Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Pracovny - i pracovat se dá s chutí

Jak správně zařídit pracovnu doma, aby jste nerušili ostatní členy domácnosti a zároveň ani vy nebyli rušeni? Pracovnu doma sice nemá každý, přibývá však těch, kteří by ji přinejmenším uvítali. Jak ji tedy zařídit tak, abychom  také na práci dobře viděli a aby nás z neustálého sezení nebolela záda? Správný psací stůl a kancelářská židle umí divy. A pokud se vám pracovna do žádného koutku nevejde, nevadí, i pro vás existuje řešení. Třeba v podobě velmi "chytrých" multifunkčních psacích stolů.

 

 

Výběr psacího stolu by měl být přizpůsoben kromě velikosti pokoje také výšce pracujícího, přičemž bychom neměli zapomenout na dostatečný prostor na nohy i opření rukou. Co se týče pracovní plochy, poslední trendy velí sestavit ji z jednotlivých částí buď do písmene L či U. Tak jak uvádíme na naší první fotografii sestava do kanceláře z kolekce U-Too od francouzského výrobce.

 

Výběr psacího stolu určitě nepodceňujte

 

 

 


Velké oblibě se těší psací stoly francouzského výrobce. Jsou levné, díky policím a nadstavcům praktické a nabízí dostatečně velké úložné prostory. Správný psací stůl by měl mít výsuvné nebo polohovatelné desky pod klávesnici nebo monitor, které tím pádem dokáží nastavit hloubku stolu. Nebojte se v prodejně ke stolu usednout a zjistit tak, jestli jeho přední hrana není příliš ostrá a prostor na nohy je dostatečný. A pokud vybíráte psací stůl přes internet, u dobrého prodejce vždy najdete všechny potřebné parametry, včetně návodu k montáži, aby vám byl správný výběr psacího stolu umožněn.

 

 

Bez kvalitní židle není kvalitní psací stůl

 

 


Pokud hledáte kancelářskou židli, rozhodně berte tu s polohovatelným sedákem, který je dnes téměř samozřejmostí. Rozdíl mezi deskou stolu a židlí by měl být kolem 28 cm, opěrky na ruce s opěradlem také nepodceňujte. Budete to potom vy, kdo bude naříkat na bolavá záda, proto se nesnažte na kancelářské židli ušetřit, opravdu se nevyplácí. Pamatujte, že úložného místa není nikdy dost. Pokud už se rozhodujete pro pracovnu, plánujete v ní nejspíš i pracovat, to znamená produkovat jistě kvanta popsaných papírů.


Nezapomínejte na světlo. Denní světlo z venčí je nejlepší, proto se snažte pracovnu nasměrovat k oknu. Pravák potřebuje světlo zleva a shora, levák naopak zprava a shora. Pokud dostatek denního světla nemáte, zkuste ho nahradit zářivkami. Zde platí čím více, tím lépe. Budou totiž vrhat méně stínů a světlo se rozptýlí. Pokud nemáte místa nazbyt, popřemýšlejte nad mobilní pracovnou. Designeři vymýšlejí nejrůznější typy stolků, které je možné přesouvat a využívat dle libosti. Posledním hitem je stůl, na kterém je obrazovka počítače pod klávesnicí. Ač to zní takřka šíleně, nápad není zase tak špatný, chce to jen vyzkoušet.

Podklady pro  články poskytl portál living.cz.

Využijte rovněž možnosti, kterou nabízí portál Seznam.cz v široké nabídce článků o bydlení.