plochu k hraní. Proto stačí jen úložné prostory na hračky, knížky a sezónní věci. Praktické jsou kontejnery na kolečkách do nichž děti hravě zvládnou uklidit hračky a díky jednoduché manipulaci přemístit samy tam kde právě potřebují.

 

Některé kontejnery lze naskládat na sebe, takže nezaberou mnoho místa. Vhodná je i dětská postel se zásuvkou na lůžkoviny a hračky. Nabídka dětských postelí se šuplíky je na Aldu velmi široká. Máte-li malé děti, léky a toxické čističe uschovávejte pod zámkem.

 

Potraviny a nádobí

čerstvé, snadno se kazící potraviny uschovávejte vždy v  chladničce. Ta má teplotní pásma, z nichž každé je vhodné pro určitý druh. Ostatním potravinám by měla sloužit dobře odvětrávaná potravinová skříň. Měly by být uloženy přehledně, což později oceníte při přípravě jídla. Pro zachování aromatu nebo pro ochranu před škůdci uchovávejte v uzaviratelných dózách. Pro ovoce a zeleninu zase používejte nádoby otevřené, nejlépe pak ze dřeva.

 

   

Systém dřevěných boxů Vegetable v naší nabídce od německého výrobce

Nádobí, které používáte denně, by mělo být umístěno ve výšce očí. Horní poličky skříněk vyhraďte těm kusům, které používáte jen občas. Do spodních skříněk ukládejte těžké nádobí. Pokud to je možné, hrnce ukládejte společně s pokličkami, vyhnete se pak pozdějšímu hledání. V kuchyni při vaření vzniká pára, proto je vhodnější spíše volit uzavíratelné skříňky než otevřené police.