Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Patrové postele dnes mají mnoho podob

Jelikož je nabídka dětských patrových postelí opravdu široká, rozhodli jsme se je rozdělit do několika skupin. Nabídka či spíše orientace v jejich nabídce tak bude rychlejší a přehlednější. Patrové postele dnes to už není jen místo na spaní pro dvě děti. Patrové postele dnes nabízejí také úložné prostory, někdy větší, někdy menší, dle daného typu designu. Jsou patrové postele dokonce pro tři děti a naopak existují varianty jen pro jedno dítě, kdy prostor pod vyvýšenou postelí je využíván na další nábytek. Jak jsme tedy patrové postele, které mají za cíl jediné a to maximální úsporu místa v interiéru, rozdělili?

 

Patrové postele pro dvě děti

Můžeme říci, že patrové postele pro dvě děti jsou tím nejvíce klasickým řešením. Ano, nabízejí dvě místa na spaní a jsou v nejrůznějších provedeních. Patrové postele jen s místem na spaní, které kromě toho nenabízejí už nic jiného jsou spíše dnes ojedinělé a patří k těm nejlevnějším. Pokud nepotřebujete až tak ušetřit místo v interiéru dětského pokoje dvou dětí, jsou tyto postele vhodné právě pro vás. A i přesto i tyto "obyčejné" patrové postele nabízejí alespoň podél obou lůžek police, aby každé z dětí mělo svůj osobní prostor. Jednoduché a levné řešení, které má za cíl vyhnout se pořizování dvou samostatných postelí, které by zbytečně zaplnily pokoj vašich dětí. 

 

Patrová postel Stim   Patrová poste B pro holku

 

Na ilustračních fotografiích představujeme jedny z nejjednodušších návrhů patrových postelí. Patrová postel Ninety se nám líbí díky schůdkům, které mají širokou nášlapnou plochu a navíc ještě prostor pod nimi můžete využít. Jsou zde i police u obou lůžek a design je velmi moderní. Druhý návrh je obdobný a ještě daleko levnější, jelikož design je už méně náročný a není až tak moderní. Ale někdo zvolí raději na určitou přechodnou dobu právě tento typ patrové postele.

Patrové postele s úložným prostorem

Jedná se o patrové postele rovněž pro dvě děti, ale jsou už finančně náročnější, jelikož nabízí řadu komponentů navíc. Patrové postele s prostorem, jak jsme tuto kategorii nazvali, ale i přes vyšší pořizovací cenu patří k nejoblíbenějším. Když vezmeme do úvahy, kolik jiných dílů nábytku nemusíte pořizovat, tak cena je vlastně více než dostupná. První fotografie představuje patrovou postel Ninety, která nabízí dvě místa na spaní, šuplík pod dolním lůžkem, šatní skříň s policemi a samostatné police u obou lůžek. Netradiční na této patrové posteli je rozhodně dvojí způsob sestavení a to horizontálně, nebo vertikálně. Pro obměnu dětského pokoje vašich dětí můžete třeba časem postel sestavit jinak. Změna interiéru je prospěšná. Druhá fotografie představuje patrovou postel z kolekce B01 od španělského výrobce a i zde najdete velké úložné i odkládací prostory. Navíc dolní lůžko může být umístěno zcela samostatně kdekoliv v pokoji a prostor pod postelí lze využít k jiným účelům.

 

                     Patrová postel B01  Skříně u patrových postelí jsou opravdu prostorné

 

Na ilustračních fotografiích dva příklady, které hovoří tedy za vše. K patrovým postelí můžete vždy v dané kolekci pořídit řadu dalších dílů pro kompletní vybavení interiéru dětského pokoje v jednotném designu. A to je velmi dobře, jelikož kdysi byla patrová postel sama o sobě a nic víc, čím by jste mohli interiér příjemně doladit. Dnes jsou kolekce, které jsou velmi výhodné právě v tom, že ostatní vybavení dětského pokoje nemusíte složitě hledat.

 

Maximální úspora místa, patrové postele pro tři

Pokud i vy patříte k rodičům, kteří mají tři děti k dispozici pouze jednu místnost pro zařízení dětského pokoje, asi víte jaké jsou s tímto nelehkým úkolem spojeny problémy. Nejvíce opět ušetří patrová postel pro tři děti, kdy třetí místo na spaní je řešeno přistýlkou v podobě šuplíku. Má to i velké výhody v tom, že když nejstarší z dětí rodinné hnízdo opustí, můžete přistýlku dále využívat jako klasický šuplík, tedy úložný prostor. Když si představíte v interiéru tři samostatné postele oproti jedné patrové postele, tak nám dáte určitě za pravdu, že úspora místa je značná. Navíc výrobci jdou tak daleko, že i patrová postel pro tři děti nabízí úložné prostory. 

 

Patrová postel Bo7   Patrová postel Bibliobed pro tři děti

 

Nezapomeňte, že přistýlka by měla být místem na spaní pro nejmladší z dětí. První fotografie představuje nejprodávanější patrovou postel pro tři děti Bibop. I zde můžete využít postel pro dvě děti a šuplík mít jako úložný prostor, nebo pro tři děti, kdy šuplík využíváte jako přistýlku. Podél obou lůžek jsou praktické police a úložný prostor se nabízí i pod schůdky. Dalším příkladem je patrová postel Champion Racer, která je určena klukům. Unikátní na této posteli je to, že až jedno z dětí z domu odejde, můžete rozložit patrovou postel na dvě samostatná lůžka. Nabídka je opravdu velká a jak jsme řekli hned v úvodu, je z čeho vybírat. Dnes je spíše problém který z těchto velmi příjemných designů si vybrat.

Patrová postel s psacím stolem

Pokud dáváte přednost jako vybavení patrové postele spíše psacímu stolu než rozměrově malé skříni, i tyto patrové postele jsou k dispozici. Často je součástí patrové postele psací stůl v případě, kdy je postel jen pro jedno dítě a pod vyvýšeným lůžkem je psací stůl, regál a nějaké ty police. V každém případě patrové postele se stolem mají rovněž velmi široké zastoupení a nabízejí buď dvě místa na spaní, nebo jedno. Ano, i rodiče jednoho dítěte mohou bojovat s nedostatkem místa v dětském pokoji.

 

                                                                    Patrové postele španělského výrobce v mnoha odstínech

 

Na fotografii patrová postel španělského výrobce z kolekce B01 pro jedno dítě, kdy psací stůl buď zasunete pod lůžko, nebo psací stůl umístíte zcela jinde a prostor pod lůžkem využijete k jinému účelu. Kromě psacího stolu nabízí patrová postel ještě skříň a řadu odkládacích míst v podobě police, která navazuje prakticky na schůdky. Tento návrh se nám moc líbí, jelikož úspora je v tomto případě opravdu velká. Jak jsme uvedli, designů je celá řada a vy před výběrem vlastní patrové postele musíte zvážit, co je v interiéru dětského pokoje prioritou.