Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Pravidla pokoje pro studenta

„Milí rodičové já už bych chtěl vlastní pokoj!“ Máte-li dospívající dítě, které zatím nemělo dětský pokoj samo pro sebe, můžete vsadit boty na to, že tuhle větu dřív nebo později uslyšíte. Je to normální, teenagera už zkrátka posedáváním v kruhu rodinném neuctíte. Chce se dívat na jiné filmy, pustit si hezky nahlas oblíbenou muziku, pozvat si kamarády, mít klid na učení. Nebudeme si nic nalhávat, pokud se nechcete den co den dívat do nafučené tváře potomka, raději si s ním co nejrychleji sedněte hezky ke stolu a začněte společně plánovat jeho vysněný pokoj.

 

                                                                            Postel Space Up

Vezměte to od podlahy

Studentský pokoj má málo společného s pokojíčkem dítěte. Když už se pustíte do jeho přestavby, musíte počítat s tím, že se změní prakticky všechno, včetně podlahy. Ta tvoří základ každého interiéru, a tak náhle stojíte před otázkou: Koberec nebo plovoucí podlahu? Jistě, koberec se stále jeví jako levnější řešení, plovoucí podlahy ovšem potřebám studentského pokoje vyhovují přece jen lépe. Student už netráví volný čas hraním na podlaze, k pohybu po pokoji vyžívá výhradně dolní končetiny. Plovoucí podlahy jsou navíc mnohem příjemnější na údržbu, ať už laminátové nebo dřevěné. Chcete-li potomka opravdu rozmazlit, můžete mu pod plovoucí podlahu nechat nainstalovat podlahové vytápění. Nechce-li se vám pouštět peněžence příliš žilou, tak zkuste po místnosti citlivě rozmístit kusové koberce, které podlahu prohřejí a prostor zútulní. Položíte-li je k posteli a před skříň, nic tím nezkazíte. Dospělí obvykle potřebují ke spokojenému životu minimálně tři místnosti – ložnici, obývák a pracovnu. V případě studentského pokoje musíte tyto tři místnosti vkomponovat do jediné. Není to jednoduché, ale jde to. Ideálním řešením je rozdělit prostor pokoje do tří základních oblastí. Pro každou z nich přitom platí jasná pravidla.  

 

      Postel pro jednu osobu Travel   Úložný prostor postele Travel je opravdu velký

 

Práce

Podmínkou je kvalitní pracovní stůl, nejlépe ve tvaru písmene »L«. Jedna část stolu bude sloužit jako prostor pro psaní, rýsování a rozložené učebnice, druhá jako stanoviště pro počítač. Pokud je to možné, neměl by stůl s počítačem sloužit zároveň jako pracovní deska. Student stráví u stolu velkou spoustu času, proto musí mít pořádnou židli. Nejlépe pohyblivou na kolečkách, výškově nastavitelnou a s opěrkami rukou. Znovu je nutné myslet na kvalitní osvětlení v podobě lampičky umístěné nad stolem nebo na stole. Centrální světlo umístěné u stropu obvykle nestačí. Nezapomeňte na odpadkový koš, nejen úředníci dokáží při práci vyprodukovat spousty odpadků.

 

Sestava nábytku Gaming, oblíbená u kluků    Psací stůl Whitney

Spánek

Je-li to jen trochu možné, umístěte postel k vnitřní zdi. Proč? Od vnějších zdí totiž může jít během mrazivých zimních nocí chlad. Nezapomeňte na nezbytný noční stolek vedle postele, určitě najde uplatnění. Vaše dítko si na něj položí mobil, mp3 přehrávač nebo knížku. Nesmí chybět lampička na čtení. Ta by měla být umístěna za hlavou (třeba na zdi), ne vedle postele. Jen tak docílíme správného osvětlení, která našemu studentíkovi už v ranném věku neodrovná oči. Vedle postele by v žádném případě neměl být umístěný počítač, jehož magnetické vlny mohou rušit spánek. U podkrovních pokojíků je ideální místo pro koutek s pohodlnou postelí pod šikminou. Ale pozor, tady opatrně! Vstávání nesmí znamenat pokaždé novou bouli na hlavě! Postele z masivu bývají často vyhledávaným sortimentem nábytku, jako i masiv sám. Dřevo je přírodní materiál, který se nenabíjí staticky, má příjemnou vůni a je vysoce funkční a praktické. Dalším parametrem je zdravotní nezávadnost, produkt je vyroben pouze z přírodních materiálů a je tedy ekologický. Nábytek Aldo, nabízí široký sortiment postelí z masivu. 

 

Dětský pokoj Fabric    Postel Nashville pro jednu osobu

Zábava

Myslete na to, že syn nebo dcera si čas od času bude chtít přivést na návštěvu kamarády. Mají sedět na zemi? To snad ne! Malý gauč nebo dvě křesla by měly stačit. Nezapomeňte na alespoň malý konferenční stolek, dorostenci musí mít kam postavit sklenku koly, anebo kávu. Chcete-li se vyvarovat stálého nepořádku v pokoji studenta, pamatujte na dostatečný počet věšáků, polic a poliček. Stůl, který lze svým přírodním, univerzálním odstínem dodat do spousty studentských pokojů na našem e-shopu, bez narušení harmonie odstínů.