Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Obývací pokoj pro celou rodinu

Místnost, kde se schází celá rodina, by měla být také k tomuto účelu přizpůsobená. Takovou místností je pro některé kuchyň a pro některé obývací pokoj. Pokud máte to štěstí a rozměr místnosti pro vybavení obývacího pokoje je rozměrově větší, dá se vykouzlit spousta věcí. Obývací pokoj je od slova obývat a tak by to neměl být pokoj na ukázku, ale pokoj, kde si užijete s rodinou a dětmi příjemné chvíle u nějaké stolní hry, nebo sledování televize. Obývací pokoj by měl být zkrátka obývatelný. Také pohodlný a praktický. Co nabízíme na našich stránkách pro vybavení obývacího pokoje? Co je v obývacím pokoji důležité?

Moderní vybavení v obývacím pokoji

Pokud vás více oslovuje moderní bydlení, pak asi budete volit nábytek v jednoduchých, ale účelových liniích. Moderní nábytek do obývacího pokoje je vhodný pro malé i velké interiéry. Design je velmi důmyslný, často s možností rozložení a také klade důraz na maximální využití prostoru v interiéru. Proto je moderní nábytek vhodnější do malých interiérů na rozdíl třeba od rustikálního nábytku, který se do menších interiérů bohužel nehodí. Středobodem každého obývacího pokoje, můžeme říci prvky, které jsou v něm nejdůležitější jsou televizní stěna a sedací souprava. Televizní stěnou chápeme televizní stolek doplněný regály či vitrínami. Sedací souprava by zase měla být pohodlná a každý člen domácnosti by měl mít své místo. Při výběru sedací soupravy zvažte, kolik prostoru vám zabere z daného interiéru, zda ji chcete využívat také k občasnému přespání a co by měla splňovat všeobecně. Pokud nemáte příliš prostoru, pak je lépe se vzdát samostatných křesel a přistoupit na rohové řešení sedací soupravy.

 

    

 

Na ilustračních fotografiích představujeme velmi moderní návrh vybavení obývacího pokoje. Prostor k umístění televizního přijímače je vytvořen sestavením několika segmentů nábytku. Prostřední část tvoří samozřejmě vlastní televizní stolek a po stranách jsou dvě vitríny. Vitríny zabezpečují úložný prostor, který je vždy potřebný. Vhodné je také umístění police nad televizním stolkem. Rozbijete tím prázdnou stěnu a navíc získáte praktický odkládací prostor, který celý návrh oživí. Konferenční stolek by měl designem i odstínem vždy korespondovat s některým dalším dílem vybavení obývacího pokoje. Buďto je laděn tak, že navazuje na sedací soupravu, nebo navazuje na nábytek. Konferenční stolek se snažte vybrat také dle počtu osob v domácnosti, nebo dle toho, co jste v obývacím pokoji zvyklí dělat. Pokud často hrajete s dětma nějakou tu hru, pak je lépe volit stolek větší. Je dobrá také vybírat konferenční stolek s odkládacím prostorem, do malého interiéru pak s možností rozložení na větší rozměr.

 

     

 

Dnes můžete i správným výběrem konferenčního stolku získat úložný prostor navíc. Jsou stolky, které lze rozložit a pod plochou je skrytý úložný prostor. Na fotografii je stolek Cine, který můžete velmi jednoduše rozložit tím, že dvě části od sebe roztahujete. V bílé části je pak úložný prostor. Tento stolek je typickým příkladem důmyslného designu, který dnešní moderní nábytek umí nabídnout.

 

Stylové vybavení v obývacím pokoji

Co to vlastně znamená stylově vybavit obývací pokoj? Stylově se rozumí pořízení rustikálního nábytku, nebo nábytku z masivu. Nevýhodou je, ostatně jak jsme zmínili již v úvodu, že takový druh nábytku není příliš vhodný do malého interiéru. Nábytek ze dřeva je mohutný, určitě neumí nabídnout důmyslné zpracování třeba s funkcí rozložení a také vyžaduje specifické zařízení interiérů co se týká výmalby stěn, nebo dekorací.

 

                                

 

Možná mnohé z vás ale překvapí, že i nabídka tohoto stylového nábytku se začíná velmi přizpůsobovat požadavkům moderní domácnosti. Nechybí například rustikální televizní stolky, nebo praktické vitríny a konferenční stolky. Také nabídka odstínů se velmi změnila. Mezi velmi oblíbené určitě patří bílý odstín, nebo venge. Rustikální nábytek také není jen vždy vyrobený z masivu, ale i zde je použito laminátové a mdf desky. Nabídka je velmi široká a určitě není problém vybavit tímto nábytkem kompletně obývací pokoj. Jaký styl pro vaši domácnost zvolíte je jen a jen na vás.