Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Odstíny dětského nábytku a jejich správný výběr

Za posledních několik let nejen design zcela změnil podobu, ale výrobci přinášejí také celou řadu netradičních, můžeme říci nových odstínů. Dnes vám představíme netradiční odstíny a návrhy dětského nábytku, kde i černá má své místo a vůbec nevypadá zle. Ve spojení s důmyslným designem tak dnes již není problém vybavit téměř každý interiér velmi příjemně, což se týká především samozřejmě těch menších rozměrů. Ale i výběr odstínu má svá pravidla a určitě by měl být odstín podmíněn tím, jak je místnost světlá, nebo naopak tmavá, ale i tím, jaké jsou její rozměry. Například v malém interiéru se budou vyjímat spíše světlé odstíny či dokonce bílá a do velkého interiéru si můžete dovolit šáhnout i po tmavších povrchových úpravách. Nabídka je široká, někdy je skoro až těžké si vybrat. Začněme však nejčastější variantou a to výběrem odstínu do menšího interiéru dětského pokoje, jelikož to je případ většiny z nás.

Do malého dětského pokoje světlé odstíny

Světlý odstín, kde rozhodně patří i bílá, dokáže opticky zvětšit daný interiér. Proč této vlastnosti tedy nevyužít. Nejčastěji pak v dětském pokoji kombinujeme bílý odstín s některou z pastelových barev. Dětský pokoj tak není jednotvárný, nebojme se použít slova nudný. Často světlé odstíny pořizujeme pro vybavení dětského pokoje slečny, ale když správně zvolíme doplňky a výmalbu stěn i v dětském pokoji působí tento odstín velmi dobře. Do světlého spektra barev řadíme také celou škálu přírodních odstínů, kterými jsou například imitace dřeva bříza, javor, nebo akácie. A určitě neuškodí malá ukázka některých z návrhů francouzského výrobce.

 

Dětský pokoj Dina ve světlém provedení    Dětský pokoj Chic pro holku

 

Světlé odstíny dodávají malému interiéru vzdušnost a prostornost. Doporučuje se také využívat zrcadel, které mají stejnou vlastnost jako bílý odstín, opticky zvětšují daný interiér. A i když přímo s odstínem nesouvisí, v malém interiéru určitě stojí za to využít dětský nábytek s řadou úložných prostorů. Velmi oblíbené bývají dětské postele s šuplíkem jako úložným prostorem, nebo s využitím jako přistýlky. Do malého interiéru se také velmi hodí světlý multifunkční nábytek. Své v prostoru umí ušetřit i patrové postele pro děti. I zde nabízíme celou škálu světlých odstínů na výběr.

 

      

Patrová postel Bibliobed s přistýlkou, místo na spaní až pro tři děti (francouzský výrobce)

 

Na ilustrační fotografii představujeme jednu z nejoblíbenějších patrových postelí, která díky šuplíku s využitím jako přistýlky nabízí místo na spaní až pro tři děti. Bílý odstín je velmi decentně, pouze výplněmi polic, kombinován se světle béžovou. Nabízí se tak ideální řešení pro vybavení rozměrově velmi malého dětského pokoje jak odstínem, tak designem.

Do velkého dětského pokoje tmavé odstíny

Není řečeno, že bílý či jiný světlý odstín nemůžete umístit i do velkého interiéru, ano můžete, ale zároveň především do velkého interiéru lze využít i odstínů tmavých. Ty mají také jednu zásadní vlastnost. Daný interiér vypadá více zaplněn, pokud zvolíte tmavý odstín. Proto se do velkých interiérů, kdy si často lámeme hlavu nad tím co ještě pořídit aby místnost nebyla prázdná a my jsme nemuseli utrácet vysokou částku za její vybavení, tak často volí barvy jako tmavý dub, ořech, ale pro dětský pokoj také například černá. A musíme říci, že černý odstín v podání francouzského výrobce působí v interiéru dětského pokoje opravdu exklusivně.

 

Dětský pokoj Bo7     Patrová postel Leo

 

V návrzích sami můžete posoudit, jako eleganci lze získat za pomocí černého odstínu. Patrová postel v kombinaci s pastelovými výplněmi polic je ideální pro dvě malé děti. pro větší slečny zase uvádíme návrh z dílů kolekce Leo, která je i designem velmi elegantní. Černý odstín je samozřejmě nenáročný na údržbu.

Nabídka odstínů je samozřejmě daleko širší než uvádíme. Velmi zajímavé jsou i přírodní dekory, které vznikají díky novým technologiím ve výrobě. Imitace dřeva jsou velmi věrohodné, téměř k nerozeznání od pravého masivu. Velký výběr najdete i v pastelových odstínech. Věříme, že každý z vás si najde to své.