Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Obývací pokoj s jídelnou v jednotném designu

Jelikož většina z nás disponuje spíše malým interiérem, často je právě jídelna, nebo jídelní kout zařízen jako součást některé z místností v bytě. A nejčastěji samozřejmě umisťujeme jídelní stůl do kuchyně, nebo obývacího pokoje. Dnes se budeme věnovat zařízení jídelního koutu právě v obývacím pokoji tak, aby celá místnost byla harmonická, jednotná. Věnovat se budeme malým, ale i velkým interiérům, jelikož i prostorné místnosti často využívají umístění v podstatě dvou interiérů do jednoho pokoje. V posledních letech je jídelní kout jako součást obývacího pokoje dokonce velkým trendem a tomu se také přizpůsobují výrobci a jejich designéři svou nabídkou. Začněme malými interiéry a co se dá vše dnes pořídit.

Jídelna v malém obývacím pokoji

Pokud jste tedy majiteli malého interiéru, nábytek je třeba vybírat s rozmyslem. Určitě doporučujeme multifunkční design, který umí překvapit skrytými úložnými prostory, ale nabízí také nejrůznější skříňky a police na zavěšení, čímž ušetříte značné místo na podlaze. Do malého interiéru je určitě dobrou volbou rozkládací jídelní stůl. Ten vždy při větším počtu strávníků snadno rozložíte a když velký stůl nepotřebujete tak ho složíte a nebude zbytečně zabírat drahocenné místo v interiéru. Do malých interiéru také uplatníte světlé, nebo přírodní odstíny, které nepůsobí v malém interiéru příliš těžce. Největší nabídku nábytku pro vybavení obývacího pokoje i jídelny v jednotném designu přináší na naše stránky německý a francouzský výrobce.

 

   

 

Nápad francouzského výrobce, navíc za velmi dostupnou cenu se nám opravdu líbí. Díl nábytku, který v kuchyni můžete využít jako praktický ostrůvek pro přípravu jídel, nebo nábytek, který vám také poslouží jako vyvýšený stůl k rychlému občerstvení, nebo k snídani. V každém případě jedná se o velmi unikátní a originální design, s kterým jako první přichází právě francouzský výrobce.

Ostrůvek v kuchyni má široké uplatnění a tak pokud vám to prostor vaší kuchyně dovolí, rozhodně tento díl nábytku doporučujeme pořídit. Získáte nejen unikátní ostrůvek, který zcela změní ráz vaší kuchyně, ale také spousty úložného a odkládacího prostoru navíc. Výrobce zvolil rovněž velmi trendy spojení odstínů, imitace světlého dřeva dub a černé. Design je velmi nadčasový, využití opravdu maximální. Potěší vás určitě také kvalita, která je dána nejen precizní výrobou, ale i tloušťkou laminátové desky až 30 mm. Náročná není ani montáž. originální design francouzského výrobce nás vždy bude mile překvapovat a věříme, že ve vašich domovech splní veškerá očekávání.

 

                                                             

 

Do malých interiérů určitě nedoporučujeme rustikální nábytek, který je typický svou mohutností. Rustikální nábytek je krásný a pokud jste jeho milovníci, ale váš interiér je malý, zvažte všechna pro a proti. Naproti tomu moderní, jednoduchý design se v malých místnostech bude vyjímat, navíc právě moderní nábytek umí na rozdíl od rustikálního nabídnout praktická řešení a multifunkční design.

Pokud však i přes malý interiér nehodláte od rustikálního nábytku upustit, doporučujeme zlatou střední cestu ve stylu "provence". Stylový nábytek, ale bez tradiční mohutnosti rustikálního nábytku z masivního dřeva. Styl "provence" už umí například nabídnout rozkládací jídelní stůl a jiné designové prvky vhodné do malých místností.

 

 

A nezapomínejte, že pro malý interiér určitě platí přísloví že, méně znamená více! A pokud jste rozhodli do malého interiéru pořídit obdobu rustikálu, ale v modernější podobě již zmiňovaného "provence" designu, pak určitě v bílém odstínu. Bílá barva umí váš interiér opticky zvětšit. Jednu výhodu malý interiér oproti velkému má. Méně nábytku, menší finanční náklady pro vybavení interiéru.

 

Jídelna ve velkém obývacím pokoji

Zde se opravdu fantazii nekladou. A pokud máte opravdu velký interiér, není to vždy výhoda. Finanční náklady na vybavení velkého interiéru jsou nemalé, aby daná místnost nepůsobila prázdně, tak nějak nezařízeně. Určitě se vyplatí nešetřit doplňky v podobě obrazů, odborníky na bydlení jsou doporučovány také reliéfní tapety na jednu s prázdných stěn. A nábytek? Rozměrově větší. A pokud chcete nějaké ty penízky ušetřit, hodně místa vám třeba zaplní velký jídelní stůl.

 

                                         

 

Určitě se nemusíte bát mohutných dílů nábytku, spíše naopak. Velmi vhodné jsou do velkých interiéru moderní designy, ale z masivního dřeva tak jak uvádíme na fotografiích příkladem kolekce Brick francouzského výrobce. Všimněte si, jak velký jídelní stůl dokáže zaplnit místnost. I zde je nabídka nábytku v samostatných dílech a v identickém designu jak do obývacího pokoje, tak jídelny.

 

Odstíny? Do velkého interiéru si můžete dovolit i velmi tmavý nábytek. Ale moderní nábytek lze pořídit také ve sněhově bílém provedení, nebo ve velmi populární kombinaci odstínů černé s bílou, takzvaný styl "black and white". Pokud pořídíte už všechen nábytek, dekorace máte rozmístěny a stále máte pocit, že místnost je prázdná, nezapomínejte ještě na nabídku nejrůznějších, velmi praktických designových regálů. I zde můžeme použít jedno z přísloví, za málo peněz hodně muziky. Ano, regály jsou ve většině případů velmi levné a dokážou rovněž zaplnit prázdné místo.

 

 

Ukázkou dalších fotografií se vám snažíme ukázat, co pořízení regálů v místnosti dokáže či spíše jejich umístění. Regály to jsou také rafinovaně skryté úložné prostory, kterých není nikdy dost a to platí jak pro malé, tak i velké interiéry. Věříme, že jsme vás našimi dnešními návrhy známých designérů a bytových architektů inspirovali a samozřejmě vše v našich návrzích si také u nás můžete pořídit.