Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Patrová postel v jednom designu s více možnostmi

Francouzský výrobce před nedávnem představil v kolekci Move patrovou postel, která má mnoho podob. Patrovou postel můžete pořídit jako spaní pro jedno dítě, dvě děti, ale také tři děti. Ale stále to není vše. Díky modernímu, důmyslnému designu je zde ještě celá řada možností, které mají za cíl maximálně ušetřit místo v dětském pokoji a to dětem na hraní, nebo na další nábytek, nebo aby byl pokoj zkrátka vzdušný, příjemný. Kolekce nenabízí jen patrovou postel v několika designech, ale rovněž malou šatní skříň či můžeme říci velkou komodu a nechybí ani psací stůl. To vše můžete mezi sebou vzájemně propojovat, kombinovat a získat tak vybavení dětského pokoje pro holky i pro kluky. Kolekce dětského nábytku je velmi flexibilní řešení za více než dostupnou cenu a my vám dnes tuto kolekci rádi představíme.

 

Patrová postel jako řešení pro jedno dítě, kolekce Move

Pokud máte i pro jedno dítě jen velmi málo místa pro zařízení dětského pokoje, i pro tento případ je patrová postel řešením. Pod vyvýšeným lůžkem totiž vznikne prostor, který můžete využít například pro umístění psacího stolu. V prostoru pod lůžkem můžete ale umístit třeba i jiný nábytek, kterým nechcete zatěžovat interiér. Je to na vás. V každém případě úspora je zde značná a to právě řešením místa na spaní prostřednictvím patrové postele. Nejlépe to znázorňuje náš designový návrh, jak lze zařídit dětský pokoj, v tomto případě kluka.

 

                                                                     Patrová postel Move

 

Návrh dětského pokoje pro kluka lze využít i pro zařízení interiéru dětského pokoje holky, stačí změnit výmalbu stěn a dekorace v modrém provedení vyměnit za dekorace a doplňky v růžovém či jiném dívčím provedení. Součástí patrové postele je tedy jedno lůžko pro jedno dítě, dále šatní skříň s policemi pod lůžkem, již zmiňovaný psací stůl, který však můžete umístit i kdekoliv jinde v prostoru dětského pokoje, schůdky s úložným prostorem a v neposlední řadě police nad lůžkem třeba na knížky, hračky. V návrhu na fotografii je ještě komoda s polepem na dvířkách s tématem komiksu, který však můžete vyměnit třeba za polep v růžovém provedení, nebo polep s jiným motivem.

  

                               Patrová postel Move, druhý způsob sestavení

 

Patrová postel jako řešení pro dvě děti

Pokud hodláte zařídit rozměrově malý dětský pokoj dvěma dětem, také je ideálním řešením pro úsporu místa v interiéru patrová postel. Dvě lůžka mohou být klasicky nad sebou vertikálně, nebo do pravého úhlu, tedy lůžka umístěná horizontálně. I zde je součástí patrové postele řada úložných prostorů a design francouzského výrobce je velmi důmyslný, navržený s ohledem na maximální úsporu místa v interiéru. Design je zcela identický jako u patrové postele pro jedno dítě, pouze jsme přidali lůžko navíc. Odstín zůstává.

 

Patrová postel Matt   Patrová postel Matt grafit

 

Jak můžete vidět, kolekce osloví rodiče jak holek, tak kluků. První fotografie nabízí lůžka do pravého úhlu, kdy po levé straně u dolního lůžka je ještě šatní skříň. U obou lůžek jsou police, každé z dětí tak má svůj osobní prostor pro ukládání knížek či oblíbených hraček. Součástí interiéru je v prvním případě i psací stůl Gravity. U druhého návrhu, který je řešením dětského pokoje dvou holek, patrová postel nabízí lůžka nad sebou v jedné přímce. Změnila se zde výmalba stěn a odstín dekorací, doplňků. Jedná se ale o stále stejnou patrovou postel. U komody se změnil také odstín polepu na dvířkách a je umístěná samostatně v prostoru, ne pod lůžkem jako v prvním návrhu. Ani zde nechybí police u obou lůžek. Pořízením patrové postele máte šanci ušetřit nejvíce místa v interiéru dvou dětí. Ve srovnání s dvěma lůžky rozmístěnými v dětském pokoji je úspora opravdu velká. Ještě něco k řešení schůdků. Patří k nejbezpečnějším pro vaše dítě, jelikož je zde zábradlí a samotné schůdky mají širokou nášlapnou plochu. Dle nás ideální, rozhodně pro dítě pohodlnější, než žebřík. Nechybí ani zábrana kolem horního lůžka.

 

Kolekce nabízí ale i další podoby patrové postele, i když stále hovoříme o stejném designu a stejné kolekci. Patrová postel se mění dle toho, pro koho je interiér dětského pokoje určen, zda pro kluky či holky a jak jsme uvedli, je zde možnost měnit polepy nábytku, které si můžete vybrat z několika témat.

 

                                                          

 

Identický návrh dětského pokoje jako na již uvedené fotografii, pouze se změnila umístění skříně a sami vidíte, jak celý návrh vypadá rozdílně. Dětský pokoj získá zcela jinou podobu také změnou výmalby stěn, dekoracemi a doplňky. Důležité je, že možnost výběru se nabízí a tak můžete s dětma vymýšlet jak ideálně jejich teritorium zařídit. A někdy to jsou diskuse plné emocí.

 

Patrová postel pro tři děti

Jak zařídit rozměrově malý dětský pokoj, když máte tři děti? I pro tento případ je ideální patrová postel, jelikož ta dává možnost ušetřit místa nejvíce. Třetí místo na spaní, jak možná správně tušíte, je zajištěno šuplíkem, který má funkci přistýlky. Ten v průběhu dne můžete kdykoliv zasunout pod lůžko a děti tak získají prostor na hraní. V přistýlce by mělo spát vždy nejmladší z dětí, což je dáno nejen tím, že je to pro malé dítě bezpečné, ale přistýlka má také nejmenší nosnost ze všech tří lůžek.

 

                                                                 Patrová postel Tom

 

Pro názornou ukázku jsme zvolili návrh dětského pokoje pro tři holky. Kombinace světlého odstínu dubu samozřejmě v imitaci s růžovými doplňky vypadá dobře, holčičky budou nadšené. Nechybí odkládací prostor v podobě polic a úspora oproti třem samostatným lůžkům značná. Až nejstarší z holčiček domov opustí a vydá se svou vlastní cestou, šuplík můžete dál využívat jako klasický úložný prostor.

 

Kolekci od španělského výrobce dáváme za jedna především z důvodu celé řady možností, které pro vybavení dětského pokoje holek i kluků nabízí. A za jedna také z tohoto důvodu, že francouzský výrobce nabízí kolekci za velmi příjemnou cenu.