Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Pohovky a křesla z ratanu

Chtěli byste obměnit nábytek v obývacím pokoji a rádi byste docílili zajímavého, netradičního vzhledu? Nebo jen hledáte doplňky na oživení interiéru, jež opravdu vydrží? V posledních letech je u nás znovu objevován ratan. Už dávno neplatí, že patří pouze na terasu, zahradu nebo chalupu. Tento exotický materiál se získává se lián palmy, která roste většinou v tropických pralesích Indonésie a Filipín. Nábytek z něj se vyrábí nejen v Asii, ale také v Evropě, kam je materiál dovážen. I když se náš portál nábytek Aldo na ratanové pohovky nesoustředí, přeci jen vám z ratanu designy k sezení můžeme nabídnout a to od dánského výrobce značkového nábytku Nova Solo. Navíc ratan ve spojení se dřevem mahagon.

 

     

 

Ratan se vrací

Ratan bývá často zaměňován za proutí. Proutěný nábytek je cenově dostupnější, ale neposkytuje takovou trvanlivost, jako ratan. Toto exotické dřevo se nejčastěji používá lakované či mořené, již méně často se bělí, dá se však sehnat i barvené. V současné době je nejoblíbenější medová barva, která ve světlejším provedení mírně tmavne a později získává lehkou patinu.

 

 

 

Kategorie ratanového nábytku Nova Solo na Aldu patří k velmi luxusním, jak je patrné i dle ceny. Nábytek ze dřeva mahagon ve spojení s ratanem představujeme v kategorii rustikální nábytek. Nabízí nadstandartní kvalitu a originální design vytvořený z přírodních materiálů. Nábytek ratanový představuje celou škálů produktů s vysokou kvalitou a velkým důrazem na komfort. Ratanový nábytek této kategorie zastupují segmenty vhodné např. do obývacích pokojů, či jako doplnění a zpříjemnění předsíní nebo ložnic.

 

Nejen na zahradu

Zajímavý je černý ratan, jinak také zvaný krokodýlí hnízdo. Jeho předností je hlavně pevnost a odolnost, je trochu méně pružný a o něco těžší než obyčejný ratan. Jeho přirozená barva je tmavá, šedá až černá. Bylo by mylné domnívat se, že se ratan hodí pouze pro zahradní nábytek. Například ratanová jídelní souprava dokáže celkově změnit dojem malé panelákové kuchyňky. Postel, komoda a noční stolek vytvoří útulné zařízení ložnice, stejně tak malé křesílko či rohová police do zařízení bytu nenásilně zapadnou.

Nábytek na Aldu je nabízen jako samostatné díly mezi sebou harmonicky ladí. Ratanový nábytek se opět vrací do českých domácností a přináší tak kousek přírody a ekologických výrobků do našich domácností. Kouzlo přímořských oblastí je jistě relaxem. V kategorii rustikální nábytek vám představujeme samostatné segmenty nábytku do ložnic, obývacích poků, předsíní a pracoven.

 

Údržba ratanového nábytku

Jak se takový nábytek ošetřuje? Stačí jej otřít vlhkým hadrem, vyluxovat nebo vysprchovat a nechat přirozeně oschnout. Na hodně znečištěný nábytek můžeme použít vodu s trochou čpavku, který má odmašťovací účinky. Údržba ratanového nábytku je skutečně velice snadná, což jistě oceníte.