Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Obývací sestava v nových, trendy odstínech

Obývací pokoje v posledních několika letech zcela změnily svou tvář. A samozřejmě také design klasických obývacích stěn je zcela jiný. My vám v dnešním článku představíme moderní, kvalitní nábytek do obývacího pokoje, který vás věříme osloví, protože je něčím jiný. Nábytek do obývacího pokoje od španělských designérů.

Obývací stěna versus obývací sestava

Jako prodejci nábytku, kteří se věnují designu již 15 let a po celou dobu pro vás hledáme ty "nej" designy v exkluzivním zastoupení, které jinde nenajdete, bychom letitý spor, zda obývací stěna či obývací sestava vyřešili především s ohledem na rozměr místnosti, kterou máte k dispozici. Máte pro vybavení obývacího pokoje jen velmi malou místnost k dispozici? Třeba právě panelákového typu, tedy úzkou a dlouhou? Pak bychom vám jednoznačně doporučili tradiční obývací stěnu, ale v minimalistickém designu. Jejich nabídka je v posledních letech úchvatná a především ohleduplná k prostoru. A pokud máte to štěstí a váš pokoj je velký, pak si můžete dovolit samostatný, sektorový nábytek, díly porůznu rozmístěny a není třeba se bát ani komody do obývacího pokoje v šíři dvou metrů.

 

Obývací stěna Nums II    Moderní nábytek do obývacího pokoje - kolekce Nums

 

Největší změna nastala v pořizování obývacích stěn. Samozřejmě velkým faktorem pro výběr by měl být váš vkus. Obývací stěny, které si sestavíte sami, neboli modulový systém, jsou praktickým artiklem, využijete díky tomu pouze nábytek, který potřebujete a máte rovněž možnost praktického výběru dle rozměrů a struktury Vašeho pokoje. Změnila se i koncepce dnešních stěn, vrchní komponenty jsou většinou závěsné a dolní mívají stojací provedení. Stěny ale mohou mít i podobu dřevěných panelů, na které se zavěšují vybrané skříňky a poličky. Na vás záleží, zda stěna bude hrát především roli knihovny či zda si ji poskládáte například z úložných prostor na hi-fi techniku, DVD či rodinné stříbro v podobě porcelánu po babičce. Do stěny může být zakomponováno i počítačové pracoviště. Stejně tak rozhodujete, kam umístíme televizor.

 

Vysoký regál v bílém lesku Lis Alta, high    Designový regál Lis Alta oak large

 

Knihovny a regály jsou zcela jistě neodmyslitelnou součástí vybavení obývacího pokoje. Náš e-shop prezentuje nejrůznější designy knihoven, regálů a regálků, či doplňků do obývacího pokoje v podobě polic a dalších systémů.

 

Použité materiály

Obývací stěny se nejčastěji vyrábějí z mdf desky, která se nejčastěji „obléká" do dýhy. Druhým nejčastěji používaným materiálem je laminát. V jejím případě ustupují do pozadí exotické dřeviny, ve větší míře přežívá pouze wenge. Ze světlých dřevin se největší oblibě těší například ořech, ale především bělené duby. Kromě zmíněné dýhy se při povrchové úpravě vybavení obývacího pokoje stále častěji uplatňuje různobarevný lak, který se aplikuje v pěti až dvanácti vrstvách. Náročné úpravy není třeba se obávat, ta v případě laku, stejně jako například nerezu, je snadná, i když by měla být častější. Ke změně došlo u používaného skla, kterému v sestavách stále připadá důležitá role. Pískované či mléčné sklo ustoupilo sklu pod-lakovanému, přičemž barva laku je většinou shodná s barvou laku použitého na mdf desce nebo s ní naopak kontrastuje. Pod-lakované sklo se často kombinuje s čirým. Ale asi tím největším krokem v moderním, bytovém designu je možnost sestavení obývací stěny dvěma způsoby.

 

Obývací stěna 4K - dva způsoby sestavení    /obyvaci-stena-4k-dva-zpusoby-sestaveni-x16202

 

Konferenční stolky, úložný prostor především

I když se mu stále říká konferenční, s pracovními povinnostmi a konferencemi nemá nic společného. Lepší označení je odkládací stolek, neboť nám slouží k odložení hrnečku s kávou, skleničky s vínem nebo třeba časopisu. Ale i stolky a stolečky v obýváku mají své módní trendy. Jaký je ten váš? Pokud nemáme děti nebo domácí mazlíčky a můžeme si vybírat stolek jen podle sebe, je dobré se rozhlédnout kolem, z čeho máme vyrobený ostatní nábytek. A podle toho zvolit stolek k z masivního dřeva, lakovaný nebo skleněný. Postupovat můžeme dvěma způsoby, buď stolek s ostatním zařízením sladíme, nebo dáme do kontrastu. Tedy v prvním případě máme-li televizní stěnu ze světlého dřeva, zvolíme i stolek ze stejného materiálu. V tom druhém vybereme ke dřevu třeba sklo, které krásně vynikne. Pozor! Tam, kde bydlí malé děti, určitě nemá skleněný stolek s ostrými rohy co dělat.

 

Konferenční stolek Ness oak nordic    

 

Věříme, že dnešní článek byl opět pro vás alespoň trochu inspirací co lze pořídit z dnešní nabídky nábytku do obývacího pokoje. Vybírat můžete samozřejmě z daleko šorší nabídky, uvedli jsme pouze malý střípek toho, co je od francouzského, německého a belgického výrobce možné vybrat.