Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Patrové postele z masivu se těší stále oblibě

Tak jako móda, rovněž design nábytku podléhá určitým trendům. Ještě před nedávnem byly například patrové postele z masivu v přírodním odstínu dřeva na ústupu a moc zákazníku neměly. Ale móda se vrací a nejen pro patrové postele, ale všeobecně dětskému nábytku z masivu se blýská na lepší časy. Opět se vrací do nabídky a zažívají svůj velký "comeback". Design patrových postelí z masivu se ale velmi změnil, výrobci do designu zařadily řadu praktických prvků a kladou větší důraz na využití patrové postele. Dnes můžete také patrovou postel z masivu pořídit v nejrůznějších odstínech a samozřejmě designu. Jsou patrové postele dokonce pro tři děti, tedy s přistýlkou kdy šuplík k tomuto účelu využijete, jsou patrové postele s psacím stolem a další velmi praktické designy.

 

Klasická patrová postel z masivu

Za klasický design můžeme označit patrovou postel, která opravdu nabízí "jen" místa na spaní. Tedy součástí patrové postele není psací stůl či nějaké úložné prostory. Lůžka jsou umístěna pravidelně pod sebou. pro klasický design patrové postele nabízí belgický výrobce tři základní odstíny dřeva borovice. Přírodní, který zachovává vlastní odstín borovice, transparentní bílý odstín a tmavě šedý odstín, který jako jediný zcela zakryje viditelnou strukturu dřeva. Můžeme říci, že bílý odstín patří k nejoblíbenějším a často se stává volbou pro vybavení dětského pokoje holek.

 

Patrová postel Pino

 

I klasický design dětské patrové postele dnes nabízí alespoň sadu dvou šuplíků pod dolním lůžkem a automatická je rovněž dostatečně vysoká zábrana podél horního lůžka. Tmavě šedý odstín na fotografii je častou volbou při zařizování dětského pokoje kluků, tak jak jsme uvedli bílý odstín pro vybavení dětského pokoje holek. Oproti minulosti je u dnešních patrových postelí i v klasickém designu přeci jen jedna velká změna. Až vaše děti budou větší, nebo budete v situaci kdy starší z dětí už rodinné hnízdo opustí, můžete patrovou postel demontovat a rozložit na dvě samostatné postele. Ale často se také stává, že větší děti či spíše dospívající děti nespí rády na patrové posteli. Pořízením této patrové postele máte přeci jen možnost změny, do budoucna lze nechat vybavení dětského pokoje otevřené.

 

Patrová postel z masivu možná jak ji neznáte

Je řada dalších designů patrových postelí z masivu, které nabízí kromě místa na spaní ještě něco navíc. Například patrová postel, kdy dolní lůžko lze v průběhu dne složit na křeslo a v průběhu noci zase rozložit na lůžko. Patrová postel jak jsme zmínili už v úvodu také k dispozici s psacím stolem, policemi, nebo jsou patrové postele kdy lůžka nejsou pod sebou, ale třeba do pravého úhlu. Možností je opravdu celá řada. A nezapomeňme také na patrovou postel s psacím stolem, která je pouze pro jedno dítě. Vyvýšené lůžko a pod ním umístěný psací stůl je ideálním řešením rozměrově malého dětského pokoje, byť i pro jedno dítě.

 

 

Cílem designu patrové postele na fotografii bylo samozřejmě dopřát dětem v malém dětském pokoji co nejvíce volného prostoru. A ten díky možnosti složení dolního lůžka na pohodlné křeslo samozřejmě získáte. Součástí patrové postele je také psací stůl, který mohou využít obě děti, police a velmi vhodně umístěný regál s policemi na učebnice a jiné školní pomůcky hned vedle psacího stolu. Tato patrová postel z masivu je svým důmyslným designem důkaz o tom, že i nábytek z masivu se velmi výrazně posunul, změnil. Samozřejmě k lepšímu, nábytek je opravdu mnohonásobně praktičtější.

 

                                                           

 

Velmi se nám líbí i další design patrové postele s lůžky do pravého úhlu. každý dětský pokoj má jiné dispozice a tak i toto řešení může mnohým rodičům přijít vhod. Ani zde nechybí praktické prvky v podobě úložných prostorů. Regál s policemi a sada dvou šuplíků pod dolním lůžkem. Oblíbený bílý odstín a možnost v pozdějším věku dětí rozložení patrové postele na samostatné postele a regál. Rohové provedení patrové postele si velmi získává na oblibě, dětský pokoj není tak fádní, je více členitý. Zkrátka a dobře, dětský nábytek z masivu výrazně za několik posledních let změnil svou podobu.

Patrová, vyvýšená postel s dekoracemi

Oproti belgickému výrobci, který nabízí spíše účelový, řekněme až strohý design, dánský výrobce se s návrhy patrových postelí více pomazlil. A to v tom kontextu, že ke každé patrové posteli můžete pořídit řadu dekorací a doplňků a to dle toho, zda je pro kluky, nebo pro holky. Patrová postel tak může mít dané téma, třeba téma rozkvetlé louky, vesmíru, přístavu, kovboje či indiánky. A samozřejmě, že k patrové posteli lze pořídit v identickém designu řadu dalších dílů nábytku tak, aby jste byli schopni vybavit celý dětský pokoj dřevem.

 

    

 

Na fotografiích další unikátní, velmi nadčasový design patrových postelí. první návrh umožňuje dolní lůžko v průběhu dne přeměnit na dvě lavice a psací stůl. Druhý návrh je patrová postel pro jedno dítě, ale díky vyvýšenému spaní můžete umístit pod postel řadu dalších segmentů nábytku a tím uvolnit místo v dětském pokoji. Ke každé patrové posteli lze pořídit látku kolem ní, dekorativní polštáře, potah na matraci třeba v odstínu polštářů, sedací vak či sedáky na malé židličky. A vše tón v tónu, vybavení dětského pokoje tak může být velmi harmonické. Dnes při pořizování dětské patrové postele máte řadu možností a díky možnému jejímu rozložení to není do budoucna možnost jediná.