Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Pohodlí s polštáři a polštářky

Polštáře má většina z nás spojené především s odpočinkem, jejich využití je však mnohem širší. Patří bezesporu k základům dobrého spánku, ale mohou být i skvělými pomocníky v boji s namoženou páteří, s depresí nebo dokonce i migrénou. Jsou skvělými doplňky v obývacím pokoji, dětském pokoji i podporou při práci a samozřejmě v ložnici. Stačí si jen vybrat ten, který zrovna potřebujete. Na trhu je k dostání nepřeberné množství nejrůznějších druhů polštářů. Jak si mezi těmi hromadami vybrat? Jednoduše. Podívejte se, čím jsou polštáře plněné.

 

Umělá vlákna

Samozřejmě, že vědci ani výrobci nezahálejí a stále vymýšlejí a vyrábějí co nejrafinovanější náplně do polštářů pro naše maximální pohodlí a spokojenost. Zpravidla jde o syntetická dutá vlákna ve tvaru kuliček, vloček či drobných spirál, která jsou plnohodnotným nástupcem klasického peří. Jejich nespornou výhodou je jejich snadná údržba. Stačí je vyprat v pračce a to dokonce i na tu nejvyšší teplotu a nechat uschnout a to vše bez porušení vláken uvnitř nebo znehodnocení kvality polštáře. Takto vyrobené polštáře jsou antialergické, díky snadnému praní jsou také výborné v boji s roztoči, skvěle drží tvar a jsou příjemně měkké. Skvělým pomocníkem pro všechny, kteří trpí na bolesti krční páteře nebo páteře vůbec jsou anatomické polštáře nejčastěji vyráběné z latexové pěny. Ta se vlivem tepla a tlaku, který na polštář vyvíjíme, přizpůsobí dokonale našim křivkám a rozdělí váhu těla přesně tak, jak je potřeba. My se pak ráno probouzíme dobře odpočatí a tatam jsou pocity rozlámanosti celého těla. Pro malé polštáře vhodné k odpolednímu odpočinku nebo dekorační bývá jako výplň nejčastěji používaná molitanová drť. Její výhodou je určitě cenová dostupnost, lehkost a přitom velký objem polštáře. Ovšem není určená k dlouhodobému užívání, má velmi krátkou životnost.


    

 

Druhy a tvary

Polštáře se staly moderními doplňky do každé domácnosti. Seženete je v těch nejrůznějších tvarech, které si jen dokážete představit, od klasických čtvercových a obdélníkových až po hvězdicové, trojúhelníkové nebo ve tvaru postav či věcí. Oceníte je nejen v ložnici, ale ve tvaru podsedáků i v kuchyni nebo na zahradě, popřípadě v kanceláři. K odpolednímu odpočinku si pořiďte podhlavníky, což jsou opěrné polštáře nejčastěji ve tvaru válce nebo podlouhlého hranolu, které vám hlavu příjemně podepřou. Polštářky mají rády i děti, zvláště ty ve tvaru nejrůznějších zvířat, aut nebo sluníček. Velmi oblíbeným polštářem a to nejen kojícími ženami je polštář kojenecký. Je výborný i pro těhotné, které se díky němu mohou pohodlně uložit i s velkým bříškem, i pro novorozeňata, jímž slouží jako bezpečná podložka. Cestovní polštář je pak skvělým pomocníkem na dlouhé cesty autem, autobusem i letadlem.

 

  

Oblíbené řešení úložného prostoru nabízí na našich stránkách postel Satty a postel Space Up (Francie)

 

 

Závěrem

Než se vydáte na nákup, pak byste si měli ujasnit, jestli preferujete více či méně pod hlavou, zda netrpíte nějakou alergií, jestli máte problémy s páteří, trpíte-li nespavostí a samozřejmě i náročností na údržbu. Pokud se budete o své polštáře dobře starat, budou vám sloužit dlouhé roky. Pravidlem by mělo být každodenní protřepání, aby si polštář zachoval tvar. Dodržujte pokyny od výrobce o jeho čištění. Některé můžete pohodlně vyprat, jiné mohou vyžadovat složitější údržbu a praním byste nenávratně zničili jejich vnitřní strukturu a vaše pohodlí. Pokud máte možnost, naučte se nechávat lůžkoviny větrat na čerstvém vzduchu. Uvolní se tak vlhkost a polštář bude znovu vzdušný a nadýchaný. Bydlíte-li uprostřed velkoměsta, pak vám stejnou službu poskytne i sušička prádla.