Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Obývací pokoj s jídelnou v jedné místnosti

Často právě v obývacím pokoji zařizujeme jídelní kout a to v případě, když nemáme k dispozici samostatnou místnost určenou pro vybavení jídelny. Ale i velké prostory, často třeba v rodinných domcích, jsou navrženy způsobem, že v jedné velké místnosti se spojuje hned několik interiérů. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem a součástí tohoto prostoru je i jídelna, nebo jídelní kout. Zařídit takovýto interiér v jednotném designu dnes není vůbec žádný problém. Výrobci přicházejí s celou řadou kolekcí, které nabízí nábytek pro vybavení několika interiéru v identickém designu. Co vše, pokud právě vy máte v plánu v jedné místnosti zařídit více interiérů můžete využít, jak takový pokoj, místnost zařídit?

Inspirace z Francie

Francouzský výrobce představuje na nábytku Aldo hned několik kolekcí pro tento způsob vybavení interiéru. Můžete tak ve stejném designu pořídit televizní stolek, jídelní stůl, obývací stěnu, komody a samozřejmě spousty dalších a dalších dílů. Nejčastěji jsou kolekce navrženy ve velmi funkčním, moderním designu, který najde uplatnění i v malých interiérech, třeba právě panelákových bytů. Na ilustračních fotografiích můžete samo posoudit, jak příjemně jednotný interiér vypadá. Vše do sebe krásně zapadá, každý díl nábytku ladí s tím dalším.

 

Kolekce nábytku Manchester     Nábytek pro vybavení obývacího pokoje, kolekce Manchester

 

Ale zařizovat jídelnu s obývacím pokojem v jedné místnosti má ještě řadu dalších výhod. Jednou z nich je také nižší pořizovací cena za vybavení daného interiéru, jelikož řadu dílů využijete vlastně jak v jídelním koutě tak v obývacím pokoji. Pokud máte malý byt a přeci jen máte někdy návštěvu, není od věci pořídit rozkládací jídelní stůl. Máte pak možnost vždy všechny strávníky posadit k jednomu stolu, v jedné místnosti.

V případě jídelního koutu v obývacím pokoji je dobře, když prostor pomyslně, jakoby opticky něčím rozdělíte. Můžete využít jako pomyslné přepážky komodu, nebo vitrínu. Jednu místnost tím rozdělíte na dvě zóny. Samozřejmě pokud vám to prostor dovolí. A nezapomínejte, že v opravdu malém pokoji lze využít stěny. Dnešní nabídka nábytku přináší velký výběr designů s možností zavěšení na stěnu. Vybrat si můžete i malé skříňky, nebo vitríny a tak stěnu využijete jako možnost dalšího úložného prostoru. V neposlední řadě jsou tu obyčejné, jednoduché police, které však lze v maximální míře využít.

Inspirace z Německa

V nabídce německého výrobce vám můžeme nabídnout řešení jídelny v obývacím pokoji také v industriálním designu. I stylové interiéry mají něco do sebe a nabídka samostatných dílů dřevěného nábytku není vůbec malá. K výběru máte cenově dostupná řešení nábytku z borovice, nebo nábytek v novém trendy industriálním designu.

 

      

 

Nebojte se experimentovat

Dnešní nabídka nábytku to jsou také velmi zajímavé, možná pro někoho až příliš odvážné designy. Nábytek třeba s potiskem, který se stává velmi módní záležitostí, nábytek, který má až překvapující tvary. Na našem trhu jsme bohužel byli zvyklí na jednotvárné, monotónní designy nábytku, nejlépe pak vše v přírodním odstínu. A i v dnešní době se řada z nás bojí "extravagancí", ale nemusíme jít ani tak daleko, mnohdy volba odstínu je stále problém. není řečeno, že nábytek musí mít vždy přírodní odstín. Například velmi příjemné jsou sestavy také ve stylu "black and white", tedy spojení zcela kontrastních barev do jednoho dílu nábytku, bílé s černou.

 

 

Na fotografiích je názorná ukázka toho, že i tak trochu "výstřední" design nemusí být vůbec špatná. Francouzský výrobce v kolekci Forum Urban využil jako pomyslného pojítka mezi díly grafický náznak města New Yorku. Jednoduché linie ve spojení barev černé s bílou pak řadí celou kolekci do kategorie velmi moderního nábytku. A i zde je nabídka dílů určená pro možné vybavení obývacího pokoje a jídelny v jednotném designu. Tak který styl oslovil vás?